Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Vytvořme oceánské rezervace!

Život na Zemi je závislý na oceánech. Vděčíme jim za mnohé. Za každé druhé nadechnutí – produkují polovinu kyslíku na Zemi. Za regulaci klimatu a zmírňování změn klimatu. Za potravu a živobytí pro více než 3 miliardy lidí, kteří jsou na oceánech závislí jako na primárním zdroji bílkovin a obživy. Společně s více než 3,5 milióny lidí se snažíme přesvědčit OSN, aby vznikly oceánské rezervace.

vybíráme od 24.11.2020
670 327 Kč

přispělo

1453 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Oceánům vděčíme za mnohé, přesto jsme je přivedli na pokraj kolapsu. Je čas napravit staré křivdy. Pojďte s námi dopsat happy end o příběhu mořských rezervací, které ochrání želvy, delfíny, velryby, žraloky – prostě celý mořský život pod i nad hladinou před devastujícími praktikami rybářů a těžařů.

V roce 2006 Greenpeace navrhlo systém rezervací, které chrání ty nejcennější části tzv. volných moří, tedy moří za hranicí vod pod správou pobřežních států. Tato moře patří nám všem a chránit je bývá extrémně složité. Ale návrh Greenpeace si vzali za své mořští biologové a nakonec se dostal na půdu OSN. Rok 2021 bude tak přelomový, protože se skoro všechny státy světa dohodnou na Globální oceánské úmluvě.

Po patnácti letech usilovné práce se v příštím roce rozhodne na půdě OSN o Greenpeace návrhu na vytvoření sítě mořských rezervací. Návrh vytvořit rezervace na 30% volných moří podporuje řada států, vědců, mořských biologů a více než 3,5 milionu lidí z celého světa. Volná moře patří nám všem, a proto je musíme chránit společně. 

Pomozte nám a podpořte vyhlášení mořských rezervací. Jsme jen krůček od toho, aby příběh, který jsme začali psát v roce 2005 skončil dobře jak pro naše oceány i celou naši planetu, a tím pádem i pro nás samotné. Protože bez zdravých oceánů nemáme ani my, ani Země šanci přežít.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

❤️❤️❤️

Martina Kiszkova
306 Kč

Děkuji za snahu pomoct veľrybám.

Zuzana Nemesová
133 Kč

Jako lidstvo před sebou máme ještě hodně práce s obnovou rovnováhy.

Proto se počítá každý jednotlivý krůček, díky němuž se postupně posouváme k vysněnému cíli...

Michaela

At se brzy povede vybrat celou castku!

Jaroslav Smitka
510 Kč

Díky za to, co děláte!

Tomáš Račák
204 Kč

Moc děkuji. 👍🐳💞🐬

Mykhailo Kosenko
510 Kč

Rad podporuji veci co davaji smysl. Diky za vasi starost o nasi planetu! ;-)

Michal Siler
204 Kč

Ať žije oceánská krása... <3

Petra
306 Kč

Podporuji Vás ve snaze konat dobro

Tomáš Ješátko
306 Kč

Držím palce!

Petr Nedvěd
300 Kč