Čmelák - Společnost přátel přírody z. s.


Environment

The New Virgin Forest

The new forest was founded in 2004. It is a long-term project with an overlap to the next centuries. The aim is to transform the spruce monoculture into a diverse forest ecosystem in which there will be no economic logging. Protected species of plants and woody plants find refuge here. Now the forest covers an area corresponding to approximately 50 football fields. Since the establishment of the forest, thousands of trees have been planted with the support of the public. The area is protected by a fenced structure so that forest animals do not destroy newly planted trees. The site is accessible to the public free of charge. Your contribution will enable further maintenance of the site and further development of the project.

Donate in :
secured by Darujme.cz
A Greek proverb says: “A society grows great when old men plant trees in whose shade they know they shall never sit.”. The first signs of change are already visible today. However, the full range of benefits for nature and society will be appreciated especially by future generations.

Your donation will help maintain the forest and raise funds for future expansion. Regular donations, albeit in smaller amounts, will allow us to better plan our activities and further develop the site.


Thank you very much for helping us to create a New Forest - a forest for our children's children.

In this poor condition was forest when we bought a land in 2004.


And here are pictures after planting young deciduous trees.Footage from camera traps in New virgin forest.You can read more information about project here.

If you have any questions, you can contact us at any time:
www.cmelak.cz
info@cmelak.cz

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Vážení dárci, 

rádi Vás informujeme o probíhajících aktivitách v Novém pralese. Kromě průběžných kontrol stavu a oprav lesních oplocenek se nyní na podzim realizovaly i výsadby mladých stromků. Mezi nimi byly i desítky vzácných tisů červených. 

Milí dárci,

práce v Novém pralese se netýká jen péče o stromy, ale také rostliny na tamních loukách. Jednu takovou jsme nyní opět sekali.
Díky pravidelnému sečení se na lokalitě mohou vyskytovat různé druhy roslin.
Přejeme hezký den a děkujeme všem za podporu.

Milí dárci,

zpracováváme video z Nového pralesa. Uvidíte super proměnu lokality za 17 let své existence. Již brzy zveřejníme :) 

Vážení dárci,

doporučujeme shlédnout francouzský dokumentární film Čas lesů.
Film je ke shlédnutí zdarma na portále Promítej i ty - odkaz zde.
Obsah dokumentu vystihuje naši motivaci založit a dále rozvíjet Nový prales.
Děkujeme všem, kteří nám s tím pomáháte.Vážení dárci,

minulý týden naši pracovníci opravovali v Novém pralese lesní oplocenky.
Kromě toho náš odborník Jiří Antl provedl i první jarní monitoring stavu netopýřích a sovích budek.
Pokračujeme v práci a těšíme se na jarní dny, kdy bude prales opět zelený.

Děkujeme všem za podporu.
Tomáš

Vážení dárci,

připravili jsme pro vás zajímavé srovnání zalesnění plochy různých států na světě. Velkou pozornost věnujeme Brazílii a kácení tamních deštných pralesů. Rozhodně z toho nemáme radost, ale naší prioritou je zlepšit kvalitu lesů u nás v České republice. 

Create project

Děkuji za možnost pomoc

Magdalena Benešová
CZK 500

Děkuji za to, co děláte. Vím o vás již mnoho let. Poprvé jsem o vás uslyšela, když jste pozemky na založení pralesa začali vykupovat, tehdy jsem "koupila" kousek pozemku pro dceru :O))
Mám radost, že projekty pořád běží a proto vás občas podporuji, i když bydlím daleko a nemohu třeba na exkurze. Dospěla jsem mezitím do důchodového věku a tak můj příspěvek není pravidelný, ale příležitostný - podle situace.

Míla Vašková
CZK 500

Rád podpořím tak užitečnou snahu. Přeji hodně zdaru.

Rais Miroslav
CZK 2,000

Dobrý den,
s Vaším projektem jsem se setkala už před mnoha roky a tehdy jsem kupovala kousky Nového pralesa jako dárky pro své blízké i kamarády. Jsem velmi překvapena, jakého jste za tu dobu dosáhli úspěchu. Velmi Vám fandím a přeji i nadále hodně úspěchů ve Vaší krásné a záslužné práci.
N. Formánková

Naděžda MUDr. Formánková

Dar od firmy www.plastmakers.com

Tomáš Kolečář
CZK 200