Nadace Via


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Zdraví

Pomozte nemocnicím s Českou filharmonií

My, hudebníci České filharmonie, jsme se rozhodli v boji s pandemií pomoci, jak nejlépe umíme. Tedy hudbou. Odehráli jsme jedinečný benefiční koncert. Jedinečný v tom, že jsme nemohli hrát společně v celém orchestru. Ale díky tomu jste měli možnost slyšet například Vltavu Bedřicha Smetany v netradiční úpravě pro sólovou harfu. Vaše dary rozdělíme mezi nemocnice v Praze a Brně, pomohou tak přímo v boji proti koronaviru a budou sloužit na to, co je právě teď nejvíce potřeba.

Společně to zvládneme!

Váš dar pomůže nemocnicím, aby nakoupily nezbytné ochranné pomůcky pro personál, přístroje pro pacienty a dovybavily prostory... dokud je čas. I díky vám tak budeme co nejlépe připraveni na extrémní nápor pacientů. Děkujeme.

Pro nemocnice jsme získali na 7,5 milionu Kč.
Děkujeme za Vaši podporu!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Děkujeme. Společně se nám podařilo vybrat téměř 7,5 milionu Kč, které putují do nemocnic! Skrze Darujme.cz, DMS i dary na sbírkový účet. Společně to zvládneme!


Záznam koncertu sledujte na ivysilani.cz v archivu České televize.
Děkujeme, že pomáháte s námi.

Epidemii COVID-19 čelí celý svět i celé Česko a pomoc by si zasloužili všichni, kdo nezištně pomáhají šíření viru zastavit. Pomoc teď potřebují všechny nemocnice. My jsme se rozhodli - na základě konzultace s Ministerstvem zdravotnictví - pomoci konkrétním nemocnicím, které pečují o jedny z nejtěžších případů tohoto onemocnění.   

Vybrané prostředky poputují rovným dílem do Fakultní nemocnice v Motole, Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Jak peníze pomohou?
Vybrané prostředky zajistí potřebné vybavení prostor pro pacienty s onemocněním COVID-19, ochranné pomůcky pro lékaře, sestry i další nemocniční personál a v neposlední řadě pomohou také pokrýt zvýšené personální náklady na ty, kteří stojí v první linii boje s koronavirem. Konkrétně se jedná o nákup ochranných plášťů, štítů, rukavic, dezinfekcí, testů PCR, cyclerů, plicních ventilátorů, odsávaček, ECMO (mimotělní membránová oxygenace), modulů do monitorů vitálních funkcí, transportních biovaků, přístrojů pro dezinfekci uzavřených prostor a další.

„Šíření koronaviru jsme všichni zpočátku sledovali s odstupem a říkali jsme si, že to snad brzy přejde a situace nebude až tak vážná. Ještě na přelomu února a března jsme se těšili, že šéfdirigent Semjon Byčkov v Praze poprvé provede Requiem za Hieronyma Bosche od Detleva Glanerta a hlavní host Jakub Hrůša Janáčkovu operu Káťa Kabanová. O několik dnů později však z našich plánů, které se tvoří léta, nebylo nic. Koncerty jsme museli zrušit, ale hned jsme začali přemýšlet i o tom, jak a komu bychom mohli pomoci, zvlášť když jsme sami zaznamenali tak ohromnou vlnu solidarity od našich posluchačů, kteří nechtějí vracet vstupné, aby zahladili vzniklé ztráty. Spolu s Českou televizí a Českou spořitelnou jsme vymysleli koncept benefičního koncertu, který bude možné uspořádat i při dodržení nejpřísnějších bezpečnostních doporučení,“  říká generální ředitel České filharmonie David Mareček. 

Kdy a kde je možné koncert zhlédnout? 
Záznam koncertu sledujte na ivysilani.cz v archivu České televize.

Program zde.

Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář.
 

Partnery benefičního koncertu jsou:

Děkujeme, že společně s Českou filharmonií pomáháte nemocnicím co nejlépe pečovat o pacienty postižené koronainfekcí!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Srdečně děkujeme. Společně se nám podařilo vybrat téměř 7,5 milionů Kč, které putují do nemocnic! A to jak skrze Darujme.cz, DMS i dary na sbírkový účet. Mockrát děkujeme Vám všem za Vaši rychlou reakci, pomoc a podporu - společně to zvládneme!

Do dnešního dne se podařilo přes darujme.cz, DMS a bankovní účet, vybrat více jak 6,7 mil. Kč. Děkujeme všem! Jste skvělí!

Pokud jste nestihli živý přenos sobotního koncertu České filharmonie, udělejte si čas zítra 1.4. - na ČT art  poběží od 22:20 repríza. 

A sbírka nekončí, stále pokračuje až do pátku 3.4.! I nadále tak je možné darovat, a to jak přes www.darujme.cz/nemocnice, převodem na účet 9999 55 2222/0800 nebo zasláním DMS ve tvaru DMS NEMOCNICE 30 nebo DMS NEMOCNICE 90 na telefonní číslo 87 777.

Zajímá vás, jak to vypadalo v zákulisí během přímého přenosu z Dvořákovy síně? Podívejte se na fotografie. Více fotografií na FB České filharmonie.

Děkujeme vám! Společně to zvládneme ❤️Děkujeme všem dárcům!

Do konce přímého přenosu se dnes podařilo přes darujme.cz, DMS a bankovní účet, vybrat celkem téměř 4,7 mil. Kč. Jste skvělí! 🖤
Po koncertech většinou Česká filharmonie nabízí obrázky hlavních hvězd večera. Tentokrát tak však neučinila. Nemá je. Hlavní hvězdy tentokrát vůbec nebyly v sále. Část z nich si koncert dokonce nemohla ani pustit. Jsou v nemocnicích a pečují o naše nemocné příbuzné, kamarády, kolegy, známé. O naše spoluobčany.

Fakultní nemocnice v Motole, Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Fakultní Nemocnice Brno - Děkujeme! 👏

A sbírka s koncem koncertu nekončí, ale bude pokračovat až do pátku 3.4.
I nadále tak je možné darovat, a to jak přes  www.darujme.cz/nemocnice, převodem na účet 9999 55 2222/0800 nebo zasláním DMS ve tvaru DMS NEMOCNICE 30 nebo DMS NEMOCNICE 90 na telefonní číslo 87 777.

Na záznam z koncertu se můžete podívat ZDE.

Společně to zvládneme ❤️

Přímý přenos benefičního koncertu z pražského Rudolfina "Pomáháme s Českou filharmonií" můžete vidět právě teď na ČT art, na facebooku Česká televize a v iVysílání ▶️ https://bit.ly/39gOoQU

Děkujeme vám! Společně to zvládneme ❤️

Přípravy na večer jsou v plném proudu. Zde je malá fotoochutnávka z generálky na dnešní benefiční koncert! Více fotografií najdete na FB České filharmonie.

Děkujeme vám! Společně to zvládneme ❤️

Velké a srdečné díky Vám všem! Sbírka běží necelý den a do samotného koncertu zbývá přes 26 hodin. A i díky vám už se pro nemocnice vybralo přes 366 tisíc korun... - neuvěřitelné! Děkujeme!
 

Založení projektu

Děkujeme!

Martina Kučerová
1 000 Kč

Díky, že za nás bojujete.

Martin Bárta
500 Kč

Držím palce !!!

Petra Alžběta Svobodová
400 Kč

Prosím, neuvádějte mě na stránce přispěvatelů, ani neudávejte nikde můj kontakt. Děkuji.

Dárce

Pro dobrou věc pošle malý dar i důchodce:-)

Petr Rojíček
200 Kč

Děkujeme za to co pro nás všechny děláte..

Nikola Bartošová

Přejeme všem nemocným, aby se uzdravili a všem zdravým, aby neonemocněli. Lékařům a celému zdravotnickému personálu děkujeme a smekáme!

Olga Schmalzriedová
1 000 Kč

Veselou mysl a hodně sil .

Jana Haufova
500 Kč

Vše je dobré :-)

Libor Malý
108 000 Kč

Děkujeme: Tomáš a Marie KREJBICHOVI (Kunratice)

Tomáš a Marie KREJBICHOVI (Kunratice)
5 000 Kč