Lenka a Václav Mlynaříci: Dárcovská výzva pro projekt CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

Mohli byste nám dát porcelánové jeleny... ale vy jste si řekli NE! Raději léky a čistou vodu!

vybíráme od 8.3.2018
43 100 Kč
vybráno 862 % z 5 000 Kč

přispělo

34 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Přátelé, kamarádi, blízcí i vzdálení - jak asi víte, rozhodli jsme se svůj vztah posunout do dalšího dobrodružného levelu svatbou. Je to adrenalin! Je to dobrodružství! Je to výzva! Ale asi nic v porovnání s tím, když nemáte nemocnici, kam jít porodit dítě, čistou vodu, kterou uhasíte žízeň nebo paralen, když máte horečku. A protože nám to není jedno, chceme využít této možnosti a chvíli nemyslet jen na sebe. Pokud byste nám chtěli donést nějaký vtipný dárek, porcelánové jeleny, květiny nebo kupovat něco podobného praktického, uděláte nám i našemu mini bytu(pokoji) mnohem větší radost, když společně pomůžeme nemocnici v Iráku - léky, čistícími tabletami nebo novými přístroji. #lekymistojelenu
Válečné běsnění v severním Iráku se konečně trochu uklidnilo a Islámský stát přestal terorizovat místní obyvatelstvo. Výsledek jejich působení je ale tristní. 
Ve městě Mosul a v jeho okolí byly boje za osvobození od nadvlády tzv. Islámského státu velmi zlé. Zcela zničily devět nemocnic a 76 ambulantních zdravotnických center. Další lékařská zařízení jsou vážně poškozená a chybí v nich léky a vybavení. Téměř 1,5 milionu lidí tu dnes nemá přístup k základní ani specializované lékařské péči. A to prostě nechceš.
A my bychom jim alespoň nějakým málem pomohli a budeme moc rádi, když pomůžete s námi. #lekymistojelenu

CARE Česká republika
Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před hladem těžce podvyživené děti v subsaharské Africe. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Jen málo stačí, aby děti nemusely hladovět. Pomozte nám to změnit!

Malé Balki je dva a půl roku a žije v Nigeru. Ve svém věku by měla skákat a hrát si s ostatními dětmi. Je však moc malá a slabá i na to, aby vůbec mohla chodit. „Wayo! Wayo!“ křičí – „Bolí to! bolí to!“ Extrémní počasí zničilo všechnu úrodu v její vesnici, a její matka Ashta nemá dost jídla na to, aby Balki mohla zdravě růst.
Ashta chce, aby její dcera Balki jednou pomáhala ostatním. CREDIT: Josh Estey/CARE

V Nigeru právě teď potřebuje humanitární pomoc 2,3 milionů lidí, z toho 1,3 milionu dětí.
380 000 dětí je v akutním ohrožení života podvýživou. Osm ze sta narozených dětí se nedožije věku pěti let.

Děti i dospělí v oblasti Sahelu a subsaharské Afriky mají nedostatek jídla. Jejich země postihlo sucho a neúroda, která vyhladila celá stáda. To způsobilo, že je pitná voda pro velkou část obyvatel nedostupná. Dle meteorologických předpovědí bude trend nepravidelných a podprůměrných srážek pokračovat. Situaci komplikují i konflikty. Voda je navíc často kontaminovaná a způsobuje infekční onemocnění, jejíchž obětmi jsou nejčastěji děti. Proto mají jen malou šanci, že se dožijí pěti let. Jejich maminky je nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe.

Díky vaší štědrosti však dokáží podvýživu a nemoci překonat. Pošlete prosím svůj balík pomoci hladovějícím dětem v Africe. Váš dar má doslova cenu života!

·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč pomůže zajistit tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok, jako prevenci cholery.
 
·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč pomůže zajistit jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na dvě a půl měsíce.
 
·        1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1500 Kč pomůže jedné chudé rodině postižené suchem osít pole odolnějším osivem nebo si pořídit hospodářská zvířata, aby si sama mohla obstarávat živobytí.

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.

hodně štěstí a lásky novomanželům :)
Jana Šmotková
500 Kč
Dobrý nápad, Lenko a Vašku, tak ať se vybere, co nejvíc a ať to pomůže, Anička a Tom
All you need is LaV.
LaV is all you need.
Ondra Hlaváč
Diky Lence a Vaclavovi M., ze jsem mohla prispet! Vse nej do spolecneho zivota!
500 Kč
Bohulibej projekt, díky za možnost se na něm podílet!
Veronika Švomová
Mohli jsme se spokojit s vybráním 5 000 Kč a na 100 % splnit plán, ale já si řekla NE! :) Doufám, že vybereme 10krát tolik! Miluju vás za to, že chcete šířit radost dál. #svatbalav
Iva Habrnálová
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
❤      Prispevek z Brna od M+H+S      ❤
❤         Tesime se na #svatbalav !          ❤
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
M+H+S
Jedny šaty na Irák! Ať žije #lav.
Ema Stašová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
CARE Česká republika, projekt: CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi