Tereza Suchanová: Dárcovská výzva pro projekt Sportujeme bez rozdílu handicapů

Chůzí na podporu handy cyklo maratonu

vybíráme od 24.4.2019
10 500 Kč
vybráno 105 % z 10 000 Kč

přispělo

11 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V sobotu 27. dubna se vydám na svatojakubskou pouť z portugalského Porta do španělského Santiaga de Compostela. Čeká mě celkem cca 280 km. Ráda bych svojí poutí přispěla na účast 4-členného týmu Sport 4 Help z.s., který se v létě bude účastnit pětidenního cyklistického non-stop maratonu smíšených týmů napříč Českou republikou s návštěvou Polska v délce 2222 km a v limitu 111 hodin!
Svatojakubská cesta nebo Cesta svatého Jakuba (španělsky Camino de Santiago) je název historické sítě dvanácti poutních cest, které vedou ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Ve zdejší katedrále jsou podle legendární i písemně zaznamenané tradice uloženy ostatky svatého Jakuba, Kristova učedníka, jenž za svého života údajně kázal i v Hispánii.

Já se vydám na Portugalskou cestu (Camino Portugués), která vede až v Lisabonu. Kvůli dovolené však nastoupím na trasu až v Portu, abych cestu stihla do dvou týdnů. Portugalská trasa je v současné době nejpopulárnější mezi českými poutníky. Asi proto, že vede podél oceánu a krajinou krásného Portugalska přechází hranice do Španělska. Asi i proto jsem si ji vybrala já. Z Porta vede ale hned trojice tras, ze kterých je možné si zvolit a tak ani celková délka není stejná. Já osobně se vydám v první polovině na trasu pobřežní a před hranicemi se Španělskem přejdu na trasu centrální, čímž spojím jak krásy oceánu, tak přírody ve vnitrozemí. Předběžně to vychází na 280 km.

Podporu týmu Sport 4 Help z.s. jsem si zvolila proto, že se jedná o skupinu lidí, která se aktivně účastní sportovních aktivit s cílem pomáhat integraci handicapovaných nebo jinak zdravotně znevýhodněných osob do běžné společnosti. Svým pochodováním bych moc ráda přispěla na jejich účast v Metrostav Handy Cyklo Maratonu, který se uskuteční 30. července – 3. srpna 2019. Pokud jste o této akci ještě neslyšeli, jedná se o unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů, kde je hlavní myšlenkou spojení těchto dvou skupin cyklistických nadšenců a vytvoření spolupracujících týmů, schopných fungovat i v extrémních podmínkách. V závodě nejde ani tak o vítězství jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů.


Vzhledem k tomu, že každý člen týmu musí během štafetového závodu ujet min. 100 km, moje účast není úplně reálná. Ráda ale chodím a proto bych svojí poutní cestou do Santiaga de Compostela chtěla přispět nějakou korunkou na tento skvělý závod. Sama vím, že připravit 4-členný tým na takto velkolepý závod není jen tak. Stojí to nejen čas strávený tréninkem a plánováním, ale také finance na startovné, půjčovné, paliva či potřebné vybavení.

Za každý kilometr, který cestou do Santiaga ujdu, věnuji tomuto týmu 10 Kč. Vím, že to není moc, ale věřím, že každá korunka se počítá. A jak jste na to vy? Přidáte se? Věnujete svojí sportovní aktivitou také nějaký penízek? Získáte tak nejen dobrý pocit, že jste pomohli něčemu dobrému, ale také vás to třeba namotivuje k vyšším a lepším sportovním výkonům.

Sledovat online, kde se nacházím, můžete na tomto odkazu. Já už mám zabaleno, tak zbývá už jen říct "Buen Camino" - šťastnou cestu!

Dnes odstartoval Metrostav Handy Cyklo Maraton. Tuto výzvu jsem vytvořila na podporu týmu Sport 4 Help, který se tohoto závodu účastní. Sledujte kluky na trase online! http://bit.ly/TrackingSport4Help

Den dvanáctý. Padrón - Santiago de Compostela, 25 km. Den plný zvratů a změn počasí. Chvíli sluníčko, chvíli déšť, chvíli vichr jako blázen. Celou cestu stoupání do kopce, fuj. Nejtěžší etapa, ale jsem tu. Pořád tomu nevěřím. Moc vám všem děkuji za podporu ❤️

Ušla jsem 283 km a tak posílám 2830 Kč, jak jsem slíbila. Moc děkuji všem, co jste zatím přispěli a i těm, kteří se tak ještě rozhodnete! 

