CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za Vaši pomoc a držím palce Ukrajině!

Jindřich Novák
1 000 Kč

Trying to send support to Ukraine and its people after Russia's unofficial invasion of region. Kirsty from South Wales UK

Kirsty Williams
42 €

Ukrajina není ruská provincie!

Jana Hrdličková
1 000 Kč

Vydržte, jsme s vámi🙏🏻

Pavla Žemličková
200 Kč

Stojíme při tobě, Ukrajino ...
a ČvT dík za to, že můžeme alespoň nějak pomoci.

Richard Havel
5 000 Kč

Drobný dar pro mír na Ukrajině, pro mír na celém světě.

Dušan Šťastný
1 000 Kč

Držím palce všem maminkám z Ukrajiny.

Tomas Vanatka
1 000 Kč

Svobodu Ukrajině! NE Ruské expanzi!

Jiří Bárta
500 Kč

Kdo jiný než my, kdy jindy než teď. Sbírka na pomoc Ukrajině čelící Ruské agresi je tím nejmenším, co bychom měli všichni, kdo si pamatujeme sovětskou invazi na našem území, udělat.

Zuzana Roithová
2 000 Kč

Doufejme, že ruský prezident přestane ubližovat ostatním národům.

Martin Suk
200 Kč