CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Rozvojová spolupráce Pomoc Ukrajině

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

I stand with you and I wish I had more to give.

Brynne Bernier
50 US$

3. A ZŠ Vrané nad Vltavou

Katka Vrtišková
1 300 Kč

Chtela bych pogratulovat panu Simonu Pankovi a celemu jeho tymu k oceneni jejich fantasticke praci za poslednich 30 roku .

svatava hrazdilova

Fandím Ukrajině, vím není to moc, ale halíře dělají talíře....

Martin Přibyl

Nedávejme na zbraně ,ale prostřednictvím Člověka v tísni na skutečnou pomoc lidem na místě .

David Šíp

Pease❤️🙏

Adéla Pelechová
5 000 Kč

Můžeme nějak pomoci lidem deportovaným z Ukrajiny do Ruska ???

Michal Kusák
2 000 Kč

Every best wish from Ireland on your vital work

John Murray
500 €

Díky, že lidem z Ukrajiny pomáháte přečkat tyto těžké časy. Možná ti s nekrutějšími příběhy teprve dorazí. Je to tak smutné všechno. Prosím zařídite, ať dostávají informace když dorazí o podvodnícich a obchodnících s lidmi, aby se nikdo nenechal nalákat na "levné bydlení".

Dárce
200 Kč

Donating $500 on the behalf of Ramona Lauda.

Maria Zemankova
500 US$