POST BELLUM


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Den válečných veteránů 11. listopadu

Váleční veteráni bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Díky vašim příspěvkům jim Centrum pomoci Paměti národa pomůže s každodenními starostmi, obstará nákupy, vyzvedne léky, zprostředkuje odbornou pomoc a nabídne bezpečně po telefonu tolik potřebný mezilidský kontakt, který jim ulehčí domácí izolaci.

vybíráme od 17.10.2016
1 379 897 Kč

přispělo

3076 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii. Nyní, v době karantény, jsou právě oni těmi nejzranitělnějšími. 
Veřejná sbírka se během letošního listopadu, pokud to situace umožní, uskuteční také na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 300 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 21 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 000 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2020 výtěžek pokryje zejména skutečnou sociální pomoc těm nejstarším z nich, kteří potřebují podporu v době karantény 

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Malý příspěvek a velký dík!

Jiří Berkovec
200 Kč

Jsme Vám nepopsatelně vděční za Vaši oběť. Díky Vám žijeme svobodný život ve svobodné Evropě. Snad byl i ten Váš přes všechny strasti naplněn štěstím a radostí.

S láskou,
Klára

Dárce

Děkujeme, že jste s nasazením vlastního život bojovali pro svobodu nejen své generace, ale i budoucích generací!

Martin Bradáč

Díky za vše

Michael Tomáš

Dík za vaši statečnost a službu nám všem. Vy jste ti skuteční hrdinové, muži i ženy, díky vám je snadnější věřit v dobro v lidech.

Jaroslav Vydra
1 000 Kč

Bez minulosti nejsme nic

Jan Svoboda
500 Kč

Tak se držte.

Petr Šneberger

Děkuji všem, kteří této zemi pomohli být lepší.

Vladimír Voznička
200 Kč

Díky

Denisa Bubeníčková Abrhámová

Co víc mohu napsat, než jen že děkujeme. S hlubokou úctou. Pavel Žaloudek

Pavel Žaloudek
100 Kč