Veronika Šubrtová: Dárcovská výzva pro projekt Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši

Zvu Tě na film BanglaKIDS ...o dětech z Bangladéše...

vybíráme od 1.5.2019
62 550 Kč
vybráno 63 % z 100 000 Kč

zbývá

12 dní

přispělo

133 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
„Ahoj, tady Weef! Jsem travel bloggerka, cestuju po světě a žiju heslem Míň věcí, víc zážitků. Letos jsem byla v Bangladéši. Tam těch věcí mají opravdu málo. Chudoba zasahuje celé rodiny a hlavně děti. Ze své cesty tvořím krátký film. Výtěžek z premiéry pošleme dětem do chudinského slumu Čalantika v Dháce. Česká ADRA tam má školu pro 92 dětí z nejchudších rodin. Pomůžeme jim? “
Chcete se mnou pomoci dětem z Bangladéše? Jako odměnu za vaši pomoc mám pro vás možnost účastnit se premiéry mého filmu BanglaKIDS. Ta se bude konat ve středu 5. 6. 2019 v Prostoru 39, v Praze. 


  
O  Weef
Jsem travel blogerka a YouTuberka, která žije heslem "Míň věcí, víc zážitků". Poslední tři roky jsem žila v batohu a kufru díky možnostem internetu a trendu digitálního nomádství. Mám za cíl probudit v mladých lidech touhu více cestovat, poznávat, stavět na vlastních zkušenostech a chovat se šetrněji k přírodě. Letos jsem se vydala za dobrodružstvím do Bangladéše, kam jsem vyrazila společně s neziskovou organizací ADRA na monitorovací cestu. Během návštěvy jsem měla možnost vidět na vlastní oči život ve slumu, popovídat si s místními, trávit čas s dětmi, kteří dochází do vzdělávacího centra Čalantika nebo s dětmi studujícími díky projektu BanglaKids. To všechno jsem zdokumentovala a nyní vzniká krátký film, jehož premiéra se uskuteční první týden v červnu.
 
O Čalantice
Klikni sem

VIDÍME SE NA PREMIÉŘE! :)
ADRA, o.p.s.
Čalantika je centrum pro vzdělání pro děti a jejich rodiny žijící ve slumu v bangladéšském hlavním městě Dháka. Centrum bylo zřízeno v roce 2013 organizací ADRA a funguje díky podpoře českých dárců. Dochází sem 92 dětí ze slumu od 6 do 14 let a stejný počet jejich rodičů.
Vzdělávací centrum Čalantika v bangladéšské Dháce poskytuje dětem ze slumu doučování.  To je zásadní pro dokončení jejich pětileté základní školy. PROČ? Třídy ve státní škole jsou přeplněné, učitelé se žákům nemohou dostatečně věnovat a děti musí látku studovat i mimo školní výuku. Vzhledem k většinové negramotnosti jejich rodičů ale potřebují někoho, kdo jim pomůže učivo dohnat – a to dělají právě učitelky Synthia a Juliette v centru Čalantika.

Dětem zajišťujeme:
  • doučování, díky kterému mohou děti školu dokončit
  • výživné teplé jídlo, díky kterému se mohou soustředit na výuku
  • vzdělávání v oblasti zdraví, hygieny, které sdílením poznatků pomáhá celé rodině
  • pravidelnou lékařskou péči, která jim pomáhá být zdraví nebo zdravější
  • zájmové a volnočasové aktivity, kterých se jim v prostředí chudinské čtvrti nedostává
Cílem Čalantiky je umožni dětem ze slumu úspěšně dokončit pětiletou základní školu. Klíče k jejich vzdělání držíte v ruce.

Přidejte se k nám a dejte dětem v Banlgadéši budoucnost. Děkujeme za Vaši podporu.

Veškeré informace o Čalantice najdete na www.calantika.cz.

Díky moc Verčo za to, co všechno děláš a jsi pro mě jednou z mých životních inspirací.
Hodně úspěchu v dalších krocích pro společnost, planetu atd. 💚
Také držím palce organizaci ADRA a všem, co se na tomto správňáckým projektu podílí a doufám v lepší budoucnost dětí v Bangladéši :)
Marie Nováková
300 Kč
Jsem moc ráda, že jsem mohla podpořit Weef a její projekt. Samozřejmě i organizaci ADRA. Doufám, že peníze pomohou dětem k lepší budoucnosti. Je super co děláte!
Anežka Pechová
100 Kč
Veronika Šedivá
500 Kč
Skvely projekt! Fandime 😊
Lukas Kuca
500 Kč
Moc držím palce ať se podaří výzva naplnit! :)
Kristýna Krupařová
200 Kč
Super nápad, díky za to, co děláš!
Tereza
Zdravím Weef!
Jsi člověk se srdcem na správném místě a inspirací pro spoustu lidí. Pokračuj v tom co děláš, moc mě to baví! Těším se na film. Měj se parádně!
Ivana Coufalová
100 Kč
Miluju! Jsi nejlepsi, Veru <3
A ja jsem pysna, ze te znam :)
Barb Kyzivat
500 Kč
Moc se těším na film a tobě Weef přeji mnoho úspěchů. 🙂
Šárka Hulínská
700 Kč
Moc držím palce, aby se peníze vybraly a dostaly se tam, kam je třeba!
Linda Nezhybová
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši