POST BELLUM


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Den válečných veteránů 11. listopadu

Váleční veteráni bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Díky vašim příspěvkům jim Centrum pomoci Paměti národa pomůže s každodenními starostmi, obstará nákupy, vyzvedne léky, zprostředkuje odbornou pomoc a nabídne bezpečně po telefonu tolik potřebný mezilidský kontakt, který jim ulehčí domácí izolaci.

vybíráme od 17.10.2016
1 482 094 Kč

přispělo

3084 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii. Nyní, v době karantény, jsou právě oni těmi nejzranitělnějšími. 
Veřejná sbírka se během letošního listopadu, pokud to situace umožní, uskuteční také na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 300 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 21 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 000 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2020 výtěžek pokryje zejména skutečnou sociální pomoc těm nejstarším z nich, kteří potřebují podporu v době karantény 

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jsem rád že jsem mohl přispět ačkoliv jenom malou částkou.

Libor Kiedroň
50 Kč

Nezapomenem

Jiri Jares
500 Kč

Diky za to co děláte!

Eva Mestanova
250 Kč

Děláte skvělou práci!

Michal Haubner
500 Kč

Děkuji autorům tohoto projektu. Já svého dědečka, veterána zažil pouze jako hodně malý a jeho příběh již nikdy neuslyším. Je nutné si všechny ty lidské příběhy připomínat, jejich hrdinství i utrpení. Poučit se a nebo mít alespoň pochopení a sounáležitost. Ještě jednou děkuji.

Marek Říha
500 Kč

Pro budoucnost, zapomínáme na minulost.
Pro nepodstatné, na důležité..
Ale stále jsou zde lidé kteří nezapomínají. Na Vás!

Aleš Čelikovský
200 Kč

Díky !

Vojtěch Černohorský

Děkujeme za Vaší odvahu a boj za svobodu.

Zdeněk Leszkoven
50 Kč

Děkuji za záslužnou činnost a doufám, že Vaší pozornosti neujdou ani novodobý váleční veteráni a jejich příběhy. Díky.

Dárce
500 Kč

Ať se nezapomíná...

Martina Kurfürstová
100 Kč