Jolana Turnerová: Dárcovská výzva pro projekt Už 22 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti

Už 20 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti

vybíráme od 8.11.2019
82 500 Kč
vybráno 165 % z 50 000 Kč

přispělo

33 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V Česku ženy s malými dětmi, nemocnými rodiči nebo partnery zažívají místo respektu spíše vyloučení. Obětují se péči o blízké a často zároveň podporují další lidi v tíživé situaci. Stávají se z nich HYBATELKY, které zakládají neziskové organizace.

Pomáhat je pro ně přirozené, ale kdo pomůže jim, když hledají cesty zpátky do společnosti a k soběstačnosti?
My ve Spiralis jsme tu pro ně už 20 let.

Díky našim podporovatelům mohl vzniknout jedinečný vzdělávací koncept, kterým POSILUJEME jejich sebevědomí, ZDOKONALUJEME jejich technické dovednosti umožňující práci na dálku a ZÍSKÁVÁME pro ně podpůrnou síť lektorů a mentorů z nejlepších českých firem a organizací.

Staňte se jedním z našich podporovatelů i Vy.
Právě díky naším dárcům jsme za 20 let mohli provést rozvojovými vzdělávacími programy 13 000 lidí, většinou žen z celého Česka, které mění svět.

CO SE DÍKY VAŠEMU PŘÍSPĚVKU ZMĚNÍ? 

Podívejte se na příběhy našich úspěšných absolventek. Našimi programy prošla Žena roku za charitu za rok 2019, Stáňa Bašatová, úspěšná zakladatelka rodinného podniku Alice Kavková, Architektka roku 2016, zakladatelka vzdělávacího spolku KRUH Marcela Steinbachová a mnoho dalších.

Zaujaly vás jejich úspěchy? Dává Vám naše práce smysl?
Chcete, aby více žen mohlo získat v pravý čas bezplatnou podporu a postupně ji vracet zpátky do společnosti? Chcete, aby existovaly organizace, které pomohou lidem v životní nouzi? 
ZAPOJTE SE DO NAŠÍ NAROZENINOVÉ VÝZVY. 

Pomůžete nejen těmto ženám postavit se na vlastní nohy.

Žádná částka není malá, ani velká. Přispět můžete jednorázově, nebo přispívat nižší částkou pravidelně, což nám umožní naše dobroaktivity lépe plánovat.
Děkujeme za Vaši přízeň, díky které můžeme pomoci postavit se na vlastní nohy dalším lidem!

Několikrát jsem měla možnost být přítomna té úžasné proměny. Na začátku vidím skvělé ženy, které si ale netroufají. A po půlroce vyzařují jistotu, sebevědomí a odhodlanost měnit svět. Jsem vděčná, že toho můžu být jako mentorka součástí.“

Dagmar Císařovská, Communications Manager, ExxonMobil, mentorka

Spiralis
Učíme lidi, jak odšpuntovat svůj potenciál a současně, jak vlastní jedinečnost využít pro společnost. Jsme průvodci jednotlivců v tíživé situaci i pomáhajících neziskových organizací na jejich cestě, a to od prvotní představy až po realizaci prospěšného projektu.
Dostaly se do tíživé situace kvůli rodičovství, nemoci nebo  vrozené vadě dětí.  Pomozme jim postavit se znova na vlastní nohy a žít důstojný život. V pomáhání, poradenství a vzdělávání máme ve Spiralis 22 let zkušeností.

Programy Překážka je příležitost, Řídím svůj projekt, Rozvíjím svůj svět a Komunity jsme MY pořádané letech 2013 - 2021 v řadě měst Česka pomohly téměř 500 ženám, často matkám samoživitelkám, najít své místo ve společnosti. Právě ony jsou nejvíce ohroženy chudobou, mnohdy se nemohou po rodičovské dovolené vrátit na svá původní místa a končí v lepším případě na nižších a hůře placených pozicích, v tom horším na úřadech práce. 
---
Podívejte se, jak náš vzdělávací program nastartoval byznys Alice Kavkové, autorky úspěšné knihy Retrohraní a spolumajitelky firmy 4KAVKY
---
Akademie Pečovat a žít Spiralis je vytvořená na míru pečujícím o své blízké s hendikepem, opět se jedná převážně o ženy. V letech 2018 -2021 ji absolvovalo 100 žen, které vedle hojně čerpané psychologické pomoci to, co se naučily, využívají a předávají dál ve svých komunitách a v pacientských organizacích. Profituje z toho až 10 000 dalších rodinných pečujících v tíživé situaci.
 
Ačkoliv pečujících osob je v ČR více než 300 000, jsou často na okraji zájmu společnosti. Za vyčerpávající práci nedostávají plat, hrozí jim vyhoření a ničí je strach, co bude s jejich dětmi, až oni nebudou.
Díky účasti ve vzdělávací akademii jsme desítky rodičů propojily s neziskovými organizacemi, které jim nabídly pomocnou ruku, práci na částečný úvazek nebo jiné společenské uplatnění. Více info na webu www.pecovatazit.cz
„V kurzu jsem pookřála a cítila se jak pokropená živou vodou. Zkušené lektorky, inspirativní účastnice, spousta užitečných informací, prostě úžasný půl rok, který mi změnil život.“
Denisa Vinařská, matka syna s kombinovaným postižením 
Život pečujících se točí okolo dětí, o které se soustavně starají. Ve Spiralis vedeme jejich pozornost k nim samým, jejich potřebám a také k tomu, aby si brali slovo a hájili své právo na důstojný život. Podívejte se, jak žije a co potřebují Jarmila, Lucie a Olga, účastnice našich programů na podporu pečujících.

Vidíme pečující a co vy?

Vážíme si podpory České televize, věnuje pozornost pečujícím.
Naši charitativní spotovou kampaň Pečovat a Žít můžete zhlédnout na vysílacích kanálech České televize a zde:


---
Leadership Academy Spiralis je vzdělávací koncept zaměřený především na ženy, které vedou organizace poskytující prospěšné služby veřejnosti. Akademie již 4. rokem pomáhá rozvinout potenciál lidem ve vedení neziskových organizací a neformálních komunit. U nás si osvojí jak profesionálně řídít organizací a veřejně vystupovat. Naše absolventky*i dnes provozují úspěšné a uznávané neziskové organizace a sociální podniky. Díky řadě dárců je studium bezplatné. 
“Při vstupu do programu Spiralis jsem měla už 8 let zkušeností, ale jak přetavit dobrovolnickou činnost v profesionální jsem si neuměla ani představit.
Pak mi na kurzu řekli: "Mluv! Mluv o tom, co děláš. Když to nikdo neví, nemůže to ocenit a nemůžeš pomáhat dál". Tak jsem začala mluvit. A během 2 let se z mého "zájmového kroužku" stala moje plnohodnotná práce, za kterou jsem získala ocenění Laskavec Nadace Karla Janečka roku 2018, Srdcař a držitelka Ženy roku v oblasti charita 2019."

Stanislava Bašatová
zakladatelka spolku Achilleus, první organizace v ČR podporující rodiny s dítětem s vrozenou vadou zvaná koňská noha
---
Neziskovým organizacím slouží také Platforma rozvoje NNO. Pomáháme jim zorientovat se v džungli zákonů a legislativních nařízení. Známe odpovědi na otázky: Musí místní Sbor dobrovolných hasičů pořádající zábavy zavádět EET? Jaké jsou zákonné povinnosti NNO? aj.

Mezi naše příznivce patří ženy i muži. Přidáte se k nim?


EXPREMIÉR ČESKÉ VLÁDY STOJÍ NA NAŠÍ STRANĚ, ze vzkazu pro Spiralis z roku 2002:
Upřímně si vážím lidí, kteří v duchu starého českého „Ni zisk, ni slávu“ věnují v neziskovém prostředí naší společnosti své schopnosti, energii a čas práci pro druhé. Kultivace tohoto prostředí jako součásti občanské společnosti, si zaslouží naší trvalou pozornost a veřejné ocenění. Stojím na vaší straně. Děkuji vám, za vaší podporu dobré věci.“

Petr Pithart, bývalý předseda české vlády ČSFR, bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR

BYZNYS A NEZISK – SPOLEČNĚ VYTVÁŘÍME ODPOVĚDNĚJŠÍ SVĚT 
„Pracuji s majiteli a řediteli firem na rozvoji jejich leadershipu. Považuji za velmi důležité, aby stejnou příležitost měli i lidé ve vedení neziskových organizací nebo komunit. Na Leadership Academy z dílny Spiralis se podílím od jejího prvního ročníku a mohu ji vřele doporučit.“

Libor Mertl, spoluzakladatel a člen správní rady společnosti ComAp, lektor Leadership Academy.

Děkujeme i za Vaši přízeň!

Hodně radosti z tak krásných let přejí všichni ze Sdružení D z Olomouce.

Pavel Němeček
1 000 Kč

Děkuji za pomoc a podporu kterou mi spiralis poskytl na úplném začátku návratu ke kariéře po mateřské dovolené.

Michaela Janosovska
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Spiralis, projekt: Už 22 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti