Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Osvěta a poskytování informací

Jak čelit obavám z nepřijetí ve společnosti, kde mají queer lidé strach o život? Podpořte fungování poradny Sbarvouven.cz v příštím roce

Všichni jsme stále otřeseni vraždou dvou mladých queer lidí, Juraje a Matúše, která se stala 12. října před bratislavským klubem Tepláreň. Vnímáme, že bratislavský útok znamená ohrožení všech LGBT+ lidí, i těch, kteří je podporují. Útok totiž nereagoval na konkrétní situaci ani projevy chování, ale směřoval k podstatě našeho lidství. Příčinou nejen tohoto zločinu z nenávisti jsou předsudky legitimizované vyjádřením řady politiků, političek a vlivných osobností. S obavami v posledních letech sledujeme, že slovní napadání a urážení LGBT+ lidí se i u nás stává novou normou.

557 286 Kč
vybráno 111 % z 500 000 Kč

přispělo

150 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
My v poradně Sbarvouven.cz se ale potkáváme především s důsledky, které událost a její širší souvislosti mají na každého jednoho z nás. Psychická pohoda a duševní zdraví všech queer lidí jsou nyní vystaveny velké zkoušce. Prožívají smutek, vztek nebo strach o vlastní bezpečí. Při pohledu do zrcadla leckoho z nich napadne „nevypadám dneska moc queer?“. Dvakrát zvažují, jestli si jít večer sednout do klubu, nebo si třeba dát na batoh odznak s duhovou vlajkou. Vzít svou drahou polovičku na ulici za ruku může být těžší než obvykle. Pocity strachu o bezpečí prožívají také jejich rodiče a blízcí. I oni se s nimi musí vypořádat. Obzvlášť tvrdě mohou důsledky současné společenské atmosféry dopadnout na mladé lidi, kteří se právě hledají. Ve chvíli, kdy vlastní identita znamená riziko fyzického útoku, je o to těžší ji přijmout. 

Poradna Sbarvouven.cz je tu pro mladé lidi i jejich blízké už sedm let. Dospívajícím pomáhá nejen se sebepřijetím a coming outem, ale i s dalšími tématy, jakými jsou šikana, smutek, deprese a sebepoškozování. Třetím nejčastějším tématem, se kterým se na poradnu klienti*ky obrací, je obava z nepřijetí.
 
Pomáhejte proto spolu s námi a podpořte fungování poradny v dalším roce. Pošlete dar v průběhu prosince a ČSOB jej do výše 500 000 Kč zdvojnásobí.

Jak poradna pomáhá?


Od vzniku poradny v roce 2015 se na ni obrátilo již 5 737 klientů*ek, se kterými si mentoři*rky vyměnili více než 71 887 zpráv. V osmi desítkách z těchto konverzací řešili klienti*ky opravdu závažné situace – útěk z domova, sebepoškozování, deprese. 36 klientů*ek dokonce uvažovalo o sebevraždě. 

Tahle čísla jasně ukazují, že mladí LGBT+ lidé poradnu opravdu potřebují. A vy se můžete společně s námi podílet na tom, aby mohla naplno fungovat i v roce 2023 a pomoci tak dalším stovkám z nich a také jejich přátelům a rodinám. Nebudeme na to ovšem sami – generální partner poradny ČSOB  do toho jde s námi a každý Váš dar zdvojnásobí. Co přesně to znamená? Za každou 1 Kč, kterou přispějete, přidá ČSOB další 1 Kč. Ale náš cíl je samozřejmě vyšší – na provoz poradny v roce 2023 potřebujeme získat minimálně 500 000 Kč.

Co částka 500 000 Kč zahrnuje?


  • 200 000 Kč tvoří honoráře pro odborný dohled, tedy tři kvalifikované psychology*žky, se kterými mentoři*ky konzultují konkrétní případy.
  • 100 000 Kč pokryje základní školení mentorů*ek.
  • 100 000 Kč stojí celková koordinace a vedení poradny.
  • 50 000 Kč použijeme na koordinaci a uspořádání podpůrných skupin pro mladé lidi, kteří řeší svůj coming out, a pro rodiče LGBT+ mladých v Praze.
  • 50 000 Kč  jde na provoz a správu webu.
Tím ale náklady poradny nekončí. Pokud se nám podaří získat peněz víc, použijeme je na následující aktivity: 

  • 50 000 Kč na koordinaci a uspořádání podpůrných skupin pro mladé lidi, kteří řeší svůj coming out, a pro rodiče LGBT+ mladých v regionech,
  • 50 000 Kč na specializované školení pro mentory*ky (letos proběhlo například školení od IN IUSTITIA na předsudečné násilí),
  • 70 000 Kč na uspořádání akce pro queer dospívající FILIP20 a Teenspace,
  • 140 000 Kč na propagaci poradny a šíření povědomí o jejím fungování jak v online, tak offline prostoru.
Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Napište Sabině: sabina.sedlackova@praguepride.com.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krásné narozeniny, Ester 😘

Lucie Krizkova
1 000 Kč

❤️

Radka Rodová
500 Kč

Děláte fantastickou práci - moc díky!

Dárce
20 000 Kč

Děkuji za to, co děláte a za pomoc těm, na kterých mi záleží. Ať se daří! :-)

Andrea Poláková
500 Kč

Je super, že existuje něco takového hlavně pro mladé lidi, kteří často prožívají těžké období.

Vlada Dudák

Dibrý den,když mi řekl syn před lety že je gay,obrátila jsem se na Vás a tímto bych chtěla poděkovat ❤️Dneska už nemám syna,nýbrž dceru 😉😁 a jedeme dál,děkuji za podporu a za to co děláte🙏❤️Hudáková Laďka a Hudák Dušan

Ladislava Hudáková
500 Kč

Moc ráda jsem vás podpořila! V těžké době coming outu je nejtěžší být na všechno sami, ale díky vaší poradně tomu tak nemusí být a za to vám patří velký dík.

Lenka Králová
1 000 Kč

Skvělá práce! Děkuji

Petr Janousek
500 Kč

Děkuji

Jana Jakešova
500 Kč

💚💚💚

Petra Jankovicova
1 200 Kč