ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.


Legislativa a právní pomoc Lidská práva

Změna systému očkování

Aktivně se jako zástupci veřejnosti podílíme na změně právních předpisů s cílem zajistit možnost rodičů (zákonných zástupců) zodpovědně, informovaně a svobodně se rozhodovat v problematice očkování svých dětí.

vybíráme od 1.1.2020
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Už je to přes rok a půl, co jsme se pustili do příprav změn zákona o ochraně veřejného zdraví a zároveň se zapojili do tvorby zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním.

Na tuto činnost jste nám přispívali prostřednictvím projektu Legislativní změny v systému očkování. Dary jsme použili především na odměny našim pracovníkům, kteří koordinovali dobrovolníky oslovující zákonodárce, vytvářeli materiály pro poslance a senátory, připravovali připomínky a pozměňovací návrhy k zákonům, bedlivě sledovali celé schvalovací procesy, sepisovali články, tiskové zprávy a vystupovali v médiích, v neposlední řadě sami komunikovali se zákonodárci, zástupci státu, právníky a dalšími odborníky. Nejdůležitější výstupy si můžete přečíst ZDE.

Ani jeden ze zákonů však není k datu ukončení předchozího projektu schválen. Jednání stále probíhají a my musíme pokračovat v práci. I po skončení procesů budeme dále jednat o možných změnách zákonů a hlídat projednávání nejen těchto dvou, ale i dalších předpisů týkajících se systému očkování. Proto jsme se rozhodli otevřít nový projekt, který není časově omezen, stejně jako práce na změnách systému očkování.

Naše návrhy změn systému očkování si můžete přečíst ZDE.

Podporujte nás v této práci, bez vás se Česká republika změn nedočká!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Aktuálně z projednávání zákonů:
* Návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním projednal Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku v Senátu ČR. Doporučil navrátit šíři kompenzací. O omezení šíře odškodnění Poslaneckou sněmovnou si můžete přečíst ZDE.
* Zákon o ochraně veřejného zdraví prošel dne 21. ledna druhým čtením. Bylo podáno sedm pozměňovacích zákonů k tématu očkování (k vidění ZDE). Nyní čeká na projednání ve Výboru pro zdravotnictví PSP.

Průběh zasedání Výboru pro zdravotnictví PSP ze dne 8. 1. 2020 ZDE

Založení projektu

Děkujeme za Vaši péči 🍀

Dárce
300 Kč

Dekuji za energii, kterou do vasi snahy davate🙂

Petra Misechova

Děkujeme, za vaši úžasnou práci, dlouholetou snahu a trpělivost!

Veronika Štěchová

Děkujeme, nevzdejte to...

Jan Šibrava

Díky za to, co děláte❤️

Halina Bartoníková

Pokračujte v práci jako doposud! Smekám před Vámi a čtu si ráda každý Váš článek či informaci! Má to smysl!

Veru
600 Kč