Justice for Nature, z.s.


Životní prostředí Zvířata

Justice for Nature, z.s.

Jsme součástí světové ochrany přírody a naše činnost má mezikontinentální dosah. Naší energií jsou protipytlácké aktivity, ochrana kriticky ohrožených druhů zvířat a vzdělávání.​ Bez zázemí a lidí kolem nás bychom to však nedokázali. Vaše dary nám pomohou zajistit chod a dlouhodobé fungování našich aktivit včetně pravidelných a nevyhnutelných nákladů, mzdy pro zaměstnance, webové hostingy, domény a jiné. Díky vám se dokážeme rozvíjet. Děkujeme.

vybíráme od 27.3.2020

JUSTICE FOR NATURE

S vaší pomocí dokážeme víc!
586 473 Kč

přispělo

262 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

PROJEKTY V INDONÉSII


Od roku 2009 se zabýváme na Sumatře ochranou deštných pralesů a kriticky ohrožených druhů zvířat. V letech 2009 - 2022 jsme se věnovali budování pralesní rezervace Green Life. Od roku 2013 jsme zahájili proti-pytlácké aktivity s hlídkou komunitních rangerů Green Patrol, která funguje dodnes. Naším cílem je přímá terénní ochrana tygrů, slonů a orangutanů sumaterských a medvědů malajských před pytláctvím. 

V roce 2017 jsme dali vzniknout projektu Blue Life v souostroví Pulau Banyak na ostrově Sikandang v Indickém oceánu u Sumatry, kde jsme vybudovali plážové dobrovolnické projektové centrum Blue Life. Naše činnost se zabývá čištěním pláží a pobřežních vod od plastových odpadků, ochranou korálových útesů a vzděláváním dětí s programem Blue Patrol Kids.  KOSTARIKA


V roce 2021 jsme v Kostarice vykoupili 155,9 ha horského mlžného pralesa v pohoří Talamanca Cordillera, vybudovali zde dobrovolnické, vzdělávací a ekoturistické centrum a zahájili monitorovací program Oko jaguára, jenž spolupracuje též s několika národními parky La Amistad, La Cangreja a Palo Verde. 

Roku 2023 jsme otevřeli oceánské centrum Blue Life v zátoce Santa Elena v Cuajinicquil, abychom od srpna 2023 spustili unikátní monitorovací program Oko oceánu, který se zabývá monitoringem mořských savců v IMMA reprodukční zóně keporkaků dlouhoploutvých v zátoce Santa Elena Bay. Součástí této světové mise je vznik Marine Mammals Rescue Team - Santa Elena Bay za záchranu delfínů uvíznutých na pobřeží.ČESKÁ REPUBLIKA 


Od roku 2020 jsme zahájili v České republice činnost Občanských hlídek proti jedům v krajině, kterou v roce 2023 reorganizujeme do programu PEK - Prevence environmentální kriminality. Zaměřujeme se zatím zejména na Kraj Vysočina, ale v případě nutnosti jsme schopni operovat i na Jižní Moravě, ve Východních a Středních Čechách. Naším cílem je vzdělávání občanů ohledně prevence environmentální kriminality a zároveň přímá terénní akce výjezdového týmu PEK. Hodláme vybudovat komunikační most mezi občany a odpovědnými úřady na úseku ochrany životního prostředí v České republice. 
 


OKO ZEMĚ


Unikátní mezinárodní monitorovací projekt Oko Země vznikl v roce 2019 a navázal na Oko tygra, které existuje na Sumatře od 2014. Oko Země má jednotlivé kontinentální programy v Asii - Oko tygra I a II (Indonésie, Nepál), v Evropě - Oko medvěda (Slovensko) a Oko vlka (Česko) a ve Střední Americe - Oko jaguára (Kostarika). Veškerá data slouží propagaci ochrany přírody a kriticky ohrožených druhů zvířat, národním parkům a též pro vzdělávací účely v rámci projektu Nejbohatší ekosystémy planety Země. Oko Země by se mělo stát základem pro vznik mezinárodního vzdělávacího programu Etika Země.


 

ZÁVĚREM


Každý, kdo se zapojí do podpory projektů Justice for Nature se zapíše do mimořádné spolupráce na ochraně životního prostředí, divoké přírody, pralesů a oceánů, včetně kriticky ohrožených druhů zvířat tam žijících. Páteří našich projektu je přímá terénní ochrana přírody a divokých zvířat, ale též vytváření pracovních míst pro místní lidi, jejich osvěta a vzdělávání dětí i mládeže. 


Pro více informací navštivte www.justicefornature.org

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuji za vaši práci.

Martina

:)

Petr Jirouš
5 000 Kč

Připojuji se k Vašemu projektu..pro To..že moje srdce zahořelo..taky pro To..že je po úvaze Teď..a finanční svoboda umožňuje volbu..Příroda je potřebná..a svobodná příroda..je největší fenomén v celém vesmíru..člověk si o své né svobodě..rozhoduje..každý den..né mocí..Příroda má obrovskou moc..a při tom bezpodmínečně..ovlivňuje celý vesmír..v nezměrnosti celku..je Matkou..v Lásce..a vědomé ohleduplnosti..k celku..v jednotě..Vy jste se svou vědomou úrovní..k této jednotě připojili..a s odstupem času..ve své harmonizaci..nabízíte poznání..o prospěšnosti splynutí..v sounáležitosti..i s záměrem..v zájmu..To poskytuje..motivaci..k inspiraci..a rozvoji..v duchu svobodné vůle..V konečném důsledku..jsou peníze také po úvaze energie..transformace fin.prostředků v energii zdraví..a Lásky..poskytuje prostor k Bytí..Nastal čas nastoupit..do rozjetého vlaku..a přát
Šťastnou cestu🙏

Jarka Metelka

Lidé si pomůžou, příroda ale ne. Pojďme udělat z její ochrany prioritu.

Pavel Šustr
300 Kč

Dobro se děje potichu.

Medový medvídek
1 700 Kč

Děkuji 😉

Aleš
1 000 Kč

Projekt Prales dětem nás dovedl do džungle na Sumatru. I když toto místo opustíte a vrátíte se domů, kus vašeho srdce tam navždy zůstává. Terima kasih. Kateřina

Kateřina Mahovská

diky pane Jeglik, ze jste starate a organizujete! kdybych byla v cechach, hned bych se k vam pridala! tak aspon podpora na dalku!

lena kocisova
1 000 Kč

Společně dokážeme více!

Zuzana Koloušková
100 Kč