420PEOPLE z.ú.


Kultura, umění a historie

Podpora činnosti souboru 420PEOPLE

420PEOPLE brázdí vody současného tance již 11 let. Dosáhnout mezinárodní úrovně vyžaduje píli a prostor pro kreativitu. Vytvořit profesionální prostředí pro práci nám pomáhají naši dárci, partneři a spolupracovníci. Podpořte nás a buďte součástí naší cesty.

Podpora činnosti souboru 420PEOPLE

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 V roce 2008 spojila Natašu Novotnou a Václava Kuneše touha vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance. Tak vznikla značka 420PEOPLE, dnes zaštiťující celoroční aktivitu nemalé skupiny lidí. 420PEOPLE jsou energickou strukturou spolupracující s desítkou tanečnic/íků, vlastním technickým týmem a managementem.

 Deset let po založení souboru je třeba vyzdvihnout tyto klíčové elementy: kontinuitu v tvůrčím úsilí, dlouhodobý růst, rozšiřování domácí divácké komunity a reprezentace v zahraničí, díky nimž si soubor udržuje stabilní místo na špici. 

 
Nedílnou součástí fungování souboru je spolupráce se světovými jmény choreografické scény, mezi něž jednoznačně patří Jiří Kylián, Sidi Larbi Cherkaoui, Crystal Pite, Ohad Naharin, Saburo Teshigawara, Shusaku Takeuchi, Ann Van den Broek, Michael Schumacher nebo Jo Strømgren. V České republice 420PEOPLE spolupracují s kolegy/němi napříč žánry, od herectví (David Prachař), po divadelní režii (Jan Nebeský, Daniel Špinar), hudbu (Orchestr Berg, Filip Jelínek, Please the Trees, Jan Šikl a Zabelov Group či Dan Bárta) nebo módní design (Eva Brzáková, CHATTY, Josefina Bakošová, Olo Křížová). Projekty vznikají díky koprodukčnímu vkladu předních českých divadelních domů a festivalů, jakými jsou Experimentální prostor NoD, Divadlo Archa, Národní divadlo (původně Nová scéna ND), Jatka78 nebo divadlo Ponec, nebo s prestižními zahraničními institucemi – cult!ur Partner, Divadlo Korzo v Hágu, Hessisches Staastballett ve Wiesbadenu, belgicko-nizozemský WArd/waRD nebo Jo Strømgren Kompani. 

Bohaté spektrum aktivit 420PEOPLE má společný cíl – ukázat, že současný tanec není jednolitým tvůrčím směrem, ani elitním uměním pro hrstku vyvolených, naopak jde o žánr, který má mnoho tváří a dokáže zasáhnout každého, bez ohledu na vzdělání, věk nebo fyzickou kondici.Děkujeme, že podporujete činnost souboru 420PEOPLE!

Více informací o možnosti podpory na www.420people.org

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Chtela bych moc podekovat za to, co delate. Jste bajecni a pro me velkou inspiraci, Jana

Jana Pluharikova Pomajzlova
1 000 Kč

Děláte tak krásné věci až přechází zrak a srdce buší.

Jana Bušková
400 Kč