POST BELLUM


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Den válečných veteránů 11. listopadu

Váleční veteráni bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii. Nyní, v době karantény, jsou právě oni těmi nejzranitělnějšími. Díky vašim příspěvkům jim Centrum pomoci Paměti národa pomůže s každodenními starostmi, obstará nákupy, vyzvedne léky, zprostředkuje odbornou pomoc a nabídne bezpečně po telefonu tolik potřebný mezilidský kontakt, který jim ulehčí domácí izolaci. Veřejná sbírka se během listopadu, pokud to situace umožní, uskuteční také na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst. Podpořit ji lze také on-line na www.denveteranu.cz.

409 322 Kč

přispělo

933 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 300 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 21 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 000 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2020 výtěžek pokryje zejména skutečnou sociální pomoc těm nejstarším z nich, kteří potřebují podporu v době karantény 

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dík veteránům za dnešek🇨🇿

Michaela Přílepková

Drobný příspěvek na velkou práci.

Jitka Procházková
30 Kč

Děkuji Vám, moc si toho vážím, s úctou KH

Kateřina Houdková
400 Kč

Být zdravý, není až takovou samozřejmostí, jak se nám mnohdy může zdát. Opatrujte sebe a své blízké.

Iveta Minaříková
1 000 Kč

Díky všem, kteří nasazují svoje životy, abychom mohli žít v míru.

Petr Adamec
100 Kč

Děkujeme za Vaší práci.

vojenskemodely.cz
3 400 Kč

Dobrý den,
velmi si vážíme, co jste pro naši Vlast, svobodu, demokracii a mravní ideály obětovali!
Nikdy nezapomeneme!
S úctou a poděkováním, Robert Gubáš

Robert Gubáš
500 Kč

My děkujeme.

Hajnej Luke

S díky a úctou.

Renáta Hoďánková
100 Kč

Děkuji za vaši práci na projektu Pamět národa. Doufám, že se díky tomu zločiny komunismu otisknou do podvědomí národa stejně silně, jako se otiskly do paměti jeho obětí...

Jan Šimek
310 Kč