Nadace Partnerství


Giving Information Environment

Planting for the Future

Our goal is to prepare the Czech Republic for the climate change. Trees are perhaps the most effective tool we have. We want to support planting of 10 million trees to promote healthy landscapes. Join us and together we will bring life back to our country!

Thank you for your decision to donate to trees

We have been helping people with their environmental projects for more than 15 years. Thank you for your decision to help us bring life back to the Czech landscape.
€50,594

supported by

556 people
Donate in :
secured by Darujme.cz

We have a challenge for you. Are you with us?

 
We want to support planting of 10 million trees. Every tree counts. Support those who plant trees and donate future to your friends and loved ones. Thanks to your donation, we will be able to help volunteers plant trees in a suitable place.

More than 80,000 people have already joined the planting. Be part of the transformation of the Czech landscape and cities and join us too! You can find more
information about the project here.

Help plant trees with your donation of any amount.
We will distribute it to communities of people who will turn them into trees for the landscape. Donate for resilient cities and healthy landscapes or purchase one of our Tree Gift Certificates.

Your donations are an investment in the future.

Where is your help going?

A tree is not just the cost of a seedling. You always know what your gifts are going towards. This is guaranteed by the Partnership Foundation, the coordinat or of the initiative.


Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (1)

No active donor campaigns were found.

Česká krajina děkuje! 209 140 Kč putuje na výsadby stromů do volné krajiny a měst díky kampani Umělci pro stromy

Díky vaší pomoci se zazelenají další kouty České republiky. Obce, školy, spolky ale třeba i skauti, dobrovolní hasiči nebo nadšení rodiče za vybrané peníze vysadí aleje, sady, remízky nebo stromy na náves či náměstí. Stromy vysadí lidé, kteří mají k místu výsadby vztah a o mladé stromky budou s láskou pečovat – zejména v prvních letech života, kdy to nejvíce potřebují.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší kampaně Umělci pro stromy. Díky za to, že nám pomáháte vracet do české krajiny život. Děkujeme také umělcům za poskytnutí svých barevných děl, která dělají radost obdarovaným a již brzy i naší krajině. 

TIP: DOBROBRAZ SI MŮŽETE POŘÍDIT I NYNÍ NA www.nadacepartnerstvi.cz/Umelci-pro-stromy.

Tým iniciativy Sázíme Budoucnost a Nadace Partnerství

Smysluplný dárek

Letos na Vánoce jsme spojili síly se 3 významnými českými výtvarníky, malíři a ilustrátory, abychom přinesli kousek umění a přírody k vám domů. Připravili jsme pro vás DOBROBRAZY, jejichž pořízením přispějete na výsadby stromů do volné krajiny a přitom potěšíte sebe nebo své blízké originálním dárkem.
Jak to funguje?

Darem podpoříte výsadbu listnatého stromu do volné krajiny a k tomu získáte tisková data a svolení k reprodukci působivého obrazu s tématikou stromů včetně dárkového certifikátu.

100 % hodnoty se stane součástí veřejné sbírky Sázíme budoucnost, která financuje granty na výsadbu stromů do volné krajiny a měst.
Více na www.nadacepartnerstvi.cz/Umelci-pro-stromy.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

Rozdělili jsme 5,3 milionu na podzimní výsadby

Nadace Partnerství podpořila celkem 63 spolků, obcí i jednotlivců v péči o přírodu a krajinu. Nenosíme dříví do lesa; grant získají projekty, které pomáhají nezalesněné krajině adaptovat se na změnu klimatu skrze výsadby alejí, sadů či větrolamů.
Do velkých krajinářských úprav se pouští jihomoravské Morkůvky, které se chystají zvelebit okolí nového rybníka. Po dokončení projektu dojde ke zvýšení ekologických a krajinotvorných funkcí lokality – ta bude přístupná místním obyvatelům a návštěvníkům k odpočinku, setkávání a trávení volného času.

Soukromník Tomáš Pelant bude sázet v krásné lokalitě CHKO Křivoklátska. Druhy stromů konzultoval se zástupcem CHKO tak, aby se jednalo o původní druhy. Pozemek zůstane neoplocený a každý kolemjdoucí z cesty z keltského opida si tak bude moci případně utrhnout z ovocných stromků svůj kus, o pestré pastvě pro včelky a jiný hmyz ani nemluvě.

Do sázení se pustí i ZŠ a MŠ Telecí, která si klade za cíl obnovit původní dřeviny Vysočiny, zvýšit biodiverzitu a podpořit obnovu ekologocké rovnováhy v lokalitě. Stromy vysází v zahradě, která je volně přístupná veřejnosti – právě místní komunitu se pokusí zapojit nejen do sázení, ale i následné péče o stromy.

Zájem žadatelů o výsadby je stále obrovský. Proto Nadace Partnerství spustila další grantovou výzvu. Díky ní budeme moci podpořit nové stromy i v roce 2024.

Podobné projekty se mohou stávat skutečností í díky podpoře vás, našich dárců. Děkujeme, že jste tu s námi!

S erozí i suchem nově pomůže 17 alejí. Nejvíce podpory míří na ohroženou jižní Moravu

Celkem sedmnáct komunitních projektů uspělo v konkurenci 71 žádostí v druhém ročníku grantové výzvy Sázíme budoucnost, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství spolu KB Penzijní společností. Z toho sedm alejí vyroste na Jižní Moravě.

V programu zaměřeném na výsadbu alejí si žadatelé mezi sebe rozdělí 1,6 milionu korun. V jihočeských Strakonicích tak například vyroste stromořadí ke stému výročí úmrtí spisovatele Karla Klostermanna, junáci z Paseky u Olomouce budou moci pokračovat v druhé etapě výsadby Skautské aleje či Spolek pro agrosadařství vrátí ovocné stromy, které dříve rostly na krasových plošinách, v projektu Stromy pro Moravský kras.

„Výsadby alejí jsou bez nadsázky nejpopulárnější aktivitou všech sazečů. To potvrzuje jak letošní zájem žadatelů, kdy poptávka po grantech Nadace Partnerství převýšila nabídku hned čtyřikrát, tak dlouhodobé datové trendy, které sledujeme v rámci iniciativy Sázíme budoucnost," komentuje František Brückner, grantový manažer Nadace Partnerství.

Mezi nejčastější žadatele patří obce a městské části, následovány nejrůznějšími spolky a dalšími neziskovkami. Nejvíce podpory směřuje na jižní Moravu, region dlouhodobě výrazně ohrožen suchem a s tím spojenou erozí: zde získalo podporu sedm žadatelů. Rozptyl žádostí je velmi široký, od malých projektů za nižší desítky tisíc ve Strakonicích nebo Blatně až po náročné dvousettisícové realizace v Martínkovicích nebo Křižanovicích.

Zájemci v grantovém programu Sázíme budoucnost s KB Penzijní společností mohli kromě financí na stromy získat podporu také pro pořízení laviček, informačních a vzdělávacích panelů nebo prvků pro zvířata, jako jsou bidýlka pro dravce nebo budky pro ptáky. Z 71 žádostí podpořila odborná komise 17 projektů z 9 krajů.

Podobné projekty se mohou stávat skutečností í díky podpoře vás, našich dárců. Děkujeme, že jste tu s námi!

Přes 5,5 milionu na nové stromy

Nadace Partnerství podpořila další více jak padesátku komunit v péči o přírodu a krajinu. V grantové výzvě na výsadby stromů rozdělila více jak pět a půl milionu korun. Ty pomohou spolkům, školám, malým obcím i jednotlivcům dostat již toto jaro do krajiny a měst stovky nových stromů a keřů.

SÁZEJÍ ŠPITÁLY I DĚTSKÉ DOMOVY

Paní Dlouhá získala od Nadace Partnerství 150 tisíc korun. Ty jí pomohou v pokračování výsadby 420 metrů dlouhé aleje vedoucí mezi poli od hlavní cesty k lesu. Staré stromy kolem polní cesty zmizely a nikdo se je už nenamáhal vrátit zpět. Až doteď. Paní DLouhá z Hradčan na Moravě vysvětluje:

"Naší snahou je vysázet alej, obnovit polní cestu a vytvořit tak místo důležité pro zadržení vody v krajině, pro procházky občanů i úkryt zvěře.".

Díky 150tisícovému grantu se zazelená také brněnská Fakultní nemocnice u Svaté Anny. Špitál se nachází v samotném centru Brna a patří ke špičkovým zdravotnickým zařízením s nadregionálním významem. Areál nemocnice měl dříve spíše provozní charakter, v posledních letech se ale jeho správci snaží o jeho ozelenění a zatraktivnění pro pacienty, personál i veřejnost.

Se svou žádostí uspěl i pan Ročeň z Pardubicka. Ten plánuje novou alej Dachov-Ležáky, která bude věnována obětem vypálené osady Ležáky z roku 1942:

„Za každou oběť bude vysazen jeden ovocný strom: tedy celkem 53 dřevin. Alej bude také sloužit pro zlepšení mikroklimatických podmínek v dané lokalitě, která se nyní nachází mezi poli. Naváže se tak na původní ovocnou alej z poválečné doby 20. století.".

Do obnovy staré zámecké zahrady se pustili také v Dětském domově v Radeníně v jižních Čechách. Cílem projektu je probudit v dětech zájem o přírodu. Obnovený park, ve kterém děti tráví mnoho hodin, setkávají se sousedy z obce a zvou své kamarády a v neposlední řadě i rodiče, začne již toto jaro tvořit zelené srdce domova. Park bude zároveň sloužit jako kulturní a společenské centrum pro celou obec i lákat turisty nebo cyklisty.

"Pokud chcete potkávat při toulkách českou krajinou více takových míst plných života a vody, přidejte se k našim podporovatelům, kterým záleží na stromech. Již od tří stovek měsíčně můžete i vy zanechat viditelnou stopu ve všech koutech naší země. Každou darovanou korunu navíc zdvojnásobíme!" 

Petr Kazda, ředitel Nadace Partnerství

Letos jsme se při tvorbě certifikátů nechali inspirovat Hrušní hniličkou, vítězkou ankety Strom roku 2022. Tento nádherný solitér roste jen 25 metrů od uranové šachty. Koncem 50. let 20. století byl poblíž hrušně otevřen důl na uran a vytěžená radioaktivní hlušina se vyvážela na haldu nedaleko stromu. Je neskutečné, že v těžkých podmínkách během těžby v uranových dolech hrušeň přežila. Pro místní je symbolem nejen vytrvalosti a odolnosti, ale i lásky. Do ankety ji přihlásili manželé Kopáčkovi v období, kdy oslavili 30 let společného manželství. Věříme hrušeň přinese štěstí Vám i Vašim blízkým, že si vychutnáte bochánky dle receptu od paní Kopáčkové a užijete si výlety v okolí Příbramska.

Koupí certifikátu přispějete na výsadby stromů v krajině, které v příštím roce vysadí dobrovolníci z řad neziskových organizací, obcí a spolků.

Díky, že nám pomáháte sázet budoucnost!

I letos jsme pro vás připravili 3 zcela nové dárkové certifikáty - Lipové toulky, Lipové potěšení a omalovánku pro děti Zpívající lípa. Inspirací nám byla Zpívající lípa v Telecí, Strom roku 2021.

Nákupem kteréhokoliv certifikátu pomůžete výsadbě dalších stromů. Kdo ví, třeba vašim přispěním vyroste jednou nový Strom roku. A i kdyby ne, každý strom pro zdravou krajinu a odolná města se počítá.

Děkujeme, že nám pomáháte!Děkujeme všem, kdo zakoupili svým blízkým náš dárkový certifikát, anebo přispěli libovolnou částkou. Díky Vám jsme letos získali krásných 153 tis. Kč na další výsadby stromů v České republice. 
 
Nejvíce Vám chutnalo Sladké překvapení podle originálního receptu od Lidmanů. Oblibě se těšil i tradiční certifikát Ovocnáč a Listnáč.  
 
Ještě jednou děkujeme, že pomáháte společně s námi!

Letos jsme vaše oblíbené certifikáty převlékli do nového kabátu a připravili jsme 3 zcela nové - zážitkový Voňavý výlet, recept na Sladké překvapení a omalovánku pro děti Kouzelná jabloň.

Nákupem každého z nich pomůžete výsadbě dalších stromů. Kdo ví, třeba vašim přispěním vyroste jednou nový Strom roku. A i kdyby ne, každý strom pro zdravou krajinu a odolná města se počítá.

Děkujeme, že nám pomáháte!

Děkujeme všem dárcům a dárkyním, kteří zakoupili svým blízkým dárkový certifikát Stromek pod stromeček! Díky této podpoře jsme na iniciativu Sázíme budoucnost získali bez mála 80 tis Kč!!! Největší oblibě se těšil Ovocnáč - darovali jste ho dvacet jednakrát, následoval ho Listnáč a Výchovný řez - v obou případech byl zakoupen osm krát. Pět krát byl zakoupen rýč a dvakrát zavlažovací vak. Jedenáckrát jste využili možnost volby jiné částky, z níž děkujeme zejména panu Aleši Hamplovi, který se rozhodl darovat částku 10 tis Kč své manželce, a to na výsadbu listnáčů do krajiny i města. Upřímné díky všem!!!

Create project

Stromy potřebujeme. Stromy jsou zdrojem života, radosti i příjemného stínu. Čím více jich bude, tím lépe se nám bude na planetě žít. Do čeho jiného investovat peníze, nežli právě do stromů!

Sylvie Pekárková

Prispevek na sadbu v Brne/Jihomoravskem kraji

Roman Špaček
CZK 3,000

Sázejte budoucnost s námi...

Andrea Křížová
CZK 2,000

Děkuji.

Martin Jaďuď
CZK 500

dekujeme, ze davate nasim detem budoucnost :)

Marie Chaloupková
CZK 3,000

A my děkujeme, že nás v tom pravidelně podporujete! :)

Nadace Partnerství

Děkuji za Vaší práci!

Veronika Stráníková
CZK 2,564

Podporuji! :)

Daniel Šrubař
CZK 300

Zdravím, super nápad se stromy, možná využijeme Vaši myšlenku u nás v Třebechovicích p. O. Tedy pokud nevadí. Zdar krásným stromům. Jana Jandíková

Jana Jandíková
CZK 100

Tak snad to něčemu pomůže.

Wolverine
CZK 300

Už aby to vyrostlo 🙂

Tomas Mika