CZ / EN

Bez mámy, z.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Teď už auto koupit musíme

Když se v Tanzanii pošle dítě na internátní střední školu, spolu s ním musí doputovat nejen sešity a oblečení, ale i obrovský pytel rýže, matrace, motyka či železný zamykací box. Doprovodit takto jednoho ze sirotků se ještě dá, ale my už jich do internátní školy posíláme 10 a další přibývají. Pořídit auto je prostě nevyhnutelné.

Autobusem se to prostě nedá

Na to abychom vypravili 10 dětí do školy se vším, co potřebují, potřebujeme auto. Pronájem není ekonomický.
vybráno 66 % z 150 000 Kč

zbývá

63 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Za skoro 15 let působení Bez mámy v Tanzanii náš projekt "nevlastnil" auto. Hledali jsme nejekonomičtější cesty a co to šlo jsme využívali lokální přepravu, případně na daleké cesty do škol auto pronajímali.

Ale doba se změnila. Přibyly nám školy v projektu pomoci školám, přibyly také děti, jak v Centru, tak i mimo něj. Děti dorůstají a při jejich umísťování do škol dochází k logistickým komplikacím: zkuste si představit převést každoročně min. 10 dětí na střední školu se vším, co potřebují. Kromě sešitů, oblečení a mnohdy dokonce i pytle rýže či fazolí, se prvákům vozí matrace, motyka, kýbl, železný zamykatelný box apod.

Kromě dětí v Centru pečujeme v okolí Mahanga o dalších 15 dětí (mimo Mahango o dalších 15). Není už v našich silách přivést každému 10 sešitů v pevných deskách, 5 litrů oleje a 4 kg cukru autobusem. S rostoucími projekty naší pomoci přibývá aktivit k nimž je auto nezbytné. Jednorázové pronajímání auta je velmi drahé ( až 2000 Kč na jeden den) a navíc má přísná a mnohdy nesmyslná pravidla (nepronajímá se na 24 hodin, ale pouze na čas od rána do večera, auto se musí umýt, a pokud se stane jakákoliv porucha, hradí ji pronajímatel). Obzvláště cestou do školy v Galule se každoročně s autem něco přihodí.

Pokud budeme používat auto 1x týdně, jeho koupě se nám vyplatí už za jeden rok. Navíc nám to umožní dovoz levnějších plodin z trhů a ušetříme i za transport jiných nákupů z města (vybavení, sazenic, hygienických a školních pomůcek apod.).

Takto jsme v minulosti dováželi matrace vypůjčeným autem.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Heal the world

Zubenqa
2 000 Kč

Držím palce :) . Bez auta to tam opravdu nejde. Karel zvaný Kalolo :)

Karel Kratochvíl
1 000 Kč

Heal the world

Zubenqa

Držím palce, ať Vám to vyjde! 🙂 👍 🍀

Alexandr Gebauer
200 Kč