CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 900 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Připravujeme se na zimu a opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji, že pomáháte. Držte se, všichni. 🇺🇦

Eliška Zunová

Mír

Renča
500 Kč

Jsme s Vámi.

Dárce
1 000 Kč

Thanks to all the volunteers for your hard work. I hope that the energy with which I’m giving this modest donation is felt there. We are proud of you.

Deborah Mendez
30 €

Dobrý den, situace mě mrzí a znepokojuje, snad tohle aspoň trochu pomůže. Žádný stát nemá co pohledávat na území jiného bez jeho svolení. Bohužel Rusko stále nechápe kde má hranice, největší stát na světě kde většina obyvatel žije v bídě kterou si většina z nás nedokáže představit, a tento stát se snaží ještě rozšiřovat a zatáhnout do bídy další lidi. Kdyby ty prostředky dali do své infrastruktury a vzdělání bylo by jim líp. Běžných lidí v Rusku je mi líto.

Jakub Jankovsky
3 000 Kč

Ať zvítězí rozum

Stanislav Bárta
2 000 Kč

Slava Ukraini!

David Grygar
500 Kč

Ať žije Ukrajina! :-)

Vlastimil Mihal
1 000 Kč

Děkujeme za podporu!

Tetyana Gulko

Unfortunately, money cannot buy peace, but hope it will help with some necessity!

Daniela Kidjemet
5 000 Kč