CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před hladem těžce podvyživené děti v subsaharské Africe. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jen málo stačí, aby děti nemusely hladovět. Pomozte nám to změnit!

Malé Balki je dva a půl roku a žije v Nigeru. Ve svém věku by měla skákat a hrát si s ostatními dětmi. Je však moc malá a slabá i na to, aby vůbec mohla chodit. „Wayo! Wayo!“ křičí – „Bolí to! bolí to!“ Extrémní počasí zničilo všechnu úrodu v její vesnici, a její matka Ashta nemá dost jídla na to, aby Balki mohla zdravě růst.
Ashta chce, aby její dcera Balki jednou pomáhala ostatním. CREDIT: Josh Estey/CARE

V Nigeru právě teď potřebuje humanitární pomoc 2,3 milionů lidí, z toho 1,3 milionu dětí.
380 000 dětí je v akutním ohrožení života podvýživou. Osm ze sta narozených dětí se nedožije věku pěti let.

Děti i dospělí v oblasti Sahelu a subsaharské Afriky mají nedostatek jídla. Jejich země postihlo sucho a neúroda, která vyhladila celá stáda. To způsobilo, že je pitná voda pro velkou část obyvatel nedostupná. Dle meteorologických předpovědí bude trend nepravidelných a podprůměrných srážek pokračovat. Situaci komplikují i konflikty. Voda je navíc často kontaminovaná a způsobuje infekční onemocnění, jejíchž obětmi jsou nejčastěji děti. Proto mají jen malou šanci, že se dožijí pěti let. Jejich maminky je nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe.

Díky vaší štědrosti však dokáží podvýživu a nemoci překonat. Pošlete prosím svůj balík pomoci hladovějícím dětem v Africe. Váš dar má doslova cenu života!

·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč pomůže zajistit tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok, jako prevenci cholery.
 
·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč pomůže zajistit jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na dvě a půl měsíce.
 
·        1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1500 Kč pomůže jedné chudé rodině postižené suchem osít pole odolnějším osivem nebo si pořídit hospodářská zvířata, aby si sama mohla obstarávat živobytí.

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji za úžasnou práci, kterou děláte. I Vám všem v "kanceláři", kteří na projektu necháváte čas, srdce a nepochybně občas i nervy :-)
PS: Tento příspěvek dáváme jako dárek k narozeninám, malé slečně Elišce, která si přála podpořit děti, které to potřebují.
Ať se Vám daří! Katka.
555 Kč
.
Radek Kraus
750 Kč
Pro dobrou věc...
Stanislav Švarc
1 000 Kč
Potvrzení o daru stačí e-mailem. Hodně zdaru Vaší práci.
Karel Zděnovec
300 Kč
Přeju vám hodně sil.
Michaela Koutná
600 Kč
Přeji, ať se co nejdříve daří lépe.
Jana Markiv
300 Kč
Moc zdravím a modlím se za vaši bohulibou činnost.
3 400 Kč
Dekuji
Když budu já o pár peněz chudší, sotva to pocítím. Ale pro lidé, kteří je opravdu potřebují, je těchto pár peněz mnohem víc, než si myslíme.
Petr Bartoš
Nikdo neovlivní to, kde se narodí... my máme velké štěstí!
Štěpisko:]
1 000 Kč