CARE Česká republika


Humanitární pomoc Rozvojová spolupráce

CARE - můj balík pomoci pro lidi v nouzi

Pošlete prosím svůj balík pomoci a zachraňte před suchem a hladem těžce podvyživené děti ve východní Africe. Váš dar má cenu života. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory


Jen málo stačí, aby děti nemusely hladovět. Pomozte nám to změnit!

Změny klimatu projevující se příliš dlouhými obdobími sucha způsobují, že až 61 milionů obyvatel Etiopie nemá přístup k pitné vodě a 8 milionů potřebuje humanitární pomoc. Hladoví.

Lidé, kteří byli dříve soběstační, nemají svá pole čím zavlažovat. 84 % domácností v Etiopii se totiž nachází v zemědělských oblastech a mnoho z nich je vůči působení přírodních katastrof a změn klimatu bezbranných. Pokud je zasáhnou intenzivní sucha, těžce se vyrovnávají s jejich následky. Je pro ně téměř nemožné obnovit zdroje své obživy a jsou proto vystaveni hladu a chudobě.

Nedostatek pitné vody způsobuje nemoci, jako jsou infekční onemocnění nebezpečná zejména pro malé děti. Jejich maminky je navíc často nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe. Proto mají jen malou šanci, že se dožijí pěti let.
Maminka Malia Mele pochází z východní Etiopie. Když byl její chlapeček devět měsíců starý, 30 dní trpěl kritickou podvýživou. Copyright: Josh Estey/CARE

Díky Vaší štědrosti však dokáží lidé ve východní Africe toto kritické období překonat. Pošlete prosím svůj balík pomoci a pomozte rodinám překonat dlouhotrvající sucho. Váš dar má doslova cenu života!

·        1 balík CARE s pitnou vodou v hodnotě 330 Kč pomůže zajistit tablety na čištění vody pro pět rodin na jeden rok, jako prevenci cholery.
 
·        1 balík CARE s výživou pro děti v hodnotě 750 Kč pomůže zajistit jednomu vážně podvyživenému dítěti vysokokalorickou výživu na dvě a půl měsíce.
 
·        1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1500 Kč pomůže jedné chudé rodině postižené suchem osít pole odolnějším osivem nebo si pořídit hospodářská zvířata, aby si sama mohla obstarávat živobytí.
Copyright: Makmende Media

Následky výkyvů počasí a přírodních katastrof v Etiopii zastihují místní komunity nepřipravené. Jejích charakter je tak devastující. Problém řeší CARE Česká republika podporou systému včasného varování změn klimatu a komunitních akčních plánů, které jsou připraveny samotnou komunitou. Díky tomu je místní etiopské obyvatelstvo lépe připraveno čelit následkům přírodních katastrof.

Situace v příštích měsících závisí na vydatnosti dešťových srážek. Dle meteorologických předpovědí bude však trend nepravidelných a podprůměrných srážek pokračovat. Copyright: Makmende Media

Zvyšováním odolnosti a schopnosti adaptace na nebezpečí související s klimatem a přírodními katastrofami CARE přispívá k naplnění cílů udržitelného rozvoje.

Děkujeme, že pomáháte s CARE!
CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Po celém světě zachraňuje životy a podílí se na odstraňování chudoby. Byla založena v roce 1945 v USA, kdy začala zasílat první balíky s potravinovou pomocí do válkou postižené Evropy. Jen Československu poskytla CARE v letech 1946-1950 pomoc v hodnotě 32,8 milionů korun. Dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem. S nástupem komunismu se povědomí o CARE v České republice vytratilo, dnes však můžeme pomáhat také my. I díky laskavosti českých dárců podpořila CARE v roce 2018 více než 56 milionů lidí v 95 zemích světa.

Zde popsané formy pomoci jsou příklady využití finančních prostředků. Darem pro CARE souhlasíte se zpracováním osobních údajů organizaci CARE Česká republika z. s., také s pomocí poskytovatelů služeb, za účelem evidence dárců, péče o dárce a informování o projektech a využití darů. Vaše osobní údaje nebudou poskytnuty jiným osobám. Váš dar pro CARE Česká republika z. s. je daňově odečitatelnou položkou.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
:)
Aleš Potiorek
3 300 Kč
.
Kristýna Budayová
300 Kč

Dárce
Děkuji za úžasnou práci, kterou děláte. I Vám všem v "kanceláři", kteří na projektu necháváte čas, srdce a nepochybně občas i nervy :-)
PS: Tento příspěvek dáváme jako dárek k narozeninám, malé slečně Elišce, která si přála podpořit děti, které to potřebují.
Ať se Vám daří! Katka.
555 Kč
.
Radek Kraus
750 Kč
Pro dobrou věc...
Stanislav Švarc
1 000 Kč
Potvrzení o daru stačí e-mailem. Hodně zdaru Vaší práci.
Karel Zděnovec
300 Kč
Přeju vám hodně sil.
Michaela Koutná
600 Kč
Přeji, ať se co nejdříve daří lépe.
Jana Markiv
300 Kč
Moc zdravím a modlím se za vaši bohulibou činnost.
3 400 Kč