Spolek ProART


Osvěta a poskytování informací Kultura, umění a historie

Podpora uměleckých projektů a vzdělávacích aktivit ProART

Aktivity spolku ProART je možno rozdělit do tří směrů: činnost profesionálního souboru moderního a současného tance a divadla Company ProART na tuzemských i zahraničních scénách / organizace mezinárodního festivalu tance, zpěvu, herectví a fotografie - ProART Festivalu / odborné semináře mezinárodních lektorů v ČR a za hranicemi, rozhovory s umělci a osobnostmi veřejného života, přednášky

vybíráme od 6.11.2020

Podpora uměleckých projektů a vzdělávacích aktivit ProART

Rádi bychom pro Vás tvořili, organizovali, pořádali a sdíleli i v době nouzové. Nemožnost setkat se s fyzickým divákem nás nutí hledat jiné alternativní formy tvorby. Víme, že ekonomická situace je u každého z nás jiná, proto Vám nabízíme touto cestou ocenění naší práce a snah, kdy náš příjem ze vstupného se rovná nule. Děkujeme za Vaši možnou podporu, věřímě, že Vaši důvěru nezklameme. Váš ProART
145 153 Kč

přispělo

362 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Spolek ProART jsme založili v roce 2004 ve snaze nadále a aktivněji rozvíjet myšlenku festivalu Tanec Terezín, který jsme úspěšně odstartovali v červenci 2004 v Praze.
Naší filozofií je propojování rozlišných divadelních žánrů v jeden celek, resp. boření hranic mezi jednotlivými uměleckými odvětvími a samotnými umělci. Probudit zájem tanečníka o herectví, zpěváka o tanec se zdá i v dnešní době nadále tvrdým oříškem. Stále stoupající interpretační kvalita a konkurence v divadelním světě však vystavuje všechny umělce stále větším požadavkům a nárokům na jejich technické, intelektuální a osobnostní kvality a schopnosti. Cílem snažení ProART je proto vychovat všestranného divadelního umělce širokého výrazového rejstříku a nadžánrových dovedností. Z opačného pohledu je naší motivací přiblížit českému laickému publiku na vysoké úrovni práci tanečníků a mezinárodních choreografů moderního a současného tance. Tedy naučit se dívat na tanec jinak, než-li z pohledu baletního konzervativního diváka či naopak odborné a intelektuální taneční veřejnosti.

Pro soubor ProART Company je typická tvorba na vážnou hudbu, nadžánrové propojování a hledání nových vyjádření a konceptů pro již existující hudební či literární zadání, stejně jako tematika reagující na českou historii a aktuální společenské tendence. Soubor rozvíjí mezinárodní umělecké spolupráce a je podporován Českými centry v zahraničí, hostoval mj. v Německu, Rakousku, Francii, Polsku, Švýcarsku, Izraeli, Portugalsku, Itálii, Maďarsku, Jižní Koreji, na Slovensku, na Maltě, v Kenii a Anglii. Součástí filozofie jsou i vzdělávací aktivity a osvěta nezávislého umění širším vrstvám publika, potažmo celé společnosti.
Historii ProART Company můžeme datovat od května 2005, kdy byl premiérově uveden první projekt „Já už tě nemám rád“ podle povídky Josepha Hellera. Nesmíme však opomenout ani úplně první projekt tvůrčího týmu Dvořák – Pajasová „Gabriel Lion 2004“, který dal v Terezíně vzniknout multižánrovému workshop-festivalu Tanec Terezín, později ProART Festivalu a vůbec celé filozofii a tvůrčí činnosti ProART z. s.
Spolek ProART dlouhodobě spolupracuje s městy Prahou, Brnem, Libercem, Plzní, Mikulovem, Jičínem a Valticemi při organizaci ProART Festivalu (Oblastní galerie Liberec, Zámek Valtice, Moravská galerie Brno, Národní divadlo - Státní opera, Moving Station, Valdštejnská lodžie).
www.proart-festival.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za rozhovor s paní profesorkou Hogenovou

Člověk

Díky za otevření nových světů! Držím vám palce. Dobrodružství pokračuje. Dědek dynosaurus

Milan Švihálek
100 Kč

Držím vám palce.

Petra Severinová
200 Kč

Dekuji, pokracujte❤

Hana Kasparkova
600 Kč

Děkuji

Marie Polanska
300 Kč

Drzme se a nezapomenme dychat ;). Dekuji Vam za to, co a jak na YT delate. Simona Babcakova je uzasna dama. Prima host!

Jitka Vlčková

Díky za inspirativní rozhovory.

Josef Štěpánek
400 Kč

Děkuji za besedu s tématem Dobro neumí křičet. Držím vám palce.

Jana Horáčková
100 Kč

Je vzácné poslouchat moudrá nekonfrontační slova.

Helena Součková
500 Kč

Děkujeme za inspiraci a povzbuzení.

Martin Javorský
300 Kč