Nadační fond Naše plíce


COVID - 19 Health

Let's donate the wireless pulmonary ultrasound together with hockey team Kladno Knights

We support Czech doctors and hospitals. We want testing with the latest technologies to become a standard available to everyone. We raise awareness of lung diseases and the dangers that cause them. A key part of prevention is education on how to take care of one’s lungs. With your support, we will ensure that one day everyone can breathe with healthy lungs. Our goal is to prevent lung diseases through early diagnosis. Thank you!

we started on 2021-10-20

Let's donate the wireless ultrasound!

€8,102
raised 100 % out of  €8,079

supported by

45 people
This campaign is already closed. Thank you!

The Our Lungs Endowment Fund, together with the Rytíři Kladno hockey club and the Y&T Luxury Property real estate agency, which contributed with half the amount of the donated ultrasound, invites you to participate in a charity fundraiser.

Head of the Pulmonary Department of the Kladno Regional Hospital, MUDr. Jana Keilová, would like to use this opportunity to ask you for solidarity and contribution to the SONON 300L pulmonary ultrasound, which the hospital needs for its patients.
 
The principle of the device is based on the propagation of ultrasonic waves in an environment where they are reflected. Thanks to the wireless nature of the device, its main benefits are easy handling and accurate diagnostics.
The HEALCERION SONON 300L device is able to recognize the disease in its early stages, before the manifestation of symptoms that determine the activity of the whole organism.

We believe that everyone can take a nice deep breath...
#We believe in early diagnosis.

Thank you!

Facts...

-   We breathe about 22,000 times every day. 
-   People exhale up to 17.5 milliliters of water per hour. 
-   70% of waste is eliminated through our lungs by mere respiration. 
-   Children and women breathe faster than men, their respiratory rate is higher. 
-   The left lung is smaller than the right lung to accommodate our heart. 
-   Lungs can hold 1 liter of air and are the only organ capable of floating on water. 
-   The air we are breathing contains 21% oxygen, of which our bodies use only 5%. 
-   We can live without one lung.
-   According to an estimate, there are 300,000 undiagnosed asthmatics in the Czech Republic 
-   5,500 die of lung carcinoma in the Czech Republic every year 
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Předáno! 💪🍀 Děkujeme všem dárkyním a dárcům!
Mrkněte na video nebo článek. A pokud neznáte příběh para hokejisty Patrika Sedláčka, tak to určitě napravte. Patrik je inspirací, jak se postavit k nepřízni osudu.

Milé dárkyně, milí dárci,
 
touto cestou si vás dovolujeme informovat o aktuálním stavu sbírky. Je HOTOVO 😊 a my vám moc děkujeme, protože patříte mezi naše podporovatele a vaší pomoci si velice vážíme.
 
CO BUDE TEĎ?
Přístroj je na skladě. Avšak tablet, pomocí kterého bude paní primářka Keilová diagnostikovat nálezy na plicích je před Vánoci nedostatkovým zbožím. Přístroj bychom měli mít v kompletu počátkem ledna a už se nemůžeme dočkat, až ho předáme nemocnici Kladno!
O všem vás budeme včas informovat.
 
Děkujeme vám za spolupráci 🧡 v letošním roce a přejeme vám veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2022.
Nadační fond Naše plíce s podporou realitní kanceláře Y&T Luxury Property

🧡💨 Dobrou zprávou je, že zvládnout stres skutečně jde. A, světe div se, nepotřebujeme k tomu víc než sami sebe. Jde pouze o to najít způsob, který nám bude plně vyhovovat.
Více ZDE.

Transplantace plic patří mezi nejkomplikovanější chirurgické zákroky. Trvá průměrně 6 – 8 hodin. Na Slovensku se tento výkon dokonce vůbec nedělá a v České republice realizuje transplantaci plic pouze jedno pracoviště - III. chirurgická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol. Dobrá zpráva je, že i slovenští pacienti zde mají dveře otevřené.

„Transplantace plic se na Slovensku neprovádějí, jelikož odhadovaný roční počet výkonů si zavedení programu v minulosti nevyžádal, resp. zvládnutí operativy a pooperační péče vyžaduje zkušenosti a určitý stupeň rutiny, kterého se těžko dosahuje při nízkém počtu výkonů. Od roku 2018 je téma zavedení transplantací plic na Slovensku otevřené a diskutované, hledají se možnosti, jak program spustit. S programem se počítá i v rámci optimalizace sítě nemocnic – v jednom národním centru,“ 
vyjádřilo se pro LP-Life.cz Ministerstvo zdravotnictví SR.

Více si můžete přečíst
ZDE.


5. prosince si připomínáme Mezinárodní den dobrovolníků, který má za cíl upozornit, jak moc významné a důležité jsou pro společnost dobrovolnické činnosti a samotní dobrovolníci. Chtěli bychom společně s vámi tento den oslavit a poděkovat všem, kteří se dobrovolnickým aktivitám ve svém volném čase věnují a také těm, kteří dobrovolnické programy jakýmkoliv způsobem podporují.

Děkujeme!
Nadační fond Naše Plíce

Dech je absolutně klíčová záležitost, říká mistr čínských bojových umění Petr Macek
Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Děkujeme fanouškům hokejového klubu Rytíři Kladno za obrovskou podporu.
Jste báječní! Děkujeme!

Nadační fond Naše plíce

 🧡💨 Listopad je měsícem plic!
Ač všichni víme, že bez plic bychom nemohli dýchat a žít, málokdo si zjišťuje zajímavosti o tomto pro nás životně důležitém orgánu. Věděli jste třeba, že povrch našich plic je dostatečně velký, aby pokryl celý tenisový kurt? Naše plíce jsou totiž natolik úžasný orgán, že dokáží „dýchat“ 7500 litrů vzduchu za den. A protože listopad je měsícem plic, přijměte naši výzvu a věnujme jim těchto 30 dní.
Více informací najdete ZDE.

Create project

Držím palce do chvályhodné podpory zdravotnictví a těším se na další projekt, kde bude potřeba!

Středočech
CZK 12,213

Moc děkujeme za opakovanou podporu!

Nadační fond Naše plíce

Zanzibar s.r.o. Kladno

Zanzibar s.r.o. IČO 25682164 Radek Větrovec
CZK 25,000

Vážený pane Větrovče,
děkujeme za podporu. Je úžasné sledovat, jak Kladno drží spolu!

Nadační fond Naše plíce


Shuanet Farinella

Moc děkujeme!

Nadační fond Naše plíce