NADACE LEONTINKA


Lidé s postižením Sport a volný čas

Sportovní vybavení pro zrakově postižené žáky speciálních škol

Jezdí na běžkách i lyžích, účastní se běžeckých závodů, jezdí na tandemových kolech i na koni, plavou a troufnou si i na jeden z nejtěžších závodů vůbec - Spartan Race! O kom je řeč? O zrakově postižených sportovcích ze speciálních základních a středních škol, kteří pod vedením zkušených a obětavých učitelů zjišťují, že můžou dokázat to co jejich zdraví vrstevníci. Aby mohli i nadále trénovat, potřebují nové sportovní vybavení, na které bohužel nezbývají finance. Pojďme jim společně pomoci, aby mohli dál zažívat radost z pohybu! V TANDEMU S VÁMI TO DOKÁŽEME! ❤

vybíráme od 10.4.2021

Přispějte na 10 rotopedů pro speciální základní školy

V TANDEMU S VÁMI TO DOKÁŽEME! ❤ Každých 10 tisíc znamená nový rotoped pro zrakově postižené žáky!
30 000 Kč
vybráno 30 % z 100 000 Kč

přispělo

19 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Sport je velmi důležitý pro všechny děti. Rozvíjí jejich fyzické dovednosti, ale taky ty duševní. Učí je komunikaci a principům fair-play, pomáhá jim navazovat nová přátelství. Pro zrakově postižené děti má ale ještě další, velmi důležitý rozměr - pomáhá jim vyrovnat se s jejich handicapem, získat jistotu a sebevědomí, že i ony dokážou překonávat překážky a dosahovat úspěchů. Jak říká zrakově postižený sportovec - triatlonista Marek Moflár: "Sport vás naučí nevzdávat se."


V opavské základní škole pro zrakově postižené se snaží děti ve sportování všemožně podporovat - pořádají závody v atletice a na tandemových kolech, jezdí na lyžařská soustředění. Účastní se řady amatérských závodů, jako jsou Kolo pro život nebo Silesia Bike Marathon. Své síly pravidelně měří se zrakově postiženými žáky ze Slovenska a Polska, ale pořádají i integrované turnaje. Na těch se potkávají zdravé děti s těmi s postižením a soupeří například v disciplíně goalball, který se hraje s ozvučeným míčem.

Jedním z důležitých pomocníků v hodinách tělocviku jsou na opavské škole rotopedy a běžecké pásy. Ty současné však už po 15 letech intenzivního používání dosluhují a na nové nejsou peníze. Rotoped či běžecký pás má přitom tu výhodu, že zasportovat na něm si mohou i ti nejvíce zrakově postižení. Navíc k tomu není nutný zvláštní dozor učitele, který se může věnovat tréninku ostatních dětí v dalších sportovních disciplínách. Zatímco tedy jedni hrají goalball nebo showdown (jakýsi ping-pong pro zrakově postižené), ostatní mohou jet na rotopedu a trénovat třeba na tandemové závody, kterých se škola několikrát do roka účastní. Pro děti se zrakovým postižením je totiž velmi obtížné jít si po škole jen tak zaběhat nebo zajezdit na kole, potřebuje vždy doprovod průvodce, který mu na cestě pomáhá.

Nadace Leontinka dlouhodobě podporuje sportovní aktivity sportovců se zrakovým handicapem. Proto jsme se rozhodli pomoci i zrakově postiženým školákům s touto sbírkou na nové rotopedy, díky kterým si budou moci dál kdykoli zasportovat.
Přispějte i Vy a umožněte těmto školákům i nadále zažívat radost z pohybu!
Stanete se tak součástí pomyslného leontinkovského tandemu, který už 16 let pomáhá zrakově postiženým dojet úspěšně do cíle.❤

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.