Den jedenáctý. Caldas de Reis - Padrón, 20 km. Zataženo, občasný slabý déšť, občasný vítr. Předposlední den pouti, neuvěřitelné. Zítra už Santiago 😌

Den desátý. Pontevedra - Caldas de Reis, 23 km. Sluníčko už není, mraky přicházejí. Teď už i prší. Do cíle zbývá 45 km. Držte palce!

Den devátý. Arcade - Pontevedra, 16 km. Sluníčko svítí, dneska odpočinek. Pontevedra je krásné město. Držte palce, má se zkazit počasí.

Den osmý. O Porriño - Arcade, 24 km. Sluníčko a 25 stupňů, nohy už totální masakr, přezula jsem na sandály a ponožkama 😀 Patníky s odpočtem km do Santiaga jsou hrozně demotivační. Jdu ošetřit puchýře a najíst se 😊

Den sedmý. Valença - O Porriño, 25 km. Přechod z Portugalska do Španělska, pořád sluníčko, nohy bolí ukrutně...

Den šestý. Caminha - Valenca, 33 km. Jsem kaput, sluníčko svítilo trochu moc, ale pořád lepší než déšť. Puchýře se nemnoží, tedy aspoň je nevidím. Jdu spát 😊

Den pátý. Carreço - Caminha, 17 km. Konečně trochu oddych. Začátek dost kopce, potom cesta podél oceánu ta odměnu. Bohužel poslední, teď už se budu stáčet do vnitrozemí. Dnes už jsem v kempu, tři Češi vedle sebe. Vypráno, nohy hore 😊

Den čtvrtý. Castelo do Neiva - Carreço, 26 km. Z mlhy do sluníčka, ovšem dnes s pěknými kopečky a silným větrem. Mám dost. Moje nohy taky. Puchýře radši neposílám, aby se vám neudělalo zle 😀

Den třetí. Estela - Castelo do Neiva, 23 km. Ráno hustá mlha, teď už zase sluníčko. Jeden puchýř navíc, teď už odpočívám na albergue 😊

Den druhý, Labruge - Estela 27 km. Přituhuje, mám asi sto puchýřů 😲Počasí ale pořád krásné 🌞 A moc fajn lidi na cestě. Hodně chodí v párech, tak i já 😉

První etapa za mnou. Porto - Labruge, 25 km. Nádherné počasí, svěží vítr od oceánu. Paráda 😊 Držte palce, ať počasí vydrží 🌞

Zdravím z Porta 😊

Založení výzvy

Sport 4 Help, z.s.
Dáváme najevo lidem, zdravým i postiženým, že handicap nebo vážná nemoc nejsou překážkou pro mnoho aktivit, včetně těch sportovních.
Přibližujeme svět handicapovaných zdravým lidem a handicapovaným nebo vážně nemocným dáme možnost si vyzkoušet věci, ke kterým by se normálně nedostali nebo z nich měli obavu. 

Podporujeme konkrétní lidi v našem okolí. Ukazujeme jim, že záleží na nich samotných, jak svůj život uchopí a jak ho nadále budou žít v nových podmínkách.


Handicapovaní a nemocní opět získají pozitivní pohled na život, naučí se postarat sami o sebe, najdou si práci. Zdraví lidé si uvědomí, že není třeba se stydět nabídnout pomocnou ruku.  Pro děti se stane přirozené vnímat handicapované a nemocné okolo sebe jako běžnou součást života.

Přidejte se k nám, rádi vás uvidíme nebo uslyšíme. Spolu nám to půjde ještě lépe. Děkujeme za vaše zapojení a pomoc!

Tým Sport 4 Help

Jsem v cíli. Ušla jsem 283 km a tak posílám 2830 Kč, jak jsem slíbila. Moc děkuji všem, co jste zatím přispěli a i těm, kteří se tak ještě rozhodnete!

Tereza Suchanová
2 830 Kč

Moje první jarní km na kole :). Terko pojď!

Irena Vanišová
950 Kč

Přeji příjemný postup Portem před parádní plánovanou procházkou po pobřeží.

Pavel Šťastný
500 Kč

Neseďte doma, sportujte v každém věku a za každého počasí, bude Vám fajn.....nejen po těle ale i na duši, já to vím !!!!!!

Dana Havlíková
500 Kč

Hodně odvahy všem účastníkům!

Kateřina Šuhájková
200 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Sport 4 Help, z.s., projekt: Sportujeme bez rozdílu handicapů