Charita České Budějovice


Životní prostředí Sociálně znevýhodněné skupiny

Budějcká STRAVENKA

Darováním částky 60 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 60 korun. Tento dar, v podobě stravenky, věnujeme lidem bez domova, kteří se rozhodli pomoci s úklidem našeho města a chtěli by také lépe a hodnotněji žít. Projekt je zaštítěn organizaci Charita České Budějovice.

vybíráme od 27.2.2020
157 312 Kč

přispělo

224 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsou bez domova, mají chuť pracovat a tak se rozhodli pomoci uklidit naše město, město České Budějovice.

Darováním částky 60 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 60 korun. Tato stravenka bude darem člověku bez domova, který strávil hodinu času dobrovolným úklidem našeho města. Díky této činnosti získávají lidé bez domova pracovní návyky a příležitost být prospěšní.

Projekt založený na křesťanské lásce a práci dobrovolníků, kteří s lidmi bez domova tráví svůj čas v práci i mimo ni, má pozitivní dopad na chování lidí bez domova, na pohled veřejnosti na ně a také na vzhled města České Budějovice.

Náplní práce, kterou lidé bez domova společně s dobrovolníky provádí, je dobrovolný sběr odpadů ve městě. Samotná práce však cílem není. Cílem a náplní projektu je společná cesta s druhým člověkem k Bohu.

Člověk, kterému se tato myšlenka líbí, může na úklidovou činnost lidí bez domova přispět svým darem například v následujících případech.

1. Není li mu lhostejná čistota města České Budějovice a má zájem o další vylepšení stávajícího stavu životního prostředí ve městě.
2. Není li mu lhostejný osud lidí bez domova a má zájem jim pomoci skutečně účelným způsobem.

Jak situace vypadá nyní?
Od začátku fungování projektu Budějcká stravenka tj. od 27.3.2020 bylo vydáno již 10 000 stravenek.
Tento počet není jen číslem v tabulce. Znamená to přes 10 000 hodin času, ve kterém jsme společně s lidmi bez domova mohli jít dobrým směrem.

Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu lidí bez domova o práci sháníme dobrovolníky (nejlépe věřící křesťany), kteří by se chtěli do projektu zapojit. Jedná se o pomoc s organizací lidí bez domova při práci.

Děkujeme všem dárcům za podporu, které si velmi vážíme a budeme se snažit nezklamat důvěru, kterou jste nám spolu s finančním darem také věnovali.

Více informací naleznete na stránkách www.cbudejovice.charita.cz 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky!

Dárce

Dárek pro maminku k Vánocům, sama žádný nechtěla <3

Petra Kubešová
480 Kč

:))

Denisa Kroupová
180 Kč

Výborná aktivita, více takových. Děkuji.

Dárce

Snad to trošku pomůže

Pavel Třebín
2 000 Kč

Děkuji za dobrý nápad Městské charitě České Budějovice a panu Františku Kynčlovi!

bohuslav čermák

Zasilam pro lidicky,kterym se budou penizky hodit.

Alena Novakova
500 Kč

Záslužný projekt

Jitka
120 Kč

Dobry napad

Milan Stanislav
240 Kč

Pokud mohu přispět na lidi, kteří se alespoň snaží pomoci s úklidem v Českých Budějovicích, tak přispěji.
Zásadně ale odmítám podporovat příživníky a nepřizpůsobivé, kteří se ani nesnaží zapojit, jako je tomu na faře v Kaplici a okolí, kde farář z farních peněz ještě dotuje takovéto pochybné existence, které si odmítají hledat práci, případně se nějakým způsobem zapojit.

Děkuji za to co děláte, ale doufám, že je vše tzv. ohlídané a nikdo těchto příspěvků nezneužívá. (viz svého času rodina Blumtrittova z Velešína a pomoc DCH Č.B. a paní Čermákové, která takovým příživníkům ještě nacpala co se dalo. Vím o čem mluvím).

Jiří Klimeš
200 Kč