Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Vytvořme oceánské rezervace!

Život na Zemi je závislý na oceánech. Vděčíme jim za mnohé. Za každé druhé nadechnutí – produkují polovinu kyslíku na Zemi. Za regulaci klimatu a zmírňování změn klimatu. Za potravu a živobytí pro více než 3 miliardy lidí, kteří jsou na oceánech závislí jako na primárním zdroji bílkovin a obživy. Společně s více než 3,5 milióny lidí se snažíme přesvědčit OSN, aby vznikly oceánské rezervace.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Oceánům vděčíme za mnohé, přesto jsme je přivedli na pokraj kolapsu. Je čas napravit staré křivdy. Pojďte s námi dopsat happy end o příběhu mořských rezervací, které ochrání želvy, delfíny, velryby, žraloky – prostě celý mořský život pod i nad hladinou před devastujícími praktikami rybářů a těžařů.

V roce 2006 Greenpeace navrhlo systém rezervací, které chrání ty nejcennější části tzv. volných moří, tedy moří za hranicí vod pod správou pobřežních států. Tato moře patří nám všem a chránit je bývá extrémně složité. Ale návrh Greenpeace si vzali za své mořští biologové a nakonec se dostal na půdu OSN. Rok 2021 bude tak přelomový, protože se skoro všechny státy světa dohodnou na Globální oceánské úmluvě.

Po patnácti letech usilovné práce se v příštím roce rozhodne na půdě OSN o Greenpeace návrhu na vytvoření sítě mořských rezervací. Návrh vytvořit rezervace na 30% volných moří podporuje řada států, vědců, mořských biologů a více než 3,5 milionu lidí z celého světa. Volná moře patří nám všem, a proto je musíme chránit společně. 

Pomozte nám a podpořte vyhlášení mořských rezervací. Jsme jen krůček od toho, aby příběh, který jsme začali psát v roce 2005 skončil dobře jak pro naše oceány i celou naši planetu, a tím pádem i pro nás samotné. Protože bez zdravých oceánů nemáme ani my, ani Země šanci přežít.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jsem rád že mohu přispět na dobrou věc a pomoci těm kteří si pomoc opravdu zaslouží.

Martin Engl
204 Kč

Moc bych si přála, aby se to povedlo.

Iveta Stryková
2 040 Kč

Aspoň pár drobnejch

Hynek Černý
204 Kč

Děkuji Greenpeace za vše, co pro oceány dělá! :)

Dominik Burian
2 040 Kč

Díky za snahu ochránit naše oceány, ještě že vás máme! <3

Petra
1 020 Kč

Dík za všechnu vaši práci ❤️

Dárce

Náš svět potřebuje pomoc.❤️ Tak aspoň malou částkou přispívám, ale pokud člověk věří, dokáže velké věci.❤️

Kateřina Tůmová
102 Kč

Moc děkuji za vaši práci <3

Jitka Marková
357 Kč

Škoda že nemohu přispívat více, ale přispívám již na spoustu jiných projektů. Děkuji za vaši práci kterou děláte ve prospěch nás všech.😉👍

Renata Zerzáňová
510 Kč

Pro lepší život oceánů :)

Dárce
510 Kč