Colliery SRDCEM z.s.


Lidé s postižením Sport a volný čas

PROJEKT / APLIKACE: Sportuj s handicapem

Připravovaná aplikace a webový portál cílící na 1 milion handicapovaných lidí v ČR bude prostředím spojující zapojené trenéry, fitness zařízení nabízenící službu "Fitness pro handicapované". Hlavní obrazovka nabídne aktuální informace pro handicapovaného dle zadaných priorit / gymu / trenéra a místa ve kterém se právě nachází. Propojí uživatele napříč projektem a stane se tak sociálním prostředím pro aktivní handicapované v ČR a SR.

vybíráme od 15.8.2019

PROJEKT / APLIKACE: Sportuj s handicapem

#SportujShandicapem je projekt webové a mobilní aplikace, která přináší informace o možnostech cvičení v rámci ČR pro zdravotně znevýhodněné občany. Součástí projektu je akreditovaný vzdělávací kurz pro trenéry: Fitness pro handicapované. Částka 500 000Kč bude věnována na dokončení vývoje aplikace a uvedení v provoz. Následné kroky v projektu: 1/ Školení trenérů v rámci dalších krajských měst v ČR - první polovina roku 2020 2/ SRPEN 2020 - dokončení aplikace - naplnění daty zapojených gymů a trenérů programu 3/ Ostrý start proejktu - konec roku 2020
60 700 Kč
vybráno 15 % z 400 000 Kč

přispělo

64 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Projekt navazuje na úspěšnou činnost tréninku handicapovaných ve spolku Colliery SRDCEM - za 2 roky půsopbení se počet klientů vyšplhal z jednoho na nynějších (aktualizace: 26-01-2020) 30 klientů!

6 ternérů Colliery SRDCEM připravilo akreditovaný kurz u MŠMT - "Fitness pro handicapované" - kterým se díky VI: ročníku akce 500Reps Děti 2019 může vyškolit minimálně 20 ternérů v ČR a SR.Touto výzvou chceme požádat o podporu dalšího vývoje apliakce - které propojí zájemce o cvičení se zapojenými trenéry.

Nyní jsme v první fázi vývoje na který se nám podařilo sehnat 350 000Kč (150 000Kč - Laboratoř Nadace Vodafone, 100 000Kč - 213 BBP zdravotní pojišťovna (aktualita 25.05. 2020) a 100 000Kč - Dar Colliery CrossFit Ostrava). Tyto prostředky jsou dostatečné pro start vývoje aplikace v prostředí iOs - ten jsme zahájili v lednu 2020.

Za pomoci klienta gymu Colliery CrossFit Ostrava - Michala Hrdého - se Nám podařilo najít skvělého parťáka na vývoj appky - firmu: Compromis.CZ - kde Michal také pracuje. Jsme rádi, že se i takto Naše činnost dotýká klientů Colliery a ti nám takto pomáhají. Pomoci můžete nyní i Vy a to tak, že přispějete jakoukoli částkou na dokončení vývoje této unikátní aplikace pro handicapované.

Vzhled aplikace by: MediaFabríca

A proč jsme vůbec s projektem Sprotuj s HANDICAPEM začali? Cheme naučit další trenéry po ČR, že to jde a že #MaToSMYLSNašim prvním členem a inspirací k založení spolku v druhém bodě stanov byl Pavel Husar - kluk/muž - diagnoza DMO - i přes svůj handicap neúnavně trénoval / trénuje a posouvá své hranice dál a dál. Je inspirací pro mnoho i zdravých klientů Colliery CrossFit Ostrava - kde byl v rámci komunity vřele přijat a na jeho cestě ADAPTIVE CrossFitera je #CollieryFAMILY podporován.


Projekt cílí na 1milion obyvatel ČR se zdravotním postižením. Daným projektem chceme adaptovat „znevýhodněné“ do standardních činností a běžného života „zdravých“ jedinců v oblasti sportu a pohybových aktivit .

Cílem projektu je sociální i fyzické zlepšení kvality života a wellbeing.


