Diakonie ČCE – středisko Rolnička


Lidé s postižením

Rosteme a potřebujeme víc místa!

Diakonie Rolnička pomáhá více jak 130 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. V příštích 5 letech dokončí naši praktickou školu 30 mladých lidí, kteří budou potřebovat navazující sociální služby. K jejich provozu potřebujeme více prostoru. Potřebné prostory již máme, nyní je potřebujeme zrekonstruovat a vybavit, abychom v nich mohli dělat to, co umíme nejlépe - pomáhat lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Pomůžu Rolničce vyrůst!

Daruji na rekonstrukci nových prostor pro sociální služby Rolničky:
37 400 Kč
vybráno 2 % z 1 958 769 Kč

zbývá

283 dní

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Rolnička roste. V roce 1994 začala pomáhat 12 dětem ze Soběslavi a blízkého okolí. Dnes užívá našich služeb více než 130 dětí i dospělých s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Naším cílem je nabídnout jim takové služby, které by je provázely od útlého dětství až do důchodového věku. Každý rok ukončí naší praktickou školu v průměru 8 mladých lidí s postižením. Většina z nich i nadále potřebuje podporu našich sociálních služeb.


Stávající kapacita našich služeb pro dospělé klienty je však již naplněna, pro jejich rozšíření potřebujeme nové prostory. Od Města Tábora jsme do dlouhodobé výpůjčky získali 345 m2 prostor v budově bývalé 8. ZŠ na Sídlišti nad Lužnicí, kde sídlí i naše táborská pobočka. 

Po jejich rekonstrukci budeme schopni své služby nabídnout dalším 30 dospělým lidem s postižením, kteří je v horizontu 5 let budou potřebovat, protože dokončí naši praktickou školu. 

Náklady na rekonstrukci a vybavení nových prostor jsou 4,9 milionu Kč. Na dofinancování projektu nám zbývá sehnat necelé 2 miliony Kč. Připojte se i Vy a pomozte Rolničce vyrůst.

Děkujeme!


Všechny informace o projektu i průbběhu rekonstrukce najdete na webových stránkách Rosteme
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce a díky za všechno, co děláte!

Ruth Šormová
5 000 Kč

My děkujeme, Rutko:). Snad Ti Rolnička i nadále bude dělat radost:).

Diakonie ČCE – středisko Rolnička

Přeji úspěšný růst!

Hana Šperlová