CZ / EN

Nadace Via


Filantropie a dobrovolnictví AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Darujte zdravotníkům prvotřídní oběd i ve druhé vlně pandemie

Počet nakažených koronavirem stále přibývá i mezi zdravotníky, kteří denně riskují své zdraví ve prospěch nás všech. Nápor, kterému v současné době musí čelit, je obrovský. Ve Fieldu, michelinské restauraci Radka Kašpárka, si jejich práce a nasazení velmi vážíme, a rádi bychom jim opět poděkovali skrze kvalitní gastronomii. Vaříme zdravotníkům obědy zdarma, naši práci a fixní náklady platíme ze svého.

vybíráme od 23.10.2020

Děkujeme za podporu. Projekt je ukončen.

Společně jste darovali obědy pro zdravotníky ve výši
423 630 Kč

přispělo

530 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Během první vlny jsme každý den vařili obědy pro zdravotníky, záchranáře a další personál Nemocnice Na Františku a Nemocnice pod Petřínem. Tentokrát budeme vozit 160 obědů denně do Fakultní nemocnice v Motole, a to na plicní oddělení. Pojďte společně s námi darovat dalších 800 obědů týdně!

Rádi bychom vás požádali o pomoc s náklady na suroviny, ze kterých obědy uvaříme – každých vašich 100 Kč zaplatí suroviny na jeden oběd. Jakékoliv peníze, které vybereme navíc, odešleme přímo Fakultní nemocnici v Motole.

Obědy z Fieldu například umožňují oddělené stravování zdravotníků z  oddělení pneumologie nebo zajistí přísun energie záchranářům při nočních službách.

Darováním obědů tak společně zpříjemníme nelehké směny lidem, kteří aktuálně čelí extrémnímu náporu a zaslouží si naše velké poděkování.

Děkujeme, že společně s námi pomáháte lidem v první linii.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Už jste četli dnešní rozhovor Radka Kašpárka pro Visitchef

Už třetí týden vaříme pro zdravotníky z FN Motol. K dnešnímu dni je to už už 2 720 obědů! Včera jsme jim dovezli hovězí vývar a španělské ptáčky s rýží a dnes se můžou těšit na pórkový krém a smažený hermelín s domácí tatarkou. A my se zase vždycky těšíme na jejich fotky.
 

Rádi bychom poděkovali firmě Sahm Gastro za zapůjčení zatavovacích baličků, misek a krabiček na obědy. Pro zdravotníky  jsme v nich dnes vezli do FN Motol fazolovou polévku a  bratislavskou vepřovou pečeni s houskovým knedlíkem.

Čtvrteční dopoledne s námi ve Fieldu strávili reportérka a fotograf, kteří připravují reportáž pro  MF DNES magazín.


Každý den dostáváme od zdravotníků hezké fotky a máme z nich velkou radost. 🙂 Doufáme, že dnes uděláme radost i my jim. Připravili jsme pro ně totiž boršč s domácími houskami a smažený květák s bramborami.

Během minulého týdne jsme i díky vaší podpoře pro zdravotníky uvařili celkem 1 120 obědů! Do startu nového týdne jsme připravili guláš a polévku Pho bo. Dobrou chuť.
 

Pro zdravotníky z FN Motol vaříme i o víkendu. Pokud byste nám chtěli nahlédnout  pod pokličku, podívejte se na reportáž pořadu Volejte Novu, v níž reportérka vyzpovídala  Radka Kašpárka.Ve středu jsme pro zdravotníky z Fakultní nemocnice Motol uvařili květákový krém s lanýžem a krutony, lasagne Bolognese a čerstvý salát.

Velmi si vážíme práce zdravotníků a chceme jim poděkovat skrze kvalitní gastronomii. Dnes jsme jim uvařili bramboračku a jelení ragů s bylinkovými špeclemi. A od sestřiček z chirurgie Covid nám přišlo i poděkování s fotkou. 🙂

Dnes jsme začali s rozvozem obědů pro Fakultní nemocnici Motol. Celkem 160 zdravotníků si pochutnalo na hovězím vývaru s knedlíčky a svíčkové s houskovým knedlíkem. 
Děkujeme, že pomáháte společně s námi! 🖤


Založení projektu

Dobrou chuť :-)

Dárce
500 Kč

Snad pomůže :-)

kluci z BU1 sport
20 000 Kč

Velké díky vám všem.

Dárce
1 000 Kč

:-):-):-) dobrou chuť

Jiří Mrázek
500 Kč

Dobrou chuť a hodně síly.

Helena Vondrková
100 Kč

Společně to zvládneme. Díky Věrka ze Žatce❤️

Věra Markupová
2 000 Kč

Oceňuji vynikající nápad , vařený od srdce

Anna Urbánková
300 Kč

Děkuji.

Jiřina Deverová

Děkujeme za Vaši práci.

Barbora Vecerova
500 Kč

Dekujeme za vase nasazeni

Filip Mares
500 Kč