Naši klienti se v jednom shodují - Daná služba v ČR chybí (Dokazuje to raketový nárůst členů u nás ve spolku. Existují pouze sportovní spolky ty ale sdružují pouze vrcholové sportovce v daném sportu, ale s běžnými handicapovanými nepracují) - Je velmi těžké / skoro až nemožné najít trenéra / gym - kde by s handicapovaními pracovali.


Danou aplikací handicapovaní získají odbornou informace v reálném čase a místě - aplikace nabídne intuitivní funkce dle nastavení profilu uživatele aplikace – toto ušetří čas uživateli při hledání dané služby.

Velkou inspirací / motivací v pokroku, že to jde je bezesporu - Mirek Andrýsek (17Let) se narodil moc velký, přidušený a byla mu diagnostikována Dětská mozková obrna. Lékaři mamince Mirečka říkali, že nebude moci ani chodit.

Pílí a rehabilitacemi Mirek ve třech letech udělal své první krůčky a postupně se pomalu zlepšoval.


U nás v Colliery dosáhl také velký pokroků, které můžete pravidelně sledovat na INSTAGRAMU @CollierySRDCEM - kde trenér Lukáš pravidelně přikládá videa a progress tohoto mladého muže. 

Jeden pokrok za všechny:

Před téměř 1.5 rokem zpět Mirček @mia.andrys nebyl schopný použít pravou ruku. Cokoliv uchopit, přemístit, přenést = velký problém! Nyní? Sám si uchopí kruh pravou rukou, sám si jej stáhne - každá paže cvičí přítahy s 5kg - jdeme dál.. nic Nás nezastaví! Mirka tréninky u nás neskutečně baví... řekl trenér LukášV roce 2019 se do tréninků začínají zapojovat i handicapované děti a to konkrétně ze spolku. PINOKIO a z děti s autismem z JONÁŠOVA spolku.Jak jsme psali na začátku této výzvy - Naše členská základna se za 2 roky působení hodně rozrostla a právě i proto jsme hledali možnost šířit Naši činnost dál nejen přes sociální sítě - INSTAGRAM @CollierySRDCEM - na kterých prezentujeme činnost a to s velkým ohlasem. Sportuj s Handicapem je správná cesta která ukáže handicapovaným v ČR (s ambicí se dále šířit) nové možnosti a třeba odbourat jednu z bariér v jejich životě.


Projekt vývoje APLIKACE #SportujShandicapem vzniká díky podpoře:


Děkujeme za Vaši podporu. #MaToSmysl

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Tak jak jsme slíbili - máme pro Vás připraven webinář na: Sportuj s handicapem - Trenér CorssFit Adaptive. Tento kurz je dostupný ONLINE na www.collieryacademy.cz - na naší e-learningové platformě. Pro Vás jako zapojené gymy a trenéry v akci 500RepsDěti2019 je seminář ZDARMA.

Co pro přihlášení do semináře musíte udělat? Stačí napsat e mail na info@collieryacademy.cz , že máte zájem... a doplnit informace - „studenta“ kurzů Colliery ACADEMY (pokud máte více zájemců u Vás v gymu - napište nám údaje všech):

Jméno a příjmení:
Adresa: stačí nám KRAJ - pro evidenci a následnou mapu přihlášených do kurzu
Datum narození:
E mail: 

Následně Vám pošleme přihlašovací údaje na kurz pro stránky: www.collieryacademy.cz  

Kurz je koncipován na celkovou délku: 2-3hodiny (délka videí 2hodiny) - Kurz se dá přerušit - nemusíte jej absolvovat na „jeden dech“.
Obsahuje krátké testy - test pozornosti .. není čeho se bát :) - při úspěšnosti 80% na konci kurzu získáte osvědčení o absolvování kurzu. Zároveň také absolventi získají možnost přihlášení do připravované aplikace projektu s obsáhlou databází cviků pro handicapované a budou zapojeni v projektu, který má za cíl službu tréninků pro handicapované zpřístupnit napříč ČR.
Po přihlášení si budete moci stáhnout prezentaci webináře pro snadnou orientaci v kurzu a zapsání poznámek.

