Colliery SRDCEM z.s.


Lidé s postižením Sport a volný čas

PROJEKT / APLIKACE: Sportuj s handicapem

#SportujShandicapem je projekt webové a mobilní aplikace, která přináší informace o možnostech cvičení v rámci ČR pro zdravotně znevýhodněné občany. Součástí projektu je akreditovaný vzdělávací kurz pro trenéry: Fitness pro handicapované.

vybíráme od 15.8.2019

PROJEKT / APLIKACE: Sportuj s handicapem

#SportujShandicapem je projekt webové a mobilní aplikace, která přináší informace o možnostech cvičení v rámci ČR pro zdravotně znevýhodněné občany. Součástí projektu je akreditovaný vzdělávací kurz pro trenéry: Fitness pro handicapované. Částka 450 000Kč bude věnována na dokončení vývoje aplikace a uvedení v provoz. Následné kroky v projektu: 1/ Školení trenérů v rámci dalších krajských měst v ČR - první polovina roku 2020 2/ Oslovení pilotních gymů k ukázkovému startu projektu v daných městech - červen 2020 3/ Ostrý start proejktu - konec roku 2020
0 Kč
vybráno 0 % z 450 000 Kč

zbývá

131 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Projekt navazuje na úspěšnou činnost tréninku handicapovaných ve spolku Colliery SRDCEM - za 2 roky půsopbení ze počet klientů vyšplhal z 1 na nynějších (aktualizace: 15-08-2019) 22 klientů!Touto výzvou chceme požádat o podporu dalšího vývoje apliakce.Nyní jsme v první fázi vývoje na který se nám podařilo sehnat 450 000Kč (dostatečné finanční prostředky pro prvnotní vývoj webového rozhraní aplikace pro nahrávání dat, dále pak bod aplikace GPS hledání místa a trenéra). Za pomoci klienta gymu Colliery CrossFit Ostrava - Michala Hrdého - se Nám podařilo najít skvělého parťáka na vývoj appky - firmu: Compromis.CZ - kde Michal také pracuje. Jsme rádi, že se i takto Naše činnost dotýká klientů Colliery a ti nám takto pomáhají. Další finance, které zde vybereme budeme věnovat na další vývoj aplikace v bodech: WORKOUTY, Cvičební nástroje a další vývoj a uvedení aplikace v činnost.

A proč jsme vůbec s projektem Sprotuj s HANDICAPEM začali? Cheme naučit další trenéry po ČR, že to jde a že #MaToSMYLS

Našim prvním členem a inspirací k založení spolku v druhém bodě stanov byl Pavel Husar - kluk/muž - diagnoza DMO - i přes svůj handicap neúnavně trénoval / trénuje a posouvá své hranice dál a dál. Je inspirací pro mnoho i zdravých klientů Colliery CrossFit Ostrava - kde byl v rámci komunity vřele přijat a na jeho cestě ADAPTIVE CrossFitera je #CollieryFAMILY podporován.


Projekt cílí na 1milion obyvatel ČR se zdravotním postižením. Daným projektem chceme adaptovat „znevýhodněné“ do standardních činností a běžného života „zdravých“ jedinců v oblasti sportu a pohybových aktivit .

Cílem projektu je sociální i fyzické zlepšení kvality života a wellbeing.


Naši klienti se v jednom shodují - Daná služba v ČR chybí (existují pouze sportovní spolky ty ale sdružují pouze vrcholové sportovce v daném sportu, ale s běžnými handicapovanými nepracují) - Je velmi těžké / skoro až nemožné najít trenéra / gym - kde by s handicapovaními pracovali.

Danou aplikací handicapovaní získají odbornou informace v reálném čase a místě - aplikace nabídne intuitivní funkce dle nastavení profilu uživatele aplikace – toto ušetří čas uživateli při hledání dané služby.

Velkou inspirací / motivací v pokroku, že to jde je bezesporu - Mirek Andrýsek (17Let) se narodil moc velký, přidušený a byla mu diagnostikována Dětská mozková obrna. Lékaři mamince Mirečka říkali, že nebude moci ani chodit.

Pílí a rehabilitacemi Mirek ve třech letech udělal své první krůčky a postupně se pomalu zlepšoval.


U nás v Colliery dosáhl také velký pokroků, které můžete pravidelně sledovat na INSTAGRAMU @CollierySRDCEM - kde trenér Lukáš pravidelně přikládá videa a progress tohoto mladého muže. 

Jeden pokrok za všechny:

Před téměř 1.5 rokem zpět Mirček @mia.andrys nebyl schopný použít pravou ruku. Cokoliv uchopit, přemístit, přenést = velký problém! Nyní? Sám si uchopí kruh pravou rukou, sám si jej stáhne - každá paže cvičí přítahy s 5kg - jdeme dál.. nic Nás nezastaví! Mirka tréninky u nás neskutečně baví... řekl trenér LukášV letošním roce se do tréninků začínají zapojovat i handicapované děti a to konkrétně ze spolku. PINOKIO a z děti s autismem z JONÁŠOVA spolku.Jask jsme psali na začátku této výzvy - Naše členská základna se za 2 roky působení hodně rozrostla a právě i proto jsme hledali možnost šířit Naši činnost dál nejen přes sociální sítě - INSTAGRAM @CollierySRDCEM - na kterých prezentujeme činnost a to s velkým ohlasem.Projekt Sportuj s Handicapem je dle Nás ta správná cesta a ukáže handicapovaným v ČR (s ambicí se dále šířit) nové možnosti a třeba odbourat jednu z bariér v jejich životě.

#MaToSmysl Děkujeme...

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu