Veronika Šubrtová: Dárcovská výzva pro projekt Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši

Zvu Tě na film BanglaKIDS ...o dětech z Bangladéše...

vybíráme od 1.5.2019
75 236 Kč
vybráno 75 % z 100 000 Kč

zbývá

7 dní

přispělo

199 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
„Ahoj, tady Weef! Jsem travel bloggerka, cestuju po světě a žiju heslem Míň věcí, víc zážitků. Letos jsem byla v Bangladéši. Tam těch věcí mají opravdu málo. Chudoba zasahuje celé rodiny a hlavně děti. Ze své cesty tvořím krátký film. Výtěžek z premiéry pošleme dětem do chudinského slumu Čalantika v Dháce. Česká ADRA tam má školu pro 92 dětí z nejchudších rodin. Pomůžeme jim? “
Chcete se mnou pomoci dětem z Bangladéše? Jako odměnu za vaši pomoc mám pro vás možnost účastnit se premiéry mého filmu BanglaKIDS. Ta se bude konat ve středu 5. 6. 2019 v Prostoru 39, v Praze. 


  
O  Weef
Jsem travel blogerka a YouTuberka, která žije heslem "Míň věcí, víc zážitků". Poslední tři roky jsem žila v batohu a kufru díky možnostem internetu a trendu digitálního nomádství. Mám za cíl probudit v mladých lidech touhu více cestovat, poznávat, stavět na vlastních zkušenostech a chovat se šetrněji k přírodě. Letos jsem se vydala za dobrodružstvím do Bangladéše, kam jsem vyrazila společně s neziskovou organizací ADRA na monitorovací cestu. Během návštěvy jsem měla možnost vidět na vlastní oči život ve slumu, popovídat si s místními, trávit čas s dětmi, kteří dochází do vzdělávacího centra Čalantika nebo s dětmi studujícími díky projektu BanglaKids. To všechno jsem zdokumentovala a nyní vzniká krátký film, jehož premiéra se uskuteční první týden v červnu.
 
O Čalantice
Klikni sem

VIDÍME SE NA PREMIÉŘE! :)
ADRA, o.p.s.
Čalantika je centrum pro vzdělání pro děti a jejich rodiny žijící ve slumu v bangladéšském hlavním městě Dháka. Centrum bylo zřízeno v roce 2013 organizací ADRA a funguje díky podpoře českých dárců. Dochází sem 92 dětí ze slumu od 6 do 14 let a stejný počet jejich rodičů.
Vzdělávací centrum Čalantika v bangladéšské Dháce poskytuje dětem ze slumu doučování.  To je zásadní pro dokončení jejich pětileté základní školy. PROČ? Třídy ve státní škole jsou přeplněné, učitelé se žákům nemohou dostatečně věnovat a děti musí látku studovat i mimo školní výuku. Vzhledem k většinové negramotnosti jejich rodičů ale potřebují někoho, kdo jim pomůže učivo dohnat – a to dělají právě učitelky Synthia a Juliette v centru Čalantika.

Dětem zajišťujeme:
  • doučování, díky kterému mohou děti školu dokončit
  • výživné teplé jídlo, díky kterému se mohou soustředit na výuku
  • vzdělávání v oblasti zdraví, hygieny, které sdílením poznatků pomáhá celé rodině
  • pravidelnou lékařskou péči, která jim pomáhá být zdraví nebo zdravější
  • zájmové a volnočasové aktivity, kterých se jim v prostředí chudinské čtvrti nedostává
Cílem Čalantiky je umožni dětem ze slumu úspěšně dokončit pětiletou základní školu. Klíče k jejich vzdělání držíte v ruce.

Přidejte se k nám a dejte dětem v Banlgadéši budoucnost. Děkujeme za Vaši podporu.

Veškeré informace o Čalantice najdete na www.calantika.cz.

Díky za to co děláš 👍
Tomáš Faltus
700 Kč
Držím palce! ♥️
Denisa Holubová
Mila Verco,
neslo nepodporit (alespon touhle cestou) to, co delas. To, do ceho jsi maximalne zapalena, cemu venujes obrovske usili, cas, ale predevsim kus sebe. A za to ti patri obdiv. Jsi mi inspiraci, a to nejen, co se zerowaste, minimalismu nebo cestovani tyce. Jsi dokonalou ukazkou toho, ze tyhle veci maji smysl a je treba jim venovat pozornost. Jakoukoliv. Preju Ti, at se vse ohledne filmu vydari, a nemej strach, protoze to bude /jako vzdy/ skvely!
T.
#minveciviczazitku a #srdcenaspravnemmiste
Tereza Schönigerová
300 Kč
Děkuji ze srdce za tento projekt, to co jsem mohla, jsem darovala a nebudu toho litovat
Barbora Gajová
Tohle pomáhá! ❤️🌍
Blanka Krýslová
100 Kč
Děkuji, že pomáháte tam, kde je to potřeba.
Tereza Dytrychová
100 Kč
Jedním slovem, děkuji!
Jsi skvělá za to co děláš :) Víc takových lidí jako ty, jsi mi velkou motivací <3
Vendula Somerauerová
500 Kč
Go for it!
littlepixie
100 Kč
Díky moc Verčo za to, co všechno děláš a jsi pro mě jednou z mých životních inspirací.
Hodně úspěchu v dalších krocích pro společnost, planetu atd. 💚
Také držím palce organizaci ADRA a všem, co se na tomto správňáckým projektu podílí a doufám v lepší budoucnost dětí v Bangladéši :)
Marie Nováková
300 Kč
Jsem moc ráda, že jsem mohla podpořit Weef a její projekt. Samozřejmě i organizaci ADRA. Doufám, že peníze pomohou dětem k lepší budoucnosti. Je super co děláte!
Anežka Pechová
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: Vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši