Veronika Šubrtová: Dárcovská výzva pro projekt Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši

Zvu Tě na film BanglaKIDS ...o dětech z Bangladéše...

vybíráme od 1.5.2019
114 150 Kč
vybráno 114 % z 100 000 Kč

přispělo

342 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
„Ahoj, tady Weef! Jsem travel bloggerka, cestuju po světě a žiju heslem Míň věcí, víc zážitků. Letos jsem byla v Bangladéši. Tam těch věcí mají opravdu málo. Chudoba zasahuje celé rodiny a hlavně děti. Ze své cesty tvořím krátký film. Výtěžek z premiéry pošleme dětem do chudinského slumu Čalantika v Dháce. Česká ADRA tam má školu pro 92 dětí z nejchudších rodin. Pomůžeme jim? “
Chcete se mnou pomoci dětem z Bangladéše? Jako odměnu za vaši pomoc jsem měla pro prvních 120 lidí účast na premiéře filmu. Pro další z vás tu mám možnost vidět film z domova, nebo být v titulcích filmu.

Všechny vstupenky na premiéru jsou rezervovány

 • 100 Kč - MRKNI NA FILM Z DOMOVA (link na film online)
  • Podívej se se mnou do Bangladéše z pohodlí domova a podpoř vznik filmu. Pošleme Ti link přesně v čase, kdy se bude konat premiéra. Budeš ho tedy moct vidět jako jeden z prvních. 
 • 300 Kč – BUĎ VE FILMU ( dostaneš link a tvé jméno bude v titulcích)
  • Podepiš se! Dej světu najevo, že se mnou stojíš za vznikem filmu. Tvoje jméno bude zvěčněno v titulcích a film, resp. link Ti pošleme přesně v čase, kdy se bude konat premiéra. Budeš ho tedy moct vidět jako jeden z prvních online.
 • 5 000 Kč – PARTNER FILMU
  • Staneš se partnerem filmu, ať už jsi fyzická nebo právnická osoba. Tvé logo či jméno bude zařazeno mezi sponzory filmu, kteří náš projekt podpořili na začátku. Veřejné poděkování na premiéře je samozřejmostí.
 • 15 000 Kč – HLAVNÍ PARTNEŘI
  • Generální partner se stane hlavním partnerem celého dokumentu. Kromě Tvého jména či loga na závěr filmu se staneš partnerem jedné z největších neziskových organizací v Česku, Adra.  
 • CHCI PODPOŘIT DĚTI
  • Nechcete jít na film, ale rádi byste podpořili vzdělávání dětí v Bangladéši? Přispějte libovolnou částkou.
  
O  Weef
Jsem travel blogerka a YouTuberka, která žije heslem "Míň věcí, víc zážitků". Poslední tři roky jsem žila v batohu a kufru díky možnostem internetu a trendu digitálního nomádství. Mám za cíl probudit v mladých lidech touhu více cestovat, poznávat, stavět na vlastních zkušenostech a chovat se šetrněji k přírodě. Letos jsem se vydala za dobrodružstvím do Bangladéše, kam jsem vyrazila společně s neziskovou organizací ADRA na monitorovací cestu. Během návštěvy jsem měla možnost vidět na vlastní oči život ve slumu, popovídat si s místními, trávit čas s dětmi, kteří dochází do vzdělávacího centra Čalantika nebo s dětmi studujícími díky projektu BanglaKids. To všechno jsem zdokumentovala a nyní vzniká krátký film, jehož premiéra se uskuteční první týden v červnu.
 
O Čalantice
Klikni sem

VIDÍME SE NA PREMIÉŘE! :)
ADRA, o.p.s.
Čalantika je centrum pro vzdělání dětí a jejich rodičů žijících ve slumu v bangladéšském hlavním městě Dháka. Centrum bylo zřízeno v roce 2013 organizací ADRA a funguje díky podpoře českých dárců. Dochází sem 80 dětí v rozmezí 1. až 5. třídy a jejich rodiče. Podporujeme také absolventy centra v dalším studiu na jiných školách. Vzdělání je investicí, která jim pomůže žít lepší život. Darujte vzdělání, darujte budoucnost.
Vzdělávací centrum Čalantika v bangladéšské Dháce poskytuje dětem ze slumu doučování.  To je zásadní pro dokončení jejich pětileté základní školy. PROČ? Třídy ve státní škole jsou přeplněné, učitelé se žákům nemohou dostatečně věnovat a děti musí látku studovat i mimo školní výuku. Vzhledem k většinové negramotnosti jejich rodičů ale potřebují někoho, kdo jim pomůže učivo dohnat – a to dělají právě učitelky Synthia a Rina v centru Čalantika.

Dětem zajišťujeme:
 • doučování, díky kterému mohou děti školu dokončit
 • výživné teplé jídlo každý školní den
 • vzdělávání v oblasti zdraví, hygieny, které sdílením poznatků pomáhá celé rodině
 • pravidelnou lékařskou péči a sledování zdravého růstu 
 • zájmové a volnočasové aktivity, kterých se jim v prostředí chudinské čtvrti nedostává
Se vzděláváním dětí v Bangladéši souvisí spoustu výdajů. Na co například přijaté dary používáme? 
 • 150 Kč - Školní batoh
 • 200 Kč - Teplé obědy pro jednoho školáka na měsíc
 • 250 Kč - Školní uniforma
 • 500 Kč - Školní pomůcky pro jednoho školáka na celý rok 
 • 600 Kč - 3 měsíční kurz čtení a psaní pro maminku
 • 1500 Kč - roční poplatek za školné starších studentů (6. třída a výše)
Přidejte se k nám a dejte dětem v Bangladéši budoucnost. Děkujeme za Vaši podporu.

Veškeré informace o Čalantice najdete na www.calantika.cz.

Přeji všem dětem, kterým osud nedal do rukou ty nejlepší startovní karty, aby vyrůstaly v bezpečí, lásce a s přístupem ke vzdělání, a mohli tak pozitivně ovlivnit nejen svůj život, ale i budoucnost jejich dětí.

Michal Tuschl - OBZORY.cz

Děláš skvělý věci!

Markéta Hlaváčková

Těším se na film a přeju Vám, ať se daří!

Veronika Vajtová

Jsem nadšená tímto projektem a jsem moc ráda, že jsem mohla alespoň tímto malým příspěvek nějak pomoct dětem v Bangladéši. Děkuju Weef, že děláš tak úžasnou práci.

Zuzana Barbora Šimurdová
100 Kč

Anne Ann

🙂

Daniel Stiblik

ťotiťo

Tomáš Tenkrát
300 Kč

Přeji hodně štěstí a držím pěsti :)

Anna Lysicanova
100 Kč

Díky za to co děláš 👍

Tomáš Faltus
700 Kč

Držím palce! ♥️

Denisa Holubová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši