POST BELLUM


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Den válečných veteránů 11. listopadu

Bojovali na frontách i v odboji. Nyní je na nás, aby se na ně a jejich příběhy nezapomnělo. Podpořte sbírku ke Dni válečných veteránů a pomůžete tak zaznamenávat a vyprávět příběhy našich hrdinů. Vzpomeňte si (nejen) u příležitosti Dne válečných veteránů, který připadá na 11. listopad, na hrdiny.

vybíráme od 17.10.2016
1 535 602 Kč

přispělo

3088 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii.
Veřejná sbírka se během letošního listopadu uskuteční na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 188 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 17 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 717 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2021 je cílem vybrat prostředky na další natáčení a uchování příběhů válečných veteránů a hrdinů do archivu Paměť národa a usnadnit pamětníkům každodenní starosti prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa.

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkujeme

Lenka Němčická
200 Kč

Malý příspěvek a velký dík!

Jiří Berkovec
200 Kč

Jsme Vám nepopsatelně vděční za Vaši oběť. Díky Vám žijeme svobodný život ve svobodné Evropě. Snad byl i ten Váš přes všechny strasti naplněn štěstím a radostí.

S láskou,
Klára

Dárce

Děkujeme, že jste s nasazením vlastního život bojovali pro svobodu nejen své generace, ale i budoucích generací!

Martin Bradáč

Díky za vše

Michael Tomáš

Dík za vaši statečnost a službu nám všem. Vy jste ti skuteční hrdinové, muži i ženy, díky vám je snadnější věřit v dobro v lidech.

Jaroslav Vydra
1 000 Kč

Bez minulosti nejsme nic

Jan Svoboda
500 Kč

Tak se držte.

Petr Šneberger

Děkuji všem, kteří této zemi pomohli být lepší.

Vladimír Voznička
200 Kč

Díky

Denisa Bubeníčková Abrhámová