NADACE LEONTINKA


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

S Leontinkou kolem světa: Podpora vzdělávání dětí nevidomých rodičů

Vydejte se s Leontinkou kolem světa a cestou podpořte nevidomé rodiče a jejich děti! Navštívíme společně více než 30 úžasných míst na naší planetě, cíl cesty je ale jediný - finančně podpořit program, který pomáhá s přípravou do školy dětem nevidomých rodičů! Ať už jste vášniví běžci, nadšení cyklisté nebo rádi chodíte na procházky do přírody, naše výzva je určená vám všem! Vaše zdolané kilometry Vás nejenom zavedou na krásná místa na naší planetě, ale přispějí také na dobrou věc. Přispět ale mohou i "nesportovci" nadšení pro tento program a pomoc druhým! Výjimečný zážitek a dobrý pocit zaručen všem!

vybíráme od 24.4.2021

Procestujte s Leontinkou celý svět!

Vaše startovné a kilometry pomůžou financovat program "Podpora nevidomých rodičů při vzdělávání dětí"
32 698 Kč
vybráno 11 % z 300 000 Kč

zbývá

314 dní

přispělo

56 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nevidomí rodiče by svým dětem chtěli dopřát to nejlepší vzdělání, kvůli svému zrakovému handicapu jim ale nemůžou pomoci se vším, co škola vyžaduje. Proto v organizaci Okamžik vznikl program s názvem Podpora nevidomých rodičů při vzdělávání dětí, ve kterém speciálně proškolení studijní asistenti docházejí do rodin a pomáhají dětem ve věku 4 až 15 let s předškolní a školní přípravou. Ale nejen to. Podporují děti i v jejich mimoškolních aktivitách, výtvarně spolu tvoří nebo hrají vzdělávací hry. Tito asistenti také dobře rozumí potřebám nevidomých rodičů, usnadňují jim komunikaci se školou a aktivně je zapojují do školní přípravy jejich dítěte. Zejména uplynulý rok, kdy byly školy po většinu času zavřené, ukázal, jak důležitý tento program je! Jeho služby už nyní využívá 8 rodin, což znamená zhruba 600 hodin odborné pomoci v rodinách ročně a další hodiny distanční pomoci od koordinátorů projektu.
Aby program mohl dál bezplatně nabízet svoji pomoc rodinám a svoje služby dále rozšiřovat mezi větší počet rodin, potřebuje naši finanční podporu!
Proto se obracíme na vás - běžce, cyklisty a chodce - abyste se s námi vydali na virtuální cestu kolem světa a svým startovným i zdolanými kilometry pomohli financovat jeho další fungování. Podpořit program ale může i každý "nesportovec", kterému záleží na tom, aby
i děti nevidomých rodičů zažívaly ve škole úspěch!
🍀
 
JAK MŮŽETE PROGRAM PODPOŘIT?

1. ZAPLATÍTE STARTOVNÉ
 

Vybrat si můžete ze tří variant:
200 korun = Economy Class = 1 HODINA ODBORNÉ POMOCI
400 korun = Business Class = 2 HODINY ODBORNÉ POMOCI
800 korun = First Class = 4 HODINY ODBORNÉ POMOCI

Po zaplacení startovného se stáváte účastníkem naší virtuální cesty kolem světa, která Vás postupně povede přes více než 30 úžasných míst na všech 7 kontinentech. Cestující z Business třídy navíc navštíví i několik exotických ostrovů a cestující z První třídy se podívají ještě na Arktidu a Antarktidu! 😊
Ke každému místu Vám do emailu přistane příspěvek od cestovatele, který dané místo navštívil.

2. ZA KAŽDÝ VÁMI ZDOLANÝ KILOMETR PŘIDÁTE NAVRCH 0,1 / 1 / 10 / ?? KORUN

Vedle startovného přispějete na projekt dalšími korunami navíc podle počtu kilometrů, které v rámci výzvy nasportuje. K tomu slouží tlačítko "Jiná částka", pomocí kterého můžete kdykoli v průběhu výzvy zadat jakoukoli částku odrážející Vámi nasportované kilometry. Poměr kilometr : koruna je libovolný a můžete si jej zvolit podle Vašich možností. Můžete tak na projekt přispět vedle startovného ještě další částkou od 1 koruny výš.

Sportovat pro Leontinku můžete jeden den, jeden měsíc, nebo - úplně nejlépe - dokud společně neprocestujeme celý svět! Připojit se k výzvě můžete kdykoli v jejím průběhu!

🎈 NECHCE SE VÁM SPORTOVAT A NAČÍTAT KILOMETRY, ALE CHCETE PROJEKT PODPOŘIT?
Žádný problém! Zvolte si částku, kterou chcete na program přispět, a budete od nás také dostávat cestovatelské příspěvky jako poděkování za Vaši podporu!
Jak budeme měřit naše zdolané kilometry a posouvat se na naší virtuální cestě kupředu?

Pro měření kilometrů budeme používat aplikaci STRAVA. Tato aplikace je ke stažení zdarma a je kompatibilní i s ostatními aplikacemi na měření sportovních výkonů. Všem účastníkům výzvy pošleme do emailu návod, jak s touto aplikací pracovat. Nebojte se, je to velmi jednoduché a zvládne to opravdu každý!
Pokud ale tuto aplikaci ani nepoužíváte ani se s ní nechcete seznamovat, můžete fotku svého sportovního výkonu posílat i na email balzerova@nadaceleontinka.cz a my Vaše kilometry započítáme "ručně".

Kdo Vás na této jedinečné virtuální cestě kolem světa bude doprovázet?

Pro jednotlivé cestovatelské vstupy jsme pro Vás sestavili skutečný "Dream Team" cestovatelů - profesionálů.
O své cestovatelské zážitky se s Vámi podělí cestovatel a fotograf Jarda Bouzek (theworldinpictures.cz), známý horolezec Radek Jaroš (radekjaros.cz), cestovatel, biolog a fotograf makro i mikroskopického světa Petr Jan Juračka (petr.juracka.eu), cestovatel a publicista Jiří Kalát (jiri-kalat.cz), Slávek Král (slavekkral.cz), který se na cesty kolem světa vydává autostopem se svou fenkou Corey, geograf a fotograf Pavel Svoboda (photo-svoboda.cz), cestovatel a dobrodruh Karel Štěpánek (travel4ever.cz), horolezkyně a průvodkyně Radka Tkáčiková (tkacikova.cz) a ředitel známého cestovatelského festivalu Kolem světa Karel Wolf (kolemsveta.cz).
A proč naše výzva na pomoc vzdělávání dětí nevidomým rodičů spojuje sportování
s cestováním kolem světa?

Nadace Leontinka se každoročně účastní se zrakově postiženými sportovci všech věkových kategorií řady sportovních klání. Energie a vůle těchto sportovců inspirovala také mladou běžkyni a letošní maturantku Alenu Tylšovou, která od 1. ledna tohoto roku začala běhat pro Leontinku a podporovat ji částkou 1 kilometr = 1 koruna. A my jsme chtěli tuto její výzvu a pozitivní energii předat dál, a zároveň účastníky výzvy odměnit něčím, co každému v posledním roce chybí - cestovatelskými zážitky.

Připojte se k nám, rozšiřte si obzory a procestujte s Leontinkou celý svět!
I když naše cesta bude pouze virtuální, POMOC, kterou přinese, bude SKUTEČNÁ!

A na závěr několik poděkování od nevidomých rodičů - klientů projektu:

Jednoznačně musím napsat, že pomocnice E. je naprosto super!!! Veškeré školní těžkosti snášíme přijatelně jen díky ní. Učí dceru i pracovat s tabletem. Bez ní bych byla i psychicky ztracená. Moc hezky s dcerou zachází. Děláme společně pěkné referáty. Umí si poradit, i když se dceři zrovna nedaří. Bez ní bychom to nejspíš ani nezvládly. Velmi děkuji za možnost takové spolupráce. Je užitečná a v této době maximálně potřebná.

Na začátku uzavření škol toho moc nebylo, ale teď nám toho dávají už více, každý týden minimálně tři stránky písanky, kde je důležité, aby se to dcera učila rovnou pod dohledem správně, kdyby si zafixovala nějaký špatný návyk, už by se to potom špatně přeučovalo.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hezký projekt, ráda přispěji na dobrou věc

Kateřina Marečková
800 Kč

přeji Leontince hodně dárců a děkuji za to, že se starají o "lidičky", kteří to potřebují a kterým to udělá radost

Milena Horáková
400 Kč

Prima nápad :) Držím palce a športu zdar!

Stanislav Sokol
400 Kč

Těším se na "let do severních krajin" a hlavně fandím všem zrakově znevýhodněným rodičům... být dobrým rodičem je totiž výzva, i když člověk své děti a jejich domácí úkoly vidí...

Martina Veselá

Těším se na naší společnou cestu kolem světa! :-)

Petr Jan Juračka
800 Kč

Zdravím všechny rychlonožky ze Záryb a přeji hezké zážitky na cestě Kolem světa s Leontinkou :o)

Radka Králová
400 Kč