Kurz je ZDARMA - Naši činnost můžete podpořit zde v projektu! Děkujeme

I na náš spolek dopadla tíha ekonomických problému spojených s pandemií COVID! Naše práce na aplikaci se díky tomu značně zpomalují... ALE nezastavují!

V pondělí 11.08.2020 jsme byli v sídle firmy www.Compromis.cz , kde jsme konzultovali první demo verzi aplikace www.sportujshadicapem.cz a jsme nadšeni! Přináší nám to další potřebnou dávku energie do další práce!

V září 2020 si převezmeme s trenéry #CollierySRDCEM první testovací verze do našich telefonů a začneme plnit obsah aktualitami o cvičení, přidávat tréninková videa - ty se budou tvořid díky knihovně cviků (čítá na 220cviků) a ladit detaily pro spuštění projektu na začátku roku 2020. V první polovině roku 2020 zahájíme také slíbené školení kurzem MŠMT, které jsme díky pademii COVID museli přesunout!

Video s náhledem do aplikace nám předal hlavní programátor Michal - děkujeme!
Poděkování patří také partnerovi projektu: RBP, zdravotní pojišťovna www.rbp213.cz

Dále pracujeme na aplikaci a aktuálně na knihovně cviků. Trenér Colliery SRDCEM - Lukáš Káňa připravil a natočil se členy #CollierySRDCEM  361 videí  s ukázkami cviků. Tato videa budou sloužit jako vodítko a návod pro WORKOUTY v aplikaci www.sportujshandicapem.cz - usnadní tak trenérům zapojených v této aplikaci práci s jejich adaptive klienty napříč ČR.

Pro dokončení prací na těchto videích a jejich začlenění do aplikace nám schází 36 000Kč .. tedy při aktuální stavu výzvy (tj. 11.6. 2020) na 50 000Kč

Děkujeme za pomoc a sdílení výzvy!

Děkujeme 213 RBP, zdravotní pojišťovně za finanční podporu projektu www.sportujshandicapem.cz - 100 000Kč i díky těmto finančním prostředkm můžeme dále pracovat na vývoji aplikace se spol. www.compromis.cz

Po dlouhém ladění zahájili společně MediaFabríca (připravila finální grafický návrh) a spol. ComProMiS vývoj aplikace "Sportuj s handicapem". Do konce března 2020 by měla spatřit světlo světa první prezentační verze aplikace na iOS.

Založení projektu

I wish I could help you more - I am truly inspired and humbled by what you do. Love, Ian in Luxembourg (Přál bych si, abych vám mohl více pomoci - jsem skutečně inspirován a pokořen tím, co děláte. Láska, Ian v Lucembursku)

Ian Boughey
1 000 Kč

Držím pěsti celé partě okolo Colliery SRDCEM

Monča
2 000 Kč

Držím palce a děkuji za to, co děláte 😉

Vojtech Fikuš
500 Kč

Dnes jsem viděl první testovací verzi aplikace Sportuj s handicapem - jsme nadšený - Víc než jsem očekával…. Vím, že to říkám stále ale opravdu to má smysl - stále chybí na dokončení celé aplikace moc peněz … protože COVID a … tak dále :( Věříme že lidé i vysoce postavení si uvědomí, že to má smysl podpořit a najdou si chvíli nahlédnout do projektu, který umožňuje handicapovaným cvičit společně se zdravými v jednom gymu… není nutné budovat síť handicap gymů - nikdo nechce separaci! Nekupujte a neupravujte stroje za nesmyslné částky… existují spousty pomůcek, bez velkých fin. nákladů… prostě to chce mít vůli - chtít zvičit… zapojit se… Posílám 5tku - vím že v této nelehké době spousta lidí řeší každou korunu.. ale i třeba 100Kč pomůže…. dáme to! Díky všem co se podílejí a teď nejvíc- Díky Michale z Compromis.cz

Stanislav Kupčík
5 000 Kč

Snad tento příspěvek pomůže dobré věci 😊

@onderbarber

Držím projektu pěsti...

Srdcař
10 000 Kč