CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před suchem a hladem těžce podvyživené děti ve východní Africe. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

                 Maminka Halimo a holčička Samira. Copyright: Peter Caton/CARE USA

Malou Samiru přinesla do kliniky CARE v Somálsku její zoufalá maminka Halimo. Holčička byla ve vážném, život ohrožujícím stavu. Trpěla těžkou podvýživou a navíc onemocněla spalničkami. Halimo se o svou dceru velmi bála. Díky péči CARE se malá Samira naštěstí zotavila. Maminka se také za pomoci programů CARE naučila, jak připravit nutričně hodnotnou stravu z místně dostupných surovin.

V zemích východní Afriky právě teď bojuje s životy ohrožující podvýživou 1,4 milionu dětí! Dalších 26 milionů lidí trpí hladem. Země jako Etiopie či Somálsko a oblasti Sahelu se roky potýkají s dopady dlouhodobého sucha. Situaci komplikují i občasné ozbrojené konflikty. Ačkoliv místní lidé žijí skromně a usilovně se snaží o zajištění obživy, hladoví. Sucho jim vyhlazuje celá stáda a pitná voda je vzácností. CARE pomáhá především těm nejohroženějším z nich: malým dětem, těhotným ženám a kojícím maminkám. Poskytuje jim lékařskou péči, nezávadnou vodu, vysokokalorickou výživu i podpůrné vzdělávací programy.

                    CARE poskytuje podvyživeným dětem nejenom dostatečnou výživu, ale také učí matky, jak svým dětem i z mála připravit výživnou stravu. Copyright: Darcy Knoll/CARE


·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč zajistí tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok jako prevenci cholery

·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč poskytne jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na týden

·        1 zdravotní balík CARE v hodnotě 1500 Kč přispěje na lékařskou péči a léky pro hladovějící děti a kojící matky v mobilních zdravotnických zařízeních CARE


             Agnes Kaka je jedinou profesionální porodní asistentkou na klinice Pariang v Jižním Sudánu. Týdně pomůže s porodem pěti až deseti ženám. Copyright: Darcy Knoll/CARE


Zajímají Vás rozvojové a humanitární projekty organizace CARE? Více informací najdete na www.care.cz nebo sledujte CARE na sociálních sítích: https://www.facebook.com/care.cz/.


Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

                 Copyright: CARE

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Snad to trochu pomůže rodinám. Rádi pomůžeme když můžeme.
Gabriela Míková
330 Kč
:)
Aleš Potiorek
3 300 Kč
.
Kristýna Budayová
300 Kč

Dárce
Děkuji za úžasnou práci, kterou děláte. I Vám všem v "kanceláři", kteří na projektu necháváte čas, srdce a nepochybně občas i nervy :-)
PS: Tento příspěvek dáváme jako dárek k narozeninám, malé slečně Elišce, která si přála podpořit děti, které to potřebují.
Ať se Vám daří! Katka.
555 Kč
.
Radek Kraus
750 Kč
Pro dobrou věc...
Stanislav Švarc
1 000 Kč
Potvrzení o daru stačí e-mailem. Hodně zdaru Vaší práci.
Karel Zděnovec
300 Kč
Přeju vám hodně sil.
Michaela Koutná
600 Kč
Přeji, ať se co nejdříve daří lépe.
Jana Markiv
300 Kč