Diecézní charita Brno


Hospicová a paliativní péče

Domácí hospic sv. Zdislavy Třebíč

Posláním domácího hospice sv. Zdislavy je pomáhat nevyléčitelně nemocným lidem, u kterých byla ukončena léčba vedoucí k vyléčení. Je poskytována těm, kteří chtějí dožít doma a o které jejich blízcí mohou a chtějí celodenně pečovat. Rodinní příslušníci nebo jiní pečující mohou být unaveni z nepřetržitě poskytované pomoci, proto součástí hospicové péče je možnost využit odlehčovací službu. Ta nabízí blízkým možnost odpočinku tím, že péči o jejich blízkého na určitý čas převezme a pomáhá nemocnému např. s osobní hygienou, podáním jídla apod.

Chci se stát partnerem domácího hospice

512 925 Kč

přispělo

122 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte zajistit nepřetržitý provoz Domácího hospice sv. Zdislavy v Oblastní charitě Třebíč.
Pro rodinu je někdy velmi těžké si představit, jak doprovázení doma zvládnou.
Snažíme se proto být oporou po odborné i lidské stránce jak pacientovi, tak i rodině. Ze zkušenosti víme, že i v domácím prostředí je možné dobře zvládnout bolest i jiné symptomy, které jsou s nemocí spojeny. Proto naše nabídka pomoci zahrnuje péči o pacienta v oblasti zdravotní, sociální, duchovní i duševní. Každý nemocný si z naší nabídky může vybrat to, co si přeje. Vždy je ale využita zdravotní péče. Na základě získané důvěry si rodina často vyžádá pomoc pečovatelek. Podpora psychoterapeuta je využívána taktéž.

Krátký film o naší službě: https://www.youtube.com/watch?v=aVj_U3uQjsU

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Moc děkujeme za vaši skvělou a tááák důležitou práci! ❤️

Bronislav Sobotka
20 000 Kč

Dekuji

Pavel Heimlich
10 000 Kč

Chtěli bychom poděkovat celému personálu vašeho domácího hospice sv. Zdislavi v Třebíči. Primáři paliativní péče p. PhDr. Ladislavu KABELKOVI dále sestře Marii KABELKOVE, dále pecovatelkam domaciho hospice o péči naší maminky, p.Bozeny Kucharicove.

Ladislav Vopelka
500 Kč

Vážení pracovníci Hospice,
přijměte velké poděkování od dcer paní Studecké.
S úctou a obdivem k vaší práci
Svatava Lampířová

Svatava Lampířová

Krásný den, bohužel jsme s dcerkou nestihli projekt Koláč pro hospic, který se konal u nás v MŠ Hrotovice, tak se dodatečně velmi rádi připojujeme alespoň takto.
Děkujeme Vám za Vaši práci ❤️

Slávka Dobešová

Dobrý den, jménem abiturientského srazu Gymnázia Třebíč, tříd, ABCD 1984 - 1988 posílám malý příspěvek. Děkujeme za práci, kterou děláte, Radka Adámková

Gymnázium Třebíč Abcd 1984 - 1988
2 210 Kč

Dobrý večer,
nevím, opravdu nevím, jak dostatečně poděkovat za Vaše služby, péči, ochotu, laskavost, pomoc, pomoc psychickou, fyzickou. Býti nápomocni každé situaci, bez ohledu na to, zda je brzké ráno či hluboká noc. Nikdo z nás, obzvláště taťka, a ani mamka, sestra, já, jsme nebyli na to, co v posledních týdnech přišlo, připraveni. Věděli jsme, že boj, který náš taťka díkybohu ještě bojuje, nebude mít šťastného konce, ale nikdo z nás si to nepřipouštěl, protože celá situace, průběh, léčba na onkologii,...vše probíhalo neuvěřitelně hladce. Nebyly téměř žádné komplikace. Před Vánocemi roku 2022 nastal zlom v podobě zlomeného obratle. Situace začala být vážná, nicméně v nás převládal optimismus, i poté co se nás ujali opět v Brně na onkologii. Zvládl to jednou, tak proč ne po druhé...Tehdy jste poprvé do našeho života vstoupily vy, a od té doby Vám patří naše díky....Uplynul leden, únor, březen...taťka začal chodit bez asistence o berlích, sám zvládal pár schodů, procházky po zahradě...všichni jsme byli šťastní a věřili, že nás čeká krásné jaro, léto, podzim, zima,...na výraz v jeho očích nikdy nezapomenu když se ,,rozběhl bez berlí,, plakal štěstím, nevěřil tomu,...Čekali nás Velikonoce, pletení pomlázky,...a přišel další zlom...Týden před Velikonocemi taťky potkaly obrovské bolesti....vše se obrátilo o 180 stupňů...najednou svět zčernal, chůze se proměnila v trvalý pobyt na lůžku, nepřetržitou péči a doufání, že bolesti budou snesitelné nebo vůbec žádné. Tímto příběhem bych Vám chtěl ještě jednou neskutečně moc poděkovat za to co pro nás děláte, pro naši rodinu, pro mamku a zejména pro taťky, který se teď každý den ptá, kdy přijedete (nechápu proč, když mu tam děláme společnost my - ale to už jen zlehčuju :) )
Ještě jednou děkujeme, všichni...a buďte dál tak skvělí jako jste doteď...Nelze to vyjádřit slovy.

Se srdečným pozdravem

Pavel

Pavel Hejč
1 000 Kč

Za příkladnou péči o manžela v jeho posledních dnech.

Marie Čechová

Děkujeme za úžasnou péči pro dědečka.

Radka Vlašínová
5 000 Kč

Velmi Vám děkujeme za pomoc panu Richardovi Horkému.

Naďa a Jirka
500 Kč