POST BELLUM


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Den válečných veteránů 11. listopadu

Váleční veteráni bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Díky vašim příspěvkům jim Centrum pomoci Paměti národa pomůže s každodenními starostmi, obstará nákupy, vyzvedne léky, zprostředkuje odbornou pomoc a nabídne bezpečně po telefonu tolik potřebný mezilidský kontakt, který jim ulehčí domácí izolaci.

vybíráme od 17.10.2016
1 534 902 Kč

přispělo

3087 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii. Nyní, v době karantény, jsou právě oni těmi nejzranitělnějšími. 
Veřejná sbírka se během letošního listopadu, pokud to situace umožní, uskuteční také na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 300 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 21 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 000 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2020 výtěžek pokryje zejména skutečnou sociální pomoc těm nejstarším z nich, kteří potřebují podporu v době karantény 

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Co víc mohu napsat, než jen že děkujeme. S hlubokou úctou. Pavel Žaloudek

Pavel Žaloudek
100 Kč

Částka poslána.

Dárce
1 500 Kč

Dik za Vaši práci.

Jakub Vaněk
1 000 Kč

Díky za vaši obsáhlou práci !!!

Lenka Sedláčková
500 Kč

práce, kterou v Post Bellum odvádíte si vážím. Díky

Jan Pánek
2 000 Kč

Pro dobrou věc.

Petr Dundáček

Nesmírně si vážím Vaší práce. Děkuji 🙏

Dárce

Nesmirne Vam dekuji za Vasi zasluznou praci. S pokorou a velkou vdecnosti si pripominam co nasi predci (muzi a zeny) obetovali, abychom se meli my vsichni v nasi krasne zemi dobre. Hanka

Hanka Sochancakova
500 Kč

Děkuji za Vaši skvělou práci, které si nesmírně vážím.

Iva Deylová

Děkuji s celou rodinou všem veteránům za těžce nabytou SVOBODU a za udržování dobrého jména naší republiky v novodobých dějinách 👍

Lukáš Hlaváček