Kristina a Adéla: Dárcovská výzva pro projekt Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce

Běžíme pro vodu!

vybíráme od 14.10.2019
41 100 Kč
vybráno 137 % z 30 000 Kč

přispělo

86 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
30 je jen číslo, že jo? 

Adéla a Kristina teď budou chvilku stejně staré. Jedné 30 brzy bude, druhé zase ještě chvilku je. A to je nejlepší čas na to stihnout ty životní milníky. Svatby? Děti? Domy? Maratony?

Oukej, půlmaraton bychom mohly dát!

To jsme si řekly před čtyřmi týdny. A tak teď běháme jako o život, abychom se mohly 26.10. postavit na startovní čáru půlmaratonu ve Velkých Bílovicích.

Známe se z Nadace Via, kde spolu mimo jiné učíme děti šířit filantropii. Co jiného by se nabízelo, než běžet pro dobrou věc a oslavit tak naše narozeniny! Zamyslely jsme se nad tím, co nás nejvíc pálí. Je to sucho! A tak běžíme pro vodu, a taky trochu pro půdu.
Stav naší krajiny přímo souvisí s tím, kdo a jak v ní hospodaří. Chceme, aby zemědělci hospodařili ekologicky a s láskou pečovali o půdu. Aby se to měli kde naučit a vyzkoušet. Přejeme si být obklopené krásnou a zdravou krajinou, kde se střídají úrodná pole, sady, remízky i lesy, a kde je dostatek vody. O to vše se snaží Nadace pro půdu. A nám se to moc líbí. Vybranými penězi bychom je v tom chtěly podpořit. Pojďte do toho s námi!

Budeme moc rády, když se k nám připojíte a přispějete nám na tuhle naši sportovně-narozeninovou taškařici! 

30 je jen číslo, že jo? Ale chtěly jsme vám říct, že 30 000 je už docela dobrý číslo!:))

Moc vám všem děkujeme!

Zvládly jsme to!
Běžely jsme za tým Gazely,tak snad jsme je nezahanbily!! :)

Kážeme vodu, ale dneska pijeme víno,protože slavíme! JE TO TAM! 30 000Kc,děkujeme! A to jsme ještě ani nevyběhly... výzva stále trvá. Treba se nám podaří vybrat na pár narozenin dopředu,ať to nemusíme běhat každý rok :-) 

Přišly nám pokyny k závodu!

Co budeme dělat nevíme......asi poběžíme....

Už je vás 30, jsme dojaté a moc děkujeme!

Zdravíme z tréninku ve Stromovce, kde panuje nádherné babí léto.

Užijte si víkend!

A+K

Založení výzvy

Nadace Pro půdu
Jde nám o přívětivou krajinu a zdravou půdu, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.
Představme si, že místo dlouhých lánů řepky a kukuřice je krajina, kde žijeme, tvořena menšími políčky rozdělenými mezemi, známe člověka, který půdu obhospodařuje, a jím vypěstované potraviny nás čekají doma k večeři. Když se podíváme zblízka, půda je tmavá, drobtovitá, plná žížal a voní. Na polích se nedrží kaluže vody, ani není zem popraskaná od slunce, neobjevují se prachová oblaka, ani se půda nestříká jedovatými chemickými látkami. Prostě pěkná, zdravá a přívětivá krajina, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.

Ne vždy je pro drobné ekologické zemědělce lehké získat přístup k pozemkům vhodným pro hospodaření. V Nadaci Pro půdu se je na jejich žádost snažíme podpořit koupí pozemků a pronajímáme jim je za stabilních a dlouhodobých podmínek, které vycházejí ze vzájemné dohody mezi nadací a zemědělcem. Nadační pozemky svěřujeme pouze do rukou šetrných k půdě a takto chráníme půdu před degradací.

Podpořte koupi dalších hektarů pro ekologické zemědělce, a společně s námi tak přispějte ke zdravé, živé a úrodné zemědělské půdě a tím ke zdravé krajině.

Ádi! Až poběžíš, tak si vzpomeň, jak jsme spolu "zamlada" běhávali :-)

Hanička
300 Kč

Držíme s Míšou palce a doufáme že s tebou budeme moct slavit jinak než během :-D

M&M
800 Kč

Krásný nápad. Těším se, až si spolu po půlmaratonu (vodou, samozřejmě) připijeme!

Kateřina Bičíková
500 Kč

Holky, to uběhnete! Držím palce!

Marhule Testovací

Milá Adél, milá Kristii,
děkuji za podporu Nadace pro půdu a přeji příjemný trénink a běh. Ať vás svaly nepálí jako sucho!

Lucie Černá
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Pro půdu, projekt: Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce