Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Vytvořme oceánské rezervace!

Život na Zemi je závislý na oceánech. Vděčíme jim za mnohé. Za každé druhé nadechnutí – produkují polovinu kyslíku na Zemi. Za regulaci klimatu a zmírňování změn klimatu. Za potravu a živobytí pro více než 3 miliardy lidí, kteří jsou na oceánech závislí jako na primárním zdroji bílkovin a obživy. Společně s více než 3,5 milióny lidí se snažíme přesvědčit OSN, aby vznikly oceánské rezervace.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Oceánům vděčíme za mnohé, přesto jsme je přivedli na pokraj kolapsu. Je čas napravit staré křivdy. Pojďte s námi dopsat happy end o příběhu mořských rezervací, které ochrání želvy, delfíny, velryby, žraloky – prostě celý mořský život pod i nad hladinou před devastujícími praktikami rybářů a těžařů.

V roce 2006 Greenpeace navrhlo systém rezervací, které chrání ty nejcennější části tzv. volných moří, tedy moří za hranicí vod pod správou pobřežních států. Tato moře patří nám všem a chránit je bývá extrémně složité. Ale návrh Greenpeace si vzali za své mořští biologové a nakonec se dostal na půdu OSN. Rok 2021 bude tak přelomový, protože se skoro všechny státy světa dohodnou na Globální oceánské úmluvě.

Po patnácti letech usilovné práce se v příštím roce rozhodne na půdě OSN o Greenpeace návrhu na vytvoření sítě mořských rezervací. Návrh vytvořit rezervace na 30% volných moří podporuje řada států, vědců, mořských biologů a více než 3,5 milionu lidí z celého světa. Volná moře patří nám všem, a proto je musíme chránit společně. 

Pomozte nám a podpořte vyhlášení mořských rezervací. Jsme jen krůček od toho, aby příběh, který jsme začali psát v roce 2005 skončil dobře jak pro naše oceány i celou naši planetu, a tím pádem i pro nás samotné. Protože bez zdravých oceánů nemáme ani my, ani Země šanci přežít.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dobrý den,

poslal jsem vám 1020 Kč, tj. vč. nákladů na administrativu. Ten QR kód to nějak neakceptoval, že jsem nechal zaškrtlou volbu. Doufám, že to aspoň trochu pomůže.

Petr Baxant
1 000 Kč

Je potřeba chránit naši planetu. Krásné čisté moře je duše

Ondřej Mach
300 Kč

Kazdy by mel videt tento dokument.
David Attenborough: A Life on Our Planet
https://www.netflix.com/title/80216393

Pavel Paták
300 Kč

Bohužel teď víc přispět nemohu. :-( Držím palce. Vladimír

Vladimír Kunz
200 Kč

Neděkujte vy mně, já děkuji vám.

Samuel Pokorný

Samuel Pokorný
14 Kč

Aspoň touto malou částkou Vas podpořím,bohužel v dnešní situaci nemohu více. Snad pomůže...

Oldřich Škurek
200 Kč

Držím všem palce.

Ondřej Kramoliš
300 Kč

Díky za vaši práci. Video se mi hodí do výuky přírodopisu, zrovna probíráme negativní dopady činnosti člověka na přírodu.

Ivo Farský

Držíme palce, zvládneme to ! musíme !

Martina Ptáčníková
300 Kč