CZ / EN

NESEHNUTÍ


Human Rights Help for Ukraine

Help us save the representatives of civil society in Ukraine

Support with us active citizens who are in danger not only due to the ongoing war, but also the repression by the Russian regime.

we started on 2022-02-25
€57,196

supported by

635 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
We have been operating in Ukraine since 2014 and during that time we have managed to establish partnerships with many local organizations, to which we have so far provided support in building a conscious civil society.

We help independent journalists report political repressions and human rights abuses. We support investigative media that bring corruption to light and expose power interests. We work with human rights defenders to monitor human rights abuses. Also, our partners are local associations of active citizens, dealing with environmental protection, assistance to victims of domestic violence, transparency of public procurement or caring for orphans.

The invasion of Russian troops puts all these great people in double danger.
 
Experience from the Russian annexation of Crimea shows that immediately after the entry of Russian troops, there was a severe decimation of active civil society. Journalists, activists, human rights defenders and others have been persecuted, bullied, imprisoned, tortured, abducted and, in some cases, killed.

The same can currently be expected on an even larger scale in the territories of Ukraine, which will be occupied by the Russian army.

That is why we want to provide assistance and support to these brave people, whether they decide to stay in place and continue their activities despite the risks, or if they are forced to leave Ukraine in order to preserve their own lives or the safety of their families.

Help us. Thank you.
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka vyzýváme k pomoci Krymským Tatarkám
Na Den paměti obětí krymsko-tatarského národa, 78 let po nuceném masovém odsunu Krymských Tatarů z jejich domovů, jsme spolu s Divadlem Spejbla a Hurvnínka zveřejnilo video, které nejenže připomíná tuto tragickou událost, ale také upozorňuje na fakt, že Krymské Tatarky a Krymští Tataři musí dnes kvůli ruské agresi znovu opouštět své domovy.
V NESEHNUTÍ už měsíce pomáháme s deportací žen, dětí a starých lidí z míst, kde v současné době není kvůli válečným hrůzám a zvěrstvům páchaných ruskou armádou možné žít. Spolu se Spejblem a Hurvínkem vás vyzýváme, abyste se k naší pomoci přidali, a zároveň posíláme poděkování každému, kdo s námi pomáhá.
Divadlu Spejbla a Hurvínka jsme moc vděční za příjemnou spolupráci.

Organizaci Flora v Kropyvnyckém posíláme léky a ochranný materiál
Naši partneři a partnerky z ekologické organizace Flora se rozhodly setrvat na místě přímo ohroženém ruskou invazí a v Kirovohradské oblasti dále poskytují podporu civilistům a teritoriální obraně. Na pomoc jsme jim zatím vypravili 3 zásilky obsahující léky, hemostatika a škrtidla, ale také neprůstřelné vesty nebo přilby.

Finančně i materiálně podporujeme nezávislé médium Graty
Nezávislému médiu Graty, které přináší zpravodajství z oblastí zasažených velkou jsme ve spolupráci s dalšími organizacemi zajistili finanční i materiální podporu, například v podobě terminálů Starlink pro stabilní připojení k internetu, satelitního telefonu nebo neprůstřelných vest

Zajišťujeme stabilní připojení k internetu
Terminály Starlink se nám ve spolupráci s dalšími organizacemi podařilo zajistit pro několik dalších novinářských a lidskoprávních organizací. Díky nim mohou zůstat připojeni k internetu i v případě přerušení běžných sítí.

Finančně podporujeme vznik zázemí pro lidskoprávní organizace ve Lvově 
Část organizací, které sídlily v oblastech současných bojů byla nucena uprchnout. Přesto však chtějí nadále pokračovat v činnosti a pomoci Ukrajině. Náš spolupracovník pro ně s finanční podporou NSEHNUTÍ ve Lvově organizuje ubytování, kanceláře a potřebnou techniku. Aktuálně tímto způsobem podporujeme např. Human rights house Crimea či Centre for civic education Almenda.

Chystáme podporu ukrajinským ženám vystaveným sexuálnímu násilí
S ohledem na znepokojivou situaci v osvobozených oblastech Ukrajiny, odkud přicházejí zprávy o znásilňování ruskými okupačními jednotkami, připravujeme ve spolupráci s několika ukrajinskými organizacemi podporu návazné péče pro ukrajinské ženy, které staly obětmi sexuálního násilí. Jedná se například o zdravotnickou a psychologickou pomoc.

Dopravili jsme léky do Mykolajivu
Do obléhaného a těžce zkoušeného města Mykolajiv se nám podařilo úspěšně vypravit celkem tři zásilky léků a dalšího zdravotnického materiálu. S ohledem na aktuální kritickou situaci s nedostatkem pitné vody připravujeme nyní zásilku purifikačních tablet na její čištění.


Documentary movie from our first evacuation of Crimean Tatars.

The whole world is upside down, so even International Women's Day is different for us this time.
Right now, our colleagues are helping to transport 48 women and children from Crimean Tatars ethnic, who are particularly endangered by russian regime.
Some of them are not fleeing for the first time. There are women, who previously had to flee from the russian regime after the occupation of Crimea or Donbas.
Symbolically, on the International Women's Day we will provide them with a safe haven from russian aggression against Ukraine.

The shipment to Kirovohrad area arrived safely. Our friends are thanking to everyone, who helped to make it happen.

Today we have sent a shipment of medical and protective equipment to partner organization in Kirovohrad area. Thank you all, who helped us with their donations.

Unfortunately, the russian lists of "inconvenient" civic activists are not just a hoax. We received confirmation, that photos and personal details of ukrainian journalists and activists are circulating on russian social networks and particular groups with gallows in their logos, with calls for their liquidation. 😟

Create project

Děkujeme! Tým Tilia Impact Ventures

Petr Vítek
CZK 5,000

Děkuji za to co děláte, máme lesní školku a není nám lhostejný osud všech živých bytostí trpících nesmyslnou krutostí lidí!

Milan Vřešťál
CZK 10,000

POMOC UA

Pavel Janoš
CZK 500

Pomoc UA

Dagmar Buschová
CZK 500

POMOC UA

Marie Kamenská
CZK 1,000

Dobrý den,
částku 2 000 Kč posílám za Calla - Sdružení pro záchranu prostředí, z. s.

S pozdravem
Romana Panská

Romana Panská
CZK 2,000

Slava Ukrajini!

Donor

<3

Kristýna Kyánková

слава україні!!!!

Sarah Chappell

Děkuji statečné Ukrajině, Vaše odhodlání mi dává sílu.

Milan Dvořák