Lenka a Václav Mlynaříci: Dárcovská výzva pro projekt CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

Mohli byste nám dát porcelánové jeleny... ale vy jste si řekli NE! Raději léky a čistou vodu!

vybíráme od 8.3.2018
43 100 Kč
vybráno 862 % z 5 000 Kč

přispělo

34 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Přátelé, kamarádi, blízcí i vzdálení - jak asi víte, rozhodli jsme se svůj vztah posunout do dalšího dobrodružného levelu svatbou. Je to adrenalin! Je to dobrodružství! Je to výzva! Ale asi nic v porovnání s tím, když nemáte nemocnici, kam jít porodit dítě, čistou vodu, kterou uhasíte žízeň nebo paralen, když máte horečku. A protože nám to není jedno, chceme využít této možnosti a chvíli nemyslet jen na sebe. Pokud byste nám chtěli donést nějaký vtipný dárek, porcelánové jeleny, květiny nebo kupovat něco podobného praktického, uděláte nám i našemu mini bytu(pokoji) mnohem větší radost, když společně pomůžeme nemocnici v Iráku - léky, čistícími tabletami nebo novými přístroji. #lekymistojelenu
Válečné běsnění v severním Iráku se konečně trochu uklidnilo a Islámský stát přestal terorizovat místní obyvatelstvo. Výsledek jejich působení je ale tristní. 
Ve městě Mosul a v jeho okolí byly boje za osvobození od nadvlády tzv. Islámského státu velmi zlé. Zcela zničily devět nemocnic a 76 ambulantních zdravotnických center. Další lékařská zařízení jsou vážně poškozená a chybí v nich léky a vybavení. Téměř 1,5 milionu lidí tu dnes nemá přístup k základní ani specializované lékařské péči. A to prostě nechceš.
A my bychom jim alespoň nějakým málem pomohli a budeme moc rádi, když pomůžete s námi. #lekymistojelenu

CARE Česká republika
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací, která bojuje s chudobou v nejohroženějších částech světa. V roce 2019 pomohla 68 milionům lidem ve 100 zemích světa. 85 % výdajů CARE Česká republika jde na přímou pomoc. Darujte s CARE naději a důstojnost lidem, kteří se ocitli v nouzi.
Naše projekty zachraňují životy, odstraňují hlad a chudobu v oblastech zasažených změnou klimatu a válečnými konflikty. Díky vašemu příspěvku:

·         Reagujeme ihned na náhlé přírodní katastrofy.
·         Pomáháme lidem, které válečné konflikty vyhnaly z jejich domovů.
·         Pomáháme chudým rodinám posílat děti do školy. 
·         Bojujeme proti podvýživě a hladu.
·         Podporujeme ohrožené komunity na jejich cestě k soběstačnosti.
·         Ženám a dívkám pomáháme k soběstačnosti a prosadit lépe svá práva.

Přečtěte si, jak jsme v roce 2019 pomáhali v páté nejchudší zemi světa nebo s obnovou poválečného Mosulu v Iráku.

Více o naší činnosti se dozvíte na www.care.cz nebo nás sledujte na Facebooku. Chcete dostávat čerstvé novinky ze světa CARE? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Distribuce pomoci v Mosambiku, který v březnu 2019 zpustošila tropická cyklóna Idai.
Copyright: Ninja Taprogge/CARE

Reagujeme na náhlé přírodní katastrofy a pomáháme lidem, které ozbrojené konflikty vyhnaly z domovů. Podporu poskytujeme ihned a účinně. Poskytujeme základní potraviny, hygienické balíčky, stany a další. Na místech krize zůstáváme dlouhodobě i poté, co se o oblast přestanou zajímat média.

Haoua z Nigeru využila vzdělávací školení od CARE a také vstoupila do místní skupiny spořicí kooperativy. Díky této podpoře začala drobně podnikat – peče pečivo a prodává ho. Dnes své děti uživí a také je může posílat do školy. Copyright: Josh Estey/CARE

S ohroženými komunitami pracujeme dlouhodobě. Podporujeme je na jejich cestě k soběstačnosti. Poskytujeme jim vzdělávací kurzy na téma péče o zdraví, hygieny a vhodné výživy jako prevenci podvýživy. Školíme je v udržitelných technikách pěstování suchu odolných plodin a správné péči o dobytek. Učíme je finanční gramotnosti a podporujeme je v zakládání komunitních spořicích kooperativách.

Zaměřujeme se především na ženy a dívky. Jejich rozvoj považujeme za cestu k míru, vyššímu vzdělání a celkové prosperitě širších komunit.

Humanitární organizace se 75letou tradicí

Copyright: CARE

CARE v letošním roce oslaví 75 let od svého založení – vznikla v roce 1945 za účelem pomoci válkou zničené Evropě. Legendární CARE packages (ve spolupráci s UNRRA) pomáhaly i Československu. V v letech 1946-1950 obdrželi lidé v ČSR pomoc v hodnotě 32,8 milionu korun. S nástupem minulého režimu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.

hodně štěstí a lásky novomanželům :)

Jana Šmotková
500 Kč

Dobrý nápad, Lenko a Vašku, tak ať se vybere, co nejvíc a ať to pomůže, Anička a Tom

Anna Smutná

All you need is LaV.
LaV is all you need.

Ondra Hlaváč

Diky Lence a Vaclavovi M., ze jsem mohla prispet! Vse nej do spolecneho zivota!

Marketa Benesova
500 Kč

Bohulibej projekt, díky za možnost se na něm podílet!

Veronika Švomová

Mohli jsme se spokojit s vybráním 5 000 Kč a na 100 % splnit plán, ale já si řekla NE! :) Doufám, že vybereme 10krát tolik! Miluju vás za to, že chcete šířit radost dál. #svatbalav

Iva Habrnálová

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
❤      Prispevek z Brna od M+H+S      ❤
❤         Tesime se na #svatbalav !          ❤
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

M+H+S

Jedny šaty na Irák! Ať žije #lav.

Ema Stašová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
CARE Česká republika, projekt: CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi