Kolínský klášter - centrum spirituality a duchovních cvičení, z.ú.


Filantropie a dobrovolnictví Jiné

Kolínský klášter pokračuje

Zachránili jsme Kolínský klášter. Místo, které prohlubuje duchovní život; kde lze víru žít a ne jen o ní slyšet. Jezuité už nebudou budovu kláštera spravovat, protože nebyli schopni do objektu investovat. Budou se však podílet na duchovním programu. Přenechali nám, co mohli, a my se pustili do práce. Abychom dostáli všem předpisům a mohli rozjet již obsazené letní kurzy, potřebovali jsme do konce června získat 500 000 Kč. Dosáhli jsme 100 % cílové částky, ale pokračujeme! Děkujeme za štědrost všem dárcům! Úpravy do letních kurzů máme zajištěné a všechny další dary pomohou v dalším provozu kláštera a v dalších, náročnějších úpravách nejen budovy. Připojte se. Nyní.

vybíráme od 17.5.2020
Dosáhli jsme 100 %, ale pokračujeme! Každý dar je cenný. Můžete pomoci jednorázově, nebo také zavést pravidelný měsíční dar. Sami víte, že práce kláštera není jen o jednorázových sanačních nákladech, ale o dlouhodobém provozu a hlavně zajištění kvalitního obsahu. Děkujeme!
1 024 916 Kč
vybráno 205 % z 500 000 Kč

přispělo

315 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Kolínský klášter

Společenství těch, kteří vnímají Kolínský klášter jako svůj duchovní domov, se s každým kurzem rozšiřuje. Lidé, kteří "zažili Kolín", vnímají svou zkušenost jako druh duchovního pouta, jež je spojuje.  Jsme několika tisícová komunita, která se v rozhodný okamžik spojila a zachránila klášter. Jsme různorodí, do Kolína jezdí studenti z Ostravy, železničáři z Prahy, profesoři z Olomouce i důchodci z Moravského krasu. Jsme různé věkové skupiny a různé profese. Naše síla je Kolínský klášter. Jsme propojení.

Jde o hodně

Díky laskavým podmínkám kapucínů – majitelů objektu – nemusíme budovu kupovat, ale můžeme v ní být v nájmu na přechodné období dva a půl roku. A je teď na nás, abychom dokázali, že se o něj dokážeme postarat, aby nám ho kapucíni svěřili s jistotou místa na 20 let. Přechodné období rozhodne.

Máme plán

1. RESTART KLÁŠTERA
Nyní jsme v první fázi - po pauze začnou v létě první kurzy a do té doby musíme klášter dostat do stavu, aby odpovídal základním předpisům pro provozování jeho činnosti. Je třeba dovybavit dům, zajistit urgentní opravy, základní zajištění střechy, zásahy do kuchyně a podobně. Přibližné náklady jsou kalkulované na 500 000 Kč a úpravy je třeba provést do léta.

2. DLOUHODOBÁ ČINNOST a VĚTŠÍ A MIMOŘÁDNÉ VÝDAJE
Jsme v přechodném období, ve kterém ale kapucínům chceme ukázat, že o dům dokážeme řádně pečovat a zachovat kvalitu exercicií. V této fázi půjde o dlouhodobou stabilní podporu udržitelnosti a kultivaci místa. 

Půjde o nákladné položky. Věříme, že díky nám, silné komunitě Kolínského kláštera, to zvládneme. Bude třeba zapojit i další partnery a na podzim proto odstartujeme další vlnu kampaně. 

O klášteru

Prostor kláštera, jeho zahrady i okolí je inspirativní a zároveň umožňuje ztišení a naslouchání. Je strategicky umístěn v dobře dostupném menším městě – a to na místě, které je v kontaktu s centrem, a přitom mimo jeho ruch. Kolín nabízí civilizaci i přírodu. To vše, a zároveň vyladěný provoz domu přispívá k jeho oblíbenosti a v konečném důsledku k větší účinnosti exercicií. 
Kolínský klášter je místo pro ty, kdo hledají prostor pro ztišení a chtějí vyvinout vážné úsilí v rozvoji svého duchovního života.

