Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Živá komunita: Společně pro Smržice

Jsme Spolek rodičů Smržice, jde nám především o rozvoj komunitního života v obci. Chceme společně pečovat o místo, kde žijeme, prostřednictvím akcí vytvářet nové příležitosti pro setkávání se sousedy, navazovat nová přátelství a zlepšovat životní prostředí. Letos připravujeme sousedský piknik, výlety, koncerty, cvičení, osvětové přednášky, dýňovou slavnost, prázdninový kemp a spoustu dalších aktivit. Milujeme Smržice, chceme je mít krásné a přátelské. Pojďte do toho s námi a přispějte na komunitní aktivity pro všechny!

vybíráme od 12.5.2021

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, nám NADACE VIA zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
20 987 Kč
vybráno 52 % z 40 000 Kč

přispělo

18 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
V našem spolku si přejeme mít Smržice zelené, zdravé a dlouhodobě udržitelné. Všímáme si míst, která by potřebovala změnu k lepšímu, ať už je to oprava památek, obnova zeleně či vznik nové komunitní kompostárny. Sázíme stromy, chceme opravit eko-hřiště nebo sbíráme odpadky.
Podporujeme také společenský komunitní život v naší obci. Každoročně organizujeme dětský karneval, velikonoční tvoření na faře s doprovodným programem, výlet ke „Dni dětí“, sousedský piknik, soutěž o nejhezčí dýni, Mikulášskou nadílku a mnoho dalších akcí.

Abychom mohli naše aktivity zrealizovat, je potřeba mnoho věcí nakoupit, ať už je to výtvarný materiál na tvoření, odměny pro děti, občerstvení, zaplatit hudebníka nebo třeba pronajmout mobilní WC (na piknik). K výsadbám sehnat stromy a potřebný materiál k sázení a následné péči o ně. K opravě eko-hřiště zajistit dřevo a materiál na zpevnění. Na přednášky a cvičení domluvit lektory odborníky, jejich čas a příprava také něco stojí. Rádi bychom s vaší pomocí také dokončili hru Smržická hledačka – potřebujeme koupit kódovací schránku a graficky dokončit celkový vzhled herního plánku.

Všechny tyto drobné akce a aktivity podporují přátelskou atmosféru v obci. Naše činnost je pestrá a může se zapojit každý, kdo to cítí podobně. Zapojte se tedy i Vy! Váš dar půjde na komunitní akce, budete přesně vědět na co přispíváte. 

Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkujeme.

Hana Lebedová
6 876 Kč

Příspěvek na piknik Starobovi. Děkujeme sousedi.

Dárce
300 Kč

Malinkatý příspěveček.

Martina Bílková
100 Kč

Podporuji
Petr Křístek

Petr Křístek
500 Kč