Lenka a Václav Mlynaříci: Dárcovská výzva pro projekt CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

Mohli byste nám dát porcelánové jeleny... ale vy jste si řekli NE! Raději léky a čistou vodu!

vybíráme od 8.3.2018
43 100 Kč
vybráno 862 % z 5 000 Kč

přispělo

34 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Přátelé, kamarádi, blízcí i vzdálení - jak asi víte, rozhodli jsme se svůj vztah posunout do dalšího dobrodružného levelu svatbou. Je to adrenalin! Je to dobrodružství! Je to výzva! Ale asi nic v porovnání s tím, když nemáte nemocnici, kam jít porodit dítě, čistou vodu, kterou uhasíte žízeň nebo paralen, když máte horečku. A protože nám to není jedno, chceme využít této možnosti a chvíli nemyslet jen na sebe. Pokud byste nám chtěli donést nějaký vtipný dárek, porcelánové jeleny, květiny nebo kupovat něco podobného praktického, uděláte nám i našemu mini bytu(pokoji) mnohem větší radost, když společně pomůžeme nemocnici v Iráku - léky, čistícími tabletami nebo novými přístroji. #lekymistojelenu
Válečné běsnění v severním Iráku se konečně trochu uklidnilo a Islámský stát přestal terorizovat místní obyvatelstvo. Výsledek jejich působení je ale tristní. 
Ve městě Mosul a v jeho okolí byly boje za osvobození od nadvlády tzv. Islámského státu velmi zlé. Zcela zničily devět nemocnic a 76 ambulantních zdravotnických center. Další lékařská zařízení jsou vážně poškozená a chybí v nich léky a vybavení. Téměř 1,5 milionu lidí tu dnes nemá přístup k základní ani specializované lékařské péči. A to prostě nechceš.
A my bychom jim alespoň nějakým málem pomohli a budeme moc rádi, když pomůžete s námi. #lekymistojelenu

CARE Česká republika
Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před suchem a hladem těžce podvyživené děti ve východní Africe. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Jen málo stačí, aby děti nemusely hladovět. Pomozte nám to změnit!

Změny klimatu projevující se příliš dlouhými obdobími sucha způsobují, že až 61 milionů obyvatel Etiopie nemá přístup k pitné vodě a 8 milionů potřebuje humanitární pomoc. Hladoví.

Lidé, kteří byli dříve soběstační, nemají svá pole čím zavlažovat. 84 % domácností v Etiopii se totiž nachází v zemědělských oblastech a mnoho z nich je vůči působení přírodních katastrof a změn klimatu bezbranných. Pokud je zasáhnou intenzivní sucha, těžce se vyrovnávají s jejich následky. Je pro ně téměř nemožné obnovit zdroje své obživy a jsou proto vystaveni hladu a chudobě.

Nedostatek pitné vody způsobuje nemoci, jako jsou infekční onemocnění nebezpečná zejména pro malé děti. Jejich maminky je navíc často nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe. Proto mají jen malou šanci, že se dožijí pěti let.
Maminka Malia Mele pochází z východní Etiopie. Když byl její chlapeček devět měsíců starý, 30 dní trpěl kritickou podvýživou. Copyright: Josh Estey/CARE

Díky Vaší štědrosti však dokáží lidé ve východní Africe toto kritické období překonat. Pošlete prosím svůj balík pomoci a pomozte rodinám překonat dlouhotrvající sucho. Váš dar má doslova cenu života!

·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč pomůže zajistit tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok, jako prevenci cholery.
 
·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč pomůže zajistit jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na dvě a půl měsíce.
 
·        1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1500 Kč pomůže jedné chudé rodině postižené suchem osít pole odolnějším osivem nebo si pořídit hospodářská zvířata, aby si sama mohla obstarávat živobytí.
Copyright: Makmende Media

Následky výkyvů počasí a přírodních katastrof v Etiopii zastihují místní komunity nepřipravené. Jejích charakter je tak devastující. Problém řeší CARE Česká republika podporou systému včasného varování změn klimatu a komunitních akčních plánů, které jsou připraveny samotnou komunitou. Díky tomu je místní etiopské obyvatelstvo lépe připraveno čelit následkům přírodních katastrof.

Situace v příštích měsících závisí na vydatnosti dešťových srážek. Dle meteorologických předpovědí bude však trend nepravidelných a podprůměrných srážek pokračovat. Copyright: Makmende Media

Zvyšováním odolnosti a schopnosti adaptace na nebezpečí související s klimatem a přírodními katastrofami CARE přispívá k naplnění cílů udržitelného rozvoje.

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
hodně štěstí a lásky novomanželům :)
Jana Šmotková
500 Kč
Dobrý nápad, Lenko a Vašku, tak ať se vybere, co nejvíc a ať to pomůže, Anička a Tom
All you need is LaV.
LaV is all you need.
Ondra Hlaváč
Diky Lence a Vaclavovi M., ze jsem mohla prispet! Vse nej do spolecneho zivota!
500 Kč
Bohulibej projekt, díky za možnost se na něm podílet!
Veronika Švomová
Mohli jsme se spokojit s vybráním 5 000 Kč a na 100 % splnit plán, ale já si řekla NE! :) Doufám, že vybereme 10krát tolik! Miluju vás za to, že chcete šířit radost dál. #svatbalav
Iva Habrnálová
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
❤      Prispevek z Brna od M+H+S      ❤
❤         Tesime se na #svatbalav !          ❤
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
M+H+S
Jedny šaty na Irák! Ať žije #lav.
Ema Stašová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
CARE Česká republika, projekt: CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi