Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Vytvořme oceánské rezervace!

Život na Zemi je závislý na oceánech. Vděčíme jim za mnohé. Za každé druhé nadechnutí – produkují polovinu kyslíku na Zemi. Za regulaci klimatu a zmírňování změn klimatu. Za potravu a živobytí pro více než 3 miliardy lidí, kteří jsou na oceánech závislí jako na primárním zdroji bílkovin a obživy. Společně s více než 3,5 milióny lidí se snažíme přesvědčit OSN, aby vznikly oceánské rezervace.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Oceánům vděčíme za mnohé, přesto jsme je přivedli na pokraj kolapsu. Je čas napravit staré křivdy. Pojďte s námi dopsat happy end o příběhu mořských rezervací, které ochrání želvy, delfíny, velryby, žraloky – prostě celý mořský život pod i nad hladinou před devastujícími praktikami rybářů a těžařů.

V roce 2006 Greenpeace navrhlo systém rezervací, které chrání ty nejcennější části tzv. volných moří, tedy moří za hranicí vod pod správou pobřežních států. Tato moře patří nám všem a chránit je bývá extrémně složité. Ale návrh Greenpeace si vzali za své mořští biologové a nakonec se dostal na půdu OSN. Rok 2021 bude tak přelomový, protože se skoro všechny státy světa dohodnou na Globální oceánské úmluvě.

Po patnácti letech usilovné práce se v příštím roce rozhodne na půdě OSN o Greenpeace návrhu na vytvoření sítě mořských rezervací. Návrh vytvořit rezervace na 30% volných moří podporuje řada států, vědců, mořských biologů a více než 3,5 milionu lidí z celého světa. Volná moře patří nám všem, a proto je musíme chránit společně. 

Pomozte nám a podpořte vyhlášení mořských rezervací. Jsme jen krůček od toho, aby příběh, který jsme začali psát v roce 2005 skončil dobře jak pro naše oceány i celou naši planetu, a tím pádem i pro nás samotné. Protože bez zdravých oceánů nemáme ani my, ani Země šanci přežít.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně štěstí! Doufám, že to dotáhnete do konce! 🍀🌎💙

Dárce

❤️❤️❤️❤️

Markéta Kocková

Vymře-li oceán,bude řada na nás.

Vendula Špačková
204 Kč

Děkuji za práci kterou děláte :) Vážím si toho a věřím, že si společnost uvědomí problematiku oceánů a vše se začne pomalu měnit k lepšímu.

Veronika Carbová
255 Kč

Modlim se, at se stav svetovych oceanu zlepsi a ozdravi, verim, ze Greenpeace v tom muze hodne vykonat, dekuji

Zuzana Baturna

Díky za všechny ty ryby

Veronika Motúzová

Dekuji za to co děláte!!!
Buďme k naší planetě laskaví ...všichni! 🙏

Denys Vita
114 Kč

Alespoň touto drobnou částkou s svým podpisem petice bych rád přispěl, aby byla tato krásná planeta zachována pro budoucí pokolení, která snad budou rozumnější, než ti, kteří v současnosti drancují její bohatství a otravují vše živé.

Stanislav Bálka
102 Kč

Díky !

Ondrej Kupka
306 Kč

Držíme palce, protože nyní se rozhoduje o osudu velké části mořských živočichů..

Tomáš Kmínek
1 000 Kč