ŽIVOT 90, z.ú.


Senioři

Podpořte ŽIVOT 90

Podporujeme starší a staré lidi v nezávislém životě, samostatném rozhodování a účasti na společenském životě. Víme, jak starším lidem pomáhat, ale neobejdeme se bez Vaší podpory!

vybíráme od 19.12.2011

Děkujeme, že pomáháte spolu s námi

Pokud můžete, staňte se naším pravidelným dárcem. Pravidelné dary pro nás znamenají nejen podporu, ale i jistotu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
For the English version, press "EN" at the top right of the page.

ŽIVOT 90 založili v roce 1990 Blanka a Jan Lormanovi s posláním poskytovat služby seniorům, seniorkám i jejich blízkým, aby si každý člověk mohl užívat své stáří a žít pokud možno důstojně v prostředí svého domova. Vycházíme z přesvědčení, že stáří není stigma. Lze ho prožít aktivně, zdravě a především důstojně. Za 33 let naší existence jsme mnohokrát dokázali, že starším a starým umíme pomoci. To by ale nebylo možné bez pomoci od našich darujících.

Jak pomáháme?

Jedinečná šíře našich služeb a podpůrných aktivit nám umožňuje věnovat se seniorkám a seniorům komplexně a řešit všechny jejich potřeby - od krizové intervence, doprovázení při nejrůznějších příležitostech, přes každodenní péči a rehabilitaci až po aktivizaci, socializaci a vzdělávání. Poskytujeme celkem 6 sociálních služeb a v centru Prahy provozujeme komunitní centrum pro starší lidi a jejich blízké.

💚 Vzdělávací a další programy pro aktivní seniory

Akcí a kurzů našeho komunitního centra pravidelně využívá více než 500 starších lidí, kterým pomáháme udržet si radost ze života. Vytváříme jim prostor pro setkávání a vedeme řadu jazykových, pohybových nebo kreativních kurzů.

💚 Tísňová péče NADOSAH
Služba NADOSAH chrání životy a zdraví starších lidí, kteří chtejí i ve stáří žít v prostředí vlastního domova. Naši klienti nosí náramek s tísňovým tlačítkem, které stisknou v případě úrazu nebo zhoršení zdravotního stavu. Jsme s nimi nepřetržitě v kontaktu a v případě krizové situace vyšleme pomoc. ŽIVOT 90 je zakladatelem tohoto druhu služby v České republice. Naše tísňová péče byla v nezávislém průzkumu vyhodnocena jako nejlepší služba tohoto druhu u nás. 

💚 Linka důvěry Senior telefon

Senior telefon je v České republice jedinou bezplatnou linkou důvěry pro seniory, seniorky a pečující osoby s nepřetržitým provozem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

💚 Pečovatelská služba a Odlehčovací centrum

Naše pečovatelky a pečovatelé dochází do domácností seniorů a seniorek a pomáhají jim s jednotlivými úkony, které již sami nezvládají. Nabízíme také doprovod k lékaři, na procházky či na úřady.
V našem Odlehčovacím centru nabízíme starším lidem přechodnou pobytovou nebo ambulantní péči, včetně například fyzioterapie a rehabilitací. Pečujícím osobám tak poskytujeme čas na načerpání sil nebo vyřízení si potřebných záležitostí.

💚 Bezplatné poradenství
Poskytujeme bezplatné poradenství pro seniory, seniorky a pečující osoby v oblasti sociálně-právní, psychologické či mezigenerační.

💚 Dobrovolnictví
Do našich dobrovolnických programů se zapojuje více než 160 dobrovolníků, čímž se řadíme mezi největší dobrovolnická centra pro seniory v České republice. 

💚 Divadlo
Divadlo U Valšů je profesionální divadelní scénou ŽIVOTa 90. Kromě divadelních představení uvádíme i další kulturní programy a besedy, ve kterých vytváříme prostor pro setkávání umělců s diváky všech generací.

Podpořte ŽIVOT 90 pravidelným nebo jednorázovým příspěvkem a pomáhejte starším lidem spolu s námi! Děkujeme Vám!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (6)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

*

Mishka

Děkuji, že pomáháte seniorům!
JH

Jana Hofmannová

Dík za vaši práci!

DN

Díky za Vaši práci!

Adéla Lepšíková

Veselé Vánoce!

Dárce
500 Kč

„ Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ —Jan Werich

Koleta Hofman
100 Kč

Díky za Vaši práci!

Josef Šourek
500 Kč

Kupte si něco hezkého

Marie Anna Klinkovska
1 Kč

Za vaši dobrou práci,která pomohla i mé rodině. JK

Dárce

Dobrý den,
Vaše cvičení proti bolestem mi už mnohokrát pomohlo. Zatím vše jsem rozhýbala, zbavila se bolesti a vyhnula se nutnosti lékařského zákroku. Vaší práce si velmi vážím. Všude Vás doporučuji. Moc děkuji.
Alena Jarešová

Alena Jarešová
10 000 Kč