Nevypusť Duši, z. s.


Vzdělávání a výzkum Zdraví

Duševní zdraví pro 3 500 školáků

Ačkoliv je nevidíme, jsou tady s námi. Úzkost, strach, obavy - pocity, které děti a mladí lidé nyní zažívají častěji, než kdy dříve. Společně to můžeme změnit. Podpořte naše workshopy Duševní zdravovědy, abychom v příštím roce naučili více než 3 500 školáků, jak pečovat o své duševní zdraví a nevypustit duši.

Chci darovat duševní zdraví školákům.

vybráno 162 % z 50 000 Kč
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Klíčová je prevence. Aby děti a mladí lidé věděli, jak pečovat o své duševní zdraví a nebáli se říct si o pomoc.

Na workshopech s žáky proto mluvíme o tom, jakou péči věnovat své psychice, aby zůstala zdravá. Jak mohou kamaráda, rodinu či učitele požádat o pomoc. Ale i kde vyhledat zkušeného odborníka, když běžné způsoby řešení duševních obtíží již nefungují.

Z uskutečněných webinářů jsme zjistili, že až 45% dětí a mladých lidí zažívalo větší stres během distanční výuky. Stres, sociální izolace a uzavření škol se na jejich psychice výrazně podepsalo, čehož si všímáme ve školách i nyní.

Připojte se proto k naší misi a pomozte nám šířit péči o duševní zdraví mezi dětmi a mladými lidmi po celé České republice. 

Je důležité jim poskytnout potřebnou oporu a porozumění, ukázat, že na to nejsou sami, a že jakkoliv velká trápení mají svá řešení a duši lze uzdravit.

Děkujeme.


Co díky vašemu daru budeme moct podniknout:

  • Do konce školního roku rozšíříme znalost péče o duševní zdraví mezi více než 3 500 dětí po celé České republice.

  • Od ledna 2022 navštívíme ještě více středních škol s workshopem Duševní zdravověda pro středoškoláky. 

  • Vytvoříme sérii online materiálů, které do konce školního roku postupně představí jednotlivé služby českého systému péče o duševní zdraví. K dispozici budou zdarma a kdykoliv na našich webových stránkách. (Materiály o linkách důvěry a psychoterapii jsou dostupné již nyní na našich webových stránkách.)

  • Z těchto materiálů vytvoříme ucelenou brožuru, která bude zdarma dostupná na našich webových stránkách a tištěnou verzi budeme moci zdarma poskytnout navštíveným školám. Tak, aby každá škola věděla, jakou péči může dětem, mladým lidem a jejich rodičům doporučit.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobrý den, na své instagramové stránce @domecek_pro_opustene_repinky jsem prodávala merch a výtěžek posílám vaší organizaci, protože věřím tomu co děláte :) mějte se hezky :)

Aneta Fajová
700 Kč

Veselé Vánoce <3
A velké díky za práci, kterou pro žáky a učitele děláte :).

Barbora Šišková

Děkuji za Vaši smysluplnou práci.

Kateřina Pochopová
1 000 Kč

Velké díky za Vaši práci!

Dárce
5 000 Kč

Děkuji ♥

Alley
1 000 Kč

<3

Tereza Růžičková

Děkuji za vše, co děláte.

Liz