Hnutí Brontosaurus


Filantropie a dobrovolnictví Životní prostředí

Pro přírodu v regionech!

Dobrovolníci a dobrovonice Hnutí Brontosaurus už téměř 50 let pomáhají přírodě, památkám i lidem. Pomáhají s nadšením a cílem zanechat místo o něco lepší. Máme za sebou stovky víkendových i letních dobrovolnických akcí, tisíce vysázených stromů či vyvěšených budek pro ptactvo, desítky opravených památek. O naši krajinu budeme pečovat dál! A prostřednictvím komunitních akcí po celé ČR chceme zapojit další a další lidi.

vybíráme od 7.12.2022

Chci podpořit péči o přírodu v regionech!

61 023 Kč

přispělo

10 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Zájem a péče o přírodu a krajinu je důležité sdílet napříč společností. Našim cílem je k tomuto přizvat další a další lidi z mnoha míst České republiky. Aby vnímali potřebu péče o krajinu a zároveň mohli zažít radost z vykonané práce.

Na roky 2023, 2024 a další plánujeme sérii dobrovolnických jednodenních a víkendových akcí v regionech, kterými chceme poukázat na přínos dobrovolnictví a přitáhnout nové lidi k péči o životní prostředí a krajinu, kde žijí. 


Budeme rádi, když vznik a organizaci akcí podpoříte!Uděláme na nich kus užitečné práce: budeme pečovat o výsadby stromů a keřů, vyvěšovat budky pro ptactvo, budovat úkryty pro živočichy nebo čistit prameny. Zároveň však představíme veřejnosti, co smysluplného dobrovolníci dělají. A také, co dobrovolnictví a pobyt v přírodě člověku přináší. Nabídneme akce a aktivity do nichž se lidé mohou v budoucnu zapojit.
 


První série akcí proběhne na jaře 2023. Plánujeme uskutečnit 15 akcí. Každou s účastní desítek lidí. Připravíme na ně prezentace dobrovolnických aktivit, veřejnost zapojíme do smysluplné práce na pomoc přírodě a předáme lidem informace, jak sami mohou být v péči o přírodu a krajinu aktivní.


Vytvoříme webovou stránku s přehledem akcí a metodickou podporou k dobrovolnickým aktivitám, která bude sloužit i v následujících letech. O dobrovolnické péčí o krajinu dáme vědět široké veřejnosti i médiím. Chceme, aby se dobrovolnictví pro krajinu stávalo pro veřejnost dobrým zvykem. Chceme, aby díky tomu více lidí porozumělo potížím naší krajiny a zasazovalo se o její obnovu.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

To nejmenší...

Tomáš Zelenka
5 000 Kč