POST BELLUM


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Den válečných veteránů 11. listopadu

Bojovali na frontách i v odboji. Nyní je na nás, aby se na ně a jejich příběhy nezapomnělo. Podpořte sbírku ke Dni válečných veteránů a pomůžete tak zaznamenávat a vyprávět příběhy našich hrdinů. Vzpomeňte si (nejen) u příležitosti Dne válečných veteránů, který připadá na 11. listopad, na hrdiny.

vybíráme od 17.10.2016
1 848 410 Kč

přispělo

3495 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii.
Veřejná sbírka se během letošního listopadu uskuteční na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 188 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 17 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 717 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2021 je cílem vybrat prostředky na další natáčení a uchování příběhů válečných veteránů a hrdinů do archivu Paměť národa a usnadnit pamětníkům každodenní starosti prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa.

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za vaši práci. Snad bude efekt vidět víc a víc v každých dalších sněmovních volbách ve prospěch demokratických systémových kandidátů.

Hynek Charvat
200 Kč

Děláte strašně důležitou práci a děláte ji dobře.

Martin Rosenbaum

Děkuji

Ondrej Havlin
500 Kč

Rád jsem přispěl. Nezapomínám na ty, co se zasloužili o svobodu této země.

Jakub Heglas
100 Kč

Díky za všechny ty Příběhy 20.století.

Dárce
500 Kč

Když zapomeneme my, kdo to řekne našim vnukům?

Karel Kühnl
500 Kč

Děkujeme, nezapomínáme...

Jan, Katerina, Zuzana a Jiri Gregorovi
2 000 Kč

Nesmíme zapomenout.

Petr Stanislav
100 Kč

Máte pravdu, nikdy by jsme neměli zapomenout.

Michal Šinglovič
200 Kč

Velky respekt a diky vsem nasim valecnym veteranum, zijicim i tem nezijicim, za jejich obeti podstoupene za svobodu naseho naroda a nasi zeme.

Vlastimil Hlinka
100 Kč