ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.


Legislativa a právní pomoc Zdraví

Legislativní změny v systému očkování

Usilujeme o změny v systému očkování. Věříme, že společně to dokážeme!

329 004 Kč
vybráno 165 % z 200 000 Kč

přispělo

225 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
2. 1. 2020
DĚKUJEME ZA PODPORU TOHOTO PROJEKTU, KTERÝ K 1. 1. 2020 SKONČIL. NAŠE PRÁCE NA ZMĚNÁCH SYTÉMU VŠAK POKRAČUJE, A TAK JSME OTEVŘELI ČASOVĚ NEOMEZENÝ PROJEKT, KTERÝ MŮŽETE PODPOROVAT ZDE.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Usilujeme o změny v systému očkování. Věříme, že společně to dokážeme!

Ministerstvo zdravotnictví nám pořádně nakládá. Otevírá zákon o ochraně veřejného zdraví a zároveň připravuje nový zákon o odškodnění újmy způsobené očkováním.

Stávající zákon o ochraně veřejného zdraví nastavuje mimo jiné podmínky přijímání dětí do mateřských škol a na školy v přírodě a zotavovací akce. Ovšem v právě navrhované novele se vůbec nepočítá se změnami týkajícími se přijímání dětí.
Edit 18. 12. 2019: Zákon je nyní v Poslanecké sněmovně.

Zcela nový zákon o odškodnění může pomoci poškozeným a jejich rodinám, nebo naopak nastavit komplikovaná pravidla, v důsledku čehož nebude odškodněn téměř nikdo.
Edit 18. 12. 2019: Zákon bude projednávat Senát.

Úpravy zákona o ochraně veřejného zdraví i odškodňování újmy způsobené očkováním byly přislíbeny již v roce 2015! Evidentně šlo jen o uspokojení zájmu veřejnosti bez ochoty cokoliv změnit.

Naše připomínky a návrhy k oběma zákonům si můžete přečíst např. ZDE a ZDE.

Pro nás to je výzva a zrovna teď potřebujeme více než kdy dříve vaši podporu! Právě nyní se totiž nabízí šance dosáhnout alespoň některých změn v systému očkování v České republice.

Naší prací bude především koordinace dobrovolníků, schůzky s poslanci a senátory, příprava materiálů pro schůzky i zpracovávání výstupů z nich, vyřizování telefonátů a e-mailů a připomínkování návrhů znění zákonů.

Rozvrh práce, hodin a nákladů:
1. Tvorba materiálů pro práci s politiky: 25 hodin
2. Vytvoření připomínek k zákonům a komunikace s dalšími připomínkovými místy a právníky: 25 hodin
3. Koordinace dobrovolníků: měsíčně 20 hodin
4. Naše schůzky s lídry politických stran a dalšími předními zástupci (ministr zdravotnictví, náměstci ministra zdravotnictví, členové zdravotního výboru...): měsíčně 10 hodin
5. Komunikace s médii a dalšími subjekty: měsíčně 15 hodin
6. Zpracovávání výstupů ze schůzek našich i dobrovolníků: měsíčně 15 hodin
7. Náklady na fundraising, administraci a účetnictví: jednorázově 10.000 Kč

Předpokládaných 15 měsíců práce nám zabere 950 hodin. Měsíčně budeme potřebovat podporu ve výši cca 13.333 Kč.

Zapojte se do prosazování lepších podmínek pro vaše děti a jejich zdraví a za možnost volby!

Podpořte naše úsilí prosadit změny finanční pomocí nebo nám napište na rozalio@rozalio.cz a vyžádejte si materiály k jednání s politiky.

Naši práci si můžete projít ZDE.

Těšíme se na spolupráci,

Tým Rozalio


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Aktuality k tématu můžete od nynějška sledovat ZDE.

Zápis ze schůzky s poslancem Kaňkovským ZDE.

Zápis ze schůzky se senátorkou Horskou a senátorem Kantorem ZDE.

Zápis ze schůzky s poslancem Raisem ohledně petice ZDE.

Zápis ze schůzky s poslankyní Mauritzovou ZDE
Zápis ze schůzky s poslankyní Aulickou Jírovcovou ZDE

Přišel čas na zveřejnění našich návrhů změn! Koukněte ZDE.

Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním. Bohužel i s pozměňovacím návrhem, který zužuje rozsah odškodnění. Takhle jsme to nechtěli! Více v článku Poškozené očkování stát nakonec plně neodškodní.

Při této příležitosti jsme aktualizovali časovou osu na téma příprav odškodňování nežádoucích účinků očkování. Přečtěte si je ZDE.

