CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

HK Stands with Ukraine

Wilson Chan
10 €

Za tyhle dva tisíce vyžeň Rusa z vesnice!

Vítek Veselý

Částka byla vybrána na charitativním jarmarku žáků mé třídy. Rozhodli jsme se částku rozdělit a jednu část poslat vaší organizaci na pomoc Ukrajině. Díky, že pomáháte.

Adéla Trusinská
3 000 Kč

Děkuji.

Dárce
12 800 Kč

Snad i tato moje kapka v moři příspěvků pomůže

Ivana Kubačková
1 000 Kč

Слава Україні!

Igor H
1 000 Kč

Slava Ukraini
Heroiam Slava

M Walsh

sláva Ukrajině

Petr

Přeji si, aby se obyčejní lidé mohli vrátit domů a mohli žít svůj život bez strachu z války. Aby byli opět šťastní.

Jiří

We are supporting 🇺🇦 People of Ukraine. This is not only Ukrainian Combat, this combat is for all dictatorial countries in the world.

Mehmet Berk Tunc
100 US$