Kristina a Adéla: Dárcovská výzva pro projekt Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce

Běžíme pro vodu!

vybíráme od 14.10.2019
41 100 Kč
vybráno 137 % z 30 000 Kč

přispělo

86 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
30 je jen číslo, že jo? 

Adéla a Kristina teď budou chvilku stejně staré. Jedné 30 brzy bude, druhé zase ještě chvilku je. A to je nejlepší čas na to stihnout ty životní milníky. Svatby? Děti? Domy? Maratony?

Oukej, půlmaraton bychom mohly dát!

To jsme si řekly před čtyřmi týdny. A tak teď běháme jako o život, abychom se mohly 26.10. postavit na startovní čáru půlmaratonu ve Velkých Bílovicích.

Známe se z Nadace Via, kde spolu mimo jiné učíme děti šířit filantropii. Co jiného by se nabízelo, než běžet pro dobrou věc a oslavit tak naše narozeniny! Zamyslely jsme se nad tím, co nás nejvíc pálí. Je to sucho! A tak běžíme pro vodu, a taky trochu pro půdu.
Stav naší krajiny přímo souvisí s tím, kdo a jak v ní hospodaří. Chceme, aby zemědělci hospodařili ekologicky a s láskou pečovali o půdu. Aby se to měli kde naučit a vyzkoušet. Přejeme si být obklopené krásnou a zdravou krajinou, kde se střídají úrodná pole, sady, remízky i lesy, a kde je dostatek vody. O to vše se snaží Nadace pro půdu. A nám se to moc líbí. Vybranými penězi bychom je v tom chtěly podpořit. Pojďte do toho s námi!

Budeme moc rády, když se k nám připojíte a přispějete nám na tuhle naši sportovně-narozeninovou taškařici! 

30 je jen číslo, že jo? Ale chtěly jsme vám říct, že 30 000 je už docela dobrý číslo!:))

Moc vám všem děkujeme!

Zvládly jsme to!
Běžely jsme za tým Gazely,tak snad jsme je nezahanbily!! :)

Kážeme vodu, ale dneska pijeme víno,protože slavíme! JE TO TAM! 30 000Kc,děkujeme! A to jsme ještě ani nevyběhly... výzva stále trvá. Treba se nám podaří vybrat na pár narozenin dopředu,ať to nemusíme běhat každý rok :-) 

Přišly nám pokyny k závodu!

Co budeme dělat nevíme......asi poběžíme....

Už je vás 30, jsme dojaté a moc děkujeme!

Zdravíme z tréninku ve Stromovce, kde panuje nádherné babí léto.

Užijte si víkend!

A+K

Založení výzvy

Nadace Pro půdu
Jde nám o přívětivou krajinu a zdravou půdu, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.
Představme si, že místo dlouhých lánů řepky a kukuřice je krajina, kde žijeme, tvořena menšími políčky rozdělenými mezemi, známe člověka, který půdu obhospodařuje, a jím vypěstované potraviny nás čekají doma k večeři. Když se podíváme zblízka, půda je tmavá, drobtovitá, plná žížal a voní. Na polích se nedrží kaluže vody, ani není zem popraskaná od slunce, neobjevují se prachová oblaka, ani se půda nestříká jedovatými chemickými látkami. Prostě pěkná, zdravá a přívětivá krajina, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky. 

Ne vždy je pro drobné ekologické zemědělce lehké získat přístup k pozemkům vhodným pro hospodaření. V Nadaci Pro půdu se je na jejich žádost snažíme podpořit koupí pozemků a pronajímáme jim je za stabilních a dlouhodobých podmínek, které vycházejí ze vzájemné dohody mezi nadací a zemědělcem. Nadační pozemky svěřujeme pouze do rukou šetrných k půdě a takto chráníme půdu před degradací. 

Podpořte koupi dalších hektarů pro ekologické zemědělce, a společně s námi tak přispějte ke zdravé, živé a úrodné zemědělské půdě a tím ke zdravé krajině.
Go, Pipi, go!
Tak ať se vám běží hezky a třeba si k 31. narozkám dáte maraton :)
Alžběta Báčová
600 Kč
A ne že to propijete :-)
Vojta
1 000 Kč
(y) Skvělý holky
Jan Gečnuk
300 Kč
Ať vám to běhá - ve zdravé krajině!
Tereza Herdová
300 Kč
Krasne narozky, holky!
Kristyna
Posílám "virtuální" startovné půlmaratonu, na který si sama troufnu až tak na jaře a držím palce! H.
Anonymní lama
Ať se Vám daří, přeji hodně štědrých dárců,
babička Daňková
300 Kč
Děkuji že jsem na toto mohl přispět.
Lukáš Menoušek
300 Kč
Půdě zdar! :) A vám všechno nejlepší.
Michaela Kroulíková
300 Kč
Když nemůžeš, tak si přidej :) A v cíli víno!
Blanche
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Pro půdu, projekt: Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce