POST BELLUM


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Senioři

Den válečných veteránů 11. listopadu

Bojovali na frontách i v odboji. Nyní je na nás, aby se na ně a jejich příběhy nezapomnělo. Podpořte sbírku ke Dni válečných veteránů a pomůžete tak zaznamenávat a vyprávět příběhy našich hrdinů. Vzpomeňte si (nejen) u příležitosti Dne válečných veteránů, který připadá na 11. listopad, na hrdiny.

vybíráme od 17.10.2016
1 939 580 Kč

přispělo

3497 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii.
Veřejná sbírka se během letošního listopadu uskuteční na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 188 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 17 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 717 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2021 je cílem vybrat prostředky na další natáčení a uchování příběhů válečných veteránů a hrdinů do archivu Paměť národa a usnadnit pamětníkům každodenní starosti prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa.

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Neni to moc ale diky vsem co se zaslouzily o lepsi cas pro nas vsechny

Miroslav Kminek
200 Kč

Již podruhé se mi v naší škole podařilo vytvořit dva týmy žáků devátých tříd, aby natočily (audio i video) rozhovory s pamětníky v rámci projektu Příběhy našich sousedů. Přidanou hodnotu vidím především v tom, že aktivita baví obě strany. Mladí pečlivě a pozorně naslouchají a seznamují se s redaktorskou prací a pamětníci si vzpomínají, vyprávějí a těší je, že se mladí zajímají o jejich životy. Díky tomuto vznikají úžasné a neopakovatelné zážitky.

Jitka Predigerová
500 Kč

Potvrzení o daru prosím na PRIMADERM s.r.o.
IČ 29295041
Děkuji. MUDR. Lenka Plachá

s.r.o.
2 000 Kč

Děkujeme všem veteránům.

David Lopaur
200 Kč

Děkuji všem kteří nasazovali svůj život ....

Jiří MENTLÍK
1 000 Kč

Poppy Day 2021

Jan Šimek
250 Kč

Je na nás, aby se na příběhy válečných veteránů nezapomnělo. Za sebe a svého 14. letého syna děkujeme, že můžeme pomoci těm, kteří obětovali své životy pro nás všechny❤️

Petra Bičovská

Třída 3.A z Nové Role má ráda veterány. Děkujeme.

Michaela Smyslová
100 Kč

Sleduji vaše pořady a aktivity a fandím jim. Pro pochopení dějinných událostí a souvislostí je vaše aktivita mimořádně důležitá. Věřím, že vám bude věnována patřičná pozornost i ze strany vzdělávacích institucí a veřejných médii.

Zdeněk Knotek
1 000 Kč

Děkujeme

Petra Hajíčková
100 Kč