Veronika Šubrtová: Dárcovská výzva pro projekt Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši

Zvu Tě na film BanglaKIDS ...o dětech z Bangladéše...

vybíráme od 1.5.2019
114 150 Kč
vybráno 114 % z 100 000 Kč

přispělo

342 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Ahoj, tady Weef! Jsem travel bloggerka, cestuju po světě a žiju heslem Míň věcí, víc zážitků. Letos jsem byla v Bangladéši. Tam těch věcí mají opravdu málo. Chudoba zasahuje celé rodiny a hlavně děti. Ze své cesty tvořím krátký film. Výtěžek z premiéry pošleme dětem do chudinského slumu Čalantika v Dháce. Česká ADRA tam má školu pro 92 dětí z nejchudších rodin. Pomůžeme jim? “
Chcete se mnou pomoci dětem z Bangladéše? Jako odměnu za vaši pomoc jsem měla pro prvních 120 lidí účast na premiéře filmu. Pro další z vás tu mám možnost vidět film z domova, nebo být v titulcích filmu.

Všechny vstupenky na premiéru jsou rezervovány

 • 100 Kč - MRKNI NA FILM Z DOMOVA (link na film online)
  • Podívej se se mnou do Bangladéše z pohodlí domova a podpoř vznik filmu. Pošleme Ti link přesně v čase, kdy se bude konat premiéra. Budeš ho tedy moct vidět jako jeden z prvních. 
 • 300 Kč – BUĎ VE FILMU ( dostaneš link a tvé jméno bude v titulcích)
  • Podepiš se! Dej světu najevo, že se mnou stojíš za vznikem filmu. Tvoje jméno bude zvěčněno v titulcích a film, resp. link Ti pošleme přesně v čase, kdy se bude konat premiéra. Budeš ho tedy moct vidět jako jeden z prvních online.
 • 5 000 Kč – PARTNER FILMU
  • Staneš se partnerem filmu, ať už jsi fyzická nebo právnická osoba. Tvé logo či jméno bude zařazeno mezi sponzory filmu, kteří náš projekt podpořili na začátku. Veřejné poděkování na premiéře je samozřejmostí.
 • 15 000 Kč – HLAVNÍ PARTNEŘI
  • Generální partner se stane hlavním partnerem celého dokumentu. Kromě Tvého jména či loga na závěr filmu se staneš partnerem jedné z největších neziskových organizací v Česku, Adra.  
 • CHCI PODPOŘIT DĚTI
  • Nechcete jít na film, ale rádi byste podpořili vzdělávání dětí v Bangladéši? Přispějte libovolnou částkou.
  
O  Weef
Jsem travel blogerka a YouTuberka, která žije heslem "Míň věcí, víc zážitků". Poslední tři roky jsem žila v batohu a kufru díky možnostem internetu a trendu digitálního nomádství. Mám za cíl probudit v mladých lidech touhu více cestovat, poznávat, stavět na vlastních zkušenostech a chovat se šetrněji k přírodě. Letos jsem se vydala za dobrodružstvím do Bangladéše, kam jsem vyrazila společně s neziskovou organizací ADRA na monitorovací cestu. Během návštěvy jsem měla možnost vidět na vlastní oči život ve slumu, popovídat si s místními, trávit čas s dětmi, kteří dochází do vzdělávacího centra Čalantika nebo s dětmi studujícími díky projektu BanglaKids. To všechno jsem zdokumentovala a nyní vzniká krátký film, jehož premiéra se uskuteční první týden v červnu.
 
O Čalantice
Klikni sem

VIDÍME SE NA PREMIÉŘE! :)
ADRA, o.p.s.
Čalantika je centrum pro vzdělání dětí a jejich rodičů žijících ve slumu v bangladéšském hlavním městě Dháka. Centrum bylo založeno v roce 2013 organizací ADRA a funguje díky podpoře českých dárců. Dochází sem 80 dětí v rozmezí 1. až 5. třídy a jejich rodiče. Podporujeme také absolventy centra v dalším studiu na jiných školách. Vzdělání je investicí, která jim pomůže žít lepší život. Darujte vzdělání, darujte budoucnost.
Vzdělávací centrum Čalantika v bangladéšské Dháce poskytuje dětem ze slumu vzdělání formou doučování. To je zásadní pro dokončení jejich základní školní docházky. Proč? Třídy ve státních školách jsou přeplněné a učitelé se žákům nemohou dostatečně věnovat. Děti musí látku studovat i mimo školní výuku. Vzhledem k většinové negramotnosti rodičů ale potřebují někoho, kdo jim pomůže učivo dohnat. A to dělají právě učitelky Synthia a Rina v centru Čalantika. 

Dětem z chudých rodin také díky Vám poskytujeme:
 • vzdělávání a doučování
 • výživné obědy každý školní den
 • pravidelnou lékařskou péči
 • výchovu v oblasti zdraví, hygieny a etiky
 • zájmové a rozvíjející volnočasové aktivity
A co všechno Vaše dary jednomu školákovi zajistí?  
 • 200 Kč – teplé obědy na měsíc
 • 500 Kč – zdravotní prohlídky a léky na rok
 • 800 Kč – školní pomůcky a paní učitelka na půl roku
 • 1000 Kč – provoz centra na půl roku
 • 2500 Kč komplexní péče (jídlo, zdraví, škola, provoz na půl roku)
 • 5000 Kč komplexní péče (jídlo, zdraví, škola, provoz na rok)
Protože podpora ze strany rodičů hraje při vzdělávání dětí zásadní roli, zaměřujeme se také na jejich osvětu. Rodiče se účastní kurzů gramotnosti, workshopů o důležitosti vzdělávání, výchově, sociální a zdravotní problematice. Centrum Čalantika také finančně podporuje v dalším studiu své absolventy - děti, které už Čalantikou prošly a základní docházku úspěšně dokončily.

Přidejte se k nám a dejte dětem v Bangladéši šanci na lepší budoucnost. Děkujeme za Vaši podporu.

Veškeré informace o Čalantice najdete na www.calantika.cz.

Přeji všem dětem, kterým osud nedal do rukou ty nejlepší startovní karty, aby vyrůstaly v bezpečí, lásce a s přístupem ke vzdělání, a mohli tak pozitivně ovlivnit nejen svůj život, ale i budoucnost jejich dětí.

Michal Tuschl - OBZORY.cz

Děláš skvělý věci!

Markéta Hlaváčková

Těším se na film a přeju Vám, ať se daří!

Veronika Vajtová

Jsem nadšená tímto projektem a jsem moc ráda, že jsem mohla alespoň tímto malým příspěvek nějak pomoct dětem v Bangladéši. Děkuju Weef, že děláš tak úžasnou práci.

Zuzana Barbora Šimurdová
100 Kč

Anne Ann

🙂

Daniel Stiblik

ťotiťo

Tomáš Tenkrát
300 Kč

Přeji hodně štěstí a držím pěsti :)

Anna Lysicanova
100 Kč

Díky za to co děláš 👍

Tomáš Faltus
700 Kč

Držím palce! ♥️

Denisa Holubová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši