CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací, která bojuje s chudobou v nejohroženějších částech světa. V roce 2019 pomohla 68 milionům lidem ve 100 zemích světa. 85 % výdajů CARE Česká republika jde na přímou pomoc. Darujte s CARE naději a důstojnost lidem, kteří se ocitli v nouzi.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Naše projekty zachraňují životy, odstraňují hlad a chudobu v oblastech zasažených změnou klimatu a válečnými konflikty. Díky vašemu příspěvku:

·         Reagujeme ihned na náhlé přírodní katastrofy.
·         Pomáháme lidem, které válečné konflikty vyhnaly z jejich domovů.
·         Pomáháme chudým rodinám posílat děti do školy. 
·         Bojujeme proti podvýživě a hladu.
·         Podporujeme ohrožené komunity na jejich cestě k soběstačnosti.
·         Ženám a dívkám pomáháme k soběstačnosti a prosadit lépe svá práva.

Přečtěte si, jak jsme v roce 2019 pomáhali v páté nejchudší zemi světa nebo s obnovou poválečného Mosulu v Iráku.

Více o naší činnosti se dozvíte na www.care.cz nebo nás sledujte na Facebooku. Chcete dostávat čerstvé novinky ze světa CARE? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Distribuce pomoci v Mosambiku, který v březnu 2019 zpustošila tropická cyklóna Idai.
Copyright: Ninja Taprogge/CARE

Reagujeme na náhlé přírodní katastrofy a pomáháme lidem, které ozbrojené konflikty vyhnaly z domovů. Podporu poskytujeme ihned a účinně. Poskytujeme základní potraviny, hygienické balíčky, stany a další. Na místech krize zůstáváme dlouhodobě i poté, co se o oblast přestanou zajímat média.

Haoua z Nigeru využila vzdělávací školení od CARE a také vstoupila do místní skupiny spořicí kooperativy. Díky této podpoře začala drobně podnikat – peče pečivo a prodává ho. Dnes své děti uživí a také je může posílat do školy. Copyright: Josh Estey/CARE

S ohroženými komunitami pracujeme dlouhodobě. Podporujeme je na jejich cestě k soběstačnosti. Poskytujeme jim vzdělávací kurzy na téma péče o zdraví, hygieny a vhodné výživy jako prevenci podvýživy. Školíme je v udržitelných technikách pěstování suchu odolných plodin a správné péči o dobytek. Učíme je finanční gramotnosti a podporujeme je v zakládání komunitních spořicích kooperativách.

Zaměřujeme se především na ženy a dívky. Jejich rozvoj považujeme za cestu k míru, vyššímu vzdělání a celkové prosperitě širších komunit.

Humanitární organizace se 75letou tradicí

Copyright: CARE

CARE v letošním roce oslaví 75 let od svého založení – vznikla v roce 1945 za účelem pomoci válkou zničené Evropě. Legendární CARE packages (ve spolupráci s UNRRA) pomáhaly i Československu. V v letech 1946-1950 obdrželi lidé v ČSR pomoc v hodnotě 32,8 milionu korun. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Využijte dle potřeby, a vše nejlepší do nového roku!
Karel Zděnovec
330 Kč
:)
bbx
500 Kč
Snad to trochu pomůže rodinám. Rádi pomůžeme když můžeme.
Gabriela Míková
330 Kč
:)
Aleš Potiorek
3 300 Kč
.
Kristýna Budayová
300 Kč

Dárce
Děkuji za úžasnou práci, kterou děláte. I Vám všem v "kanceláři", kteří na projektu necháváte čas, srdce a nepochybně občas i nervy :-)
PS: Tento příspěvek dáváme jako dárek k narozeninám, malé slečně Elišce, která si přála podpořit děti, které to potřebují.
Ať se Vám daří! Katka.
555 Kč
.
Radek Kraus
750 Kč
Pro dobrou věc...
Stanislav Švarc
1 000 Kč
Potvrzení o daru stačí e-mailem. Hodně zdaru Vaší práci.
Karel Zděnovec
300 Kč