Více o klášteře můžete najít na www.kolinskyklaster.org

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Sbírka jede už 25 dní a v rámci komunity lidí při Kolínském klášteře se podařilo vybrat už 750 722 Kč! To je úžasná zpráva! Pro Kolínský klášter to znamená zásadní pomoc a každý další dar přispívá k jistotě dobrého rozjezdu. Jsme vděčni za jakýkoliv dar a radujeme se z toho, že mnoha lidem na tomto místě záleží. Děkujeme! 

A co děje v klášteře zrovna teď? Společně s Petrem Vacíkem pracujeme na tom, aby klášter mohl v létě přivítat první účastníky kurzů. Petr se mi snaží předávat veškeré know-how, které během svého ředitelování získal, a tak ve volných chvílích procházíme dům a mě se plní zápisník informacemi k nezaplacení. Ve spolupráci s ním a sestrou Denisou také plánujeme další kurzy na podzim, které vypíšeme v druhé půlce června.


Věcí k řešení je tu skutečně požehnaně. Jsem rád, že mám kolem sebe dobrovolníky, kteří mi nabízejí pomocnou ruku a v mnoha věcech mi pomáhají, jinak by mě brzy odvezli asi do nějakého jiného ústavu ;) Pokud chcete vidět, jak se činíme za vytrvalého deště, mrkněte zde.

Zdraví

Adam Drahoš
ředitel Kolínského kláštera

PS: Chcete si připomenout celý ten dramatický vývoj kolem kláštera od podzimu 2019 do dnešního dne? Přečtěte si skvělé shrnutí v Katolickém týdeníku nebo si nás poslechněte na rádiu Proglas (čas 39:31). 


Veliké díky za štědré dary všem dárkyním a dárcům! Co nyní znamená, že jsme dosáhli 100 %? Můžeme do startu letních kurzů zajistit budovu a provoz kláštera tak, aby dostál všem nezbytným předpisům a byly opraveny nejurgentnější části střechy a přizpůsobená kuchyně. DĚKUJEME!

Jedeme ale dál. Po těchto nezbytných úpravách přijde podzim s přípravou rozsáhlejších prací. V létě je budeme připravovat a vyčíslovat. Zároveň, ano, provoz kláštera je dlouhodobá činnost. Každý dar, který přijde, bude použit právě na tyto práce a zajištění činnosti kláštera. Každý dar, který nyní pošlete, zajistí větší jistotu a stabilitu kláštera. Každý další dar nám pomůže na podzim, kdy budeme spouštět druhou sbírku na větší a dlouhodobé úpravy. Proto šiřte výzvu dál, každý dar se počítá. Do konce sbírky aktuálně zbývá ještě 36 dní. DĚKUJEME VŠEM!

Rádi bychom poděkovali i vám, kteří jste zvolili  pravidelného daru. I drobný pravidelný dar pomůže právě v dlouhodobé udržitelnosti Kolínského kláštera. Můžete ho založit v rámci sbírky přímo zde. DĚKUJEME!

Založení projektu

Děkuji.

Lucie Drášilová
500 Kč

Rád přispívám. Jsem velice rád a vděčný, že služba kláštera může pokračovat a přispívat k duchovnímu růstu.

Jan Čančík

Drzim palce:)

Alena Jurionová

Srdečná vďaka, za všetko, čo už bolo a nech sa dá pokračovať ďalej!

Katarína Kapustka

Přeju Vám Boží požehnání, ať se i nadále věci daří! Děkuji Vám! J.M.T.

Jana Truksová
1 000 Kč

Děkuji za možnost podílet se alespoň takto na zachování a dalším rozvoji kláštera. Je to místo, kde se člověk cítí doma, a těším se, až opět zavítám do ambitu, kaple i zahrady! Děkuji za Vaši péči, energii, práci a nadšení!

Lenka Pučalíková

Jen tak dal!!!

Klára Burešová

Díky za vaši práci.

Barbora Váchová
500 Kč

Díky všem tahounům, jen tak dál.

Marek Krčál

Ať se Kolínskému klášteru daří a vzkvétá i zahrada.

Dagmar Drahošová
1 000 Kč