CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Moc děkuji za rychlou pomoc tam, kde je jí nejvíc potřeba.

Lucie Machova

🤞🏻🇺🇦💙💛

Jan Vetchý
1 000 Kč

Mír ne válku!

Lada Všetičková
1 000 Kč

Posílám lásku ❤️

Dagmar Vlčková
1 000 Kč

Posílám vzkaz přátelům na Ukrajinu. Držím palce, aby se z Vaší zemi stala důstojná část Evropy.

Miroslav Klas
1 000 Kč

Jsme s vámi.

Dárce
10 000 Kč

Posílám 500 Kč na Ukrajinu, protože jsem to tam měl rád.

Jan Šporcr
500 Kč

Klid a mír všem lidem.

Natalie Souckova
1 000 Kč

Válka je vůl...

Vladimír Mikoláš
1 000 Kč

Doufám, že všichni politici, světoví i naši, splní to co slibovali v případě, že Putin nějakým způsobem naruší ukrajinské hranice a napadne Ukrajinu a nenechají v tom lidi na Ukrajině samotné, jako nechali nás v roce 1938. Dnes už víme, že Ćeskoslovensko Hitlerovi nestačilo. A doufám, že sankce opravdu tvrdě zasáhnou Putina a jeho vykonavatele (i ty z Vrbětic) a ne jenom obyčejné Rusy.

Dana Hájková
5 000 Kč