Vytvořili jsme nový blog přímo k petici a legislativním změnám v systému očkování! Podívejte se zde: https://petice-rozalio.webnode.cz/

Dnes jsme se zúčastnili zasedání Výboru pro zdravotnictví PSP, kde se kromě zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním projednával i nový návrh o úhradě nákladů léčby nemoci, proti které nebylo dítě očkováno, ač je očkování proti tomu onemocnění povinné. Alice Kulhánková (za Rozalio) dostala možnost promluvit. Více informací připravujeme! Sledujte náš web www.rozalio.cz.

Rozalio vydává petici! Tiskovou zprávu k petici si můžete přečíst ZDE. Petici podepište elektronicky ZDE, ale úplně nejlepší bude, když ji vytisknete, podepíšete (případně necháte podepsat v okolí) a pošlete nám ji - je to důležité!

Ministerstvo zdravotnictví už NEodmítá odškodňovat úmrtí po očkování!
Více ZDE

Přitvrdit, nebo naopak vyjít vstříc? Připomínky k novele zákona o ochraně veřejného zdraví jsou na obě strany 
Celý článek si přečtěte ZDE

Již v roce 2015 doporučil Ústavní soud vytvořit právní regulaci na odškodnění nežádoucích účinků po povinném očkování. Od té doby Ministerstvo zdravotnictví sporadicky uvádělo, že si uvědomuje závažnost situace a na vzniku příslušného zákona pracuje. Na podzim roku 2018 MZ představilo návrh zákona, avšak se zásadními nedostatky, které spolek ROZALIO navrhoval radikálně upravit.

„Vznik zákona o náhradě újmy způsobené očkováním vítáme, a proto jsme ochotně spolupracovali na připomínkách k jeho znění. Podoba zákona, jakou jsme obdrželi ve vnitřním připomínkovém řízení, byla neuvěřitelně nekvalitní. Po tříleté přípravě zákona jsme byli textem až nemile zaskočeni,“ říká Martina Suchánková, předsedkyně spolku ROZALIO – Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu očkování.

Více v našem článku ZDE.

Česká rada pro děti a mládež na své facebookové stránce uvedla:


Předseda ČRDM Aleš Sedláček ze schůzky k novelizaci Zákona o ochraně veřejného zdraví:
Pod heslem „Co nás nezabije, to nás posílí“ jsme se potkali na půdoryse našeho neformálního seskupení, se kterým jsme v minulosti bojovali za zachování možnosti pracovat s předškolními dětmi bez zbytečných regulací, které tenkráte MPSV a MZd v zákoně o dětských skupinách navrhovalo. Co za ČRDM víme, tak budeme prosazovat odstranění diskriminace dětí, které nejsou plně očkované, v jejich přijímání na zotavovací akce. Děti, které spolu sedí celý rok v lavici, nemohou jet spolu na školu v přírodě. Dítě, které chodí do oddílu, nemůže jet na tábor. Žádné hygienicko-epidemiologické opatření to není. Je to pouze a jen donucovací prostředek na rodiče, aby nechali dítě očkovat. Na právo dítěte a situaci vedoucího nebo učitele, který dítě odmítá na akci vzít pod tlakem sankce, nikdo nemyslí!
Na co se budeme předkladatelů dále ptát? Dočtete se na ADAM.cz:
http://www.adam.cz/clanek-2019020004-co-nas-nezabije-to-nas…
foto: Jiří Majer

Schůzky se zúčastnila i naše předsedkyně Martina Suchánková. Záznamy ze schůzek a jednání k legislativním změnám také připravujeme. Prosíme o strpení, práce máme nad hlavu!

Návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním prošel připomínkovým řízením. Sepsali jsme seznam těch nejdůležitějších připomínek a jak se s nimi Ministerstvo zdravotnictví vypořádalo.

Celý dokument s naším shrnutím připomínek si můžete přečíst ZDE.


Konec alternativních školek v České republice? Stát opět přitvrzuje
Přečtěte si nový článek ZDE.

Proběhlo vnější připomínkové řízení k zákonu o náhradě újmy způsobené povinným očkováním. Naše návrhy připomínek jsme rozeslali některým institucím. Ty je mnohdy využili. Naše návrhy si můžete přečíst ZDE. Další informace připravujeme.

Sešli jsme se s náměstkem ministra prof. Prymulou. Zápis ze schůzky si můžete přečíst ZDE.

O vypořádání našich připomínek k návrhu zákona o náhradě újmy způsobené očkováním jsme jednali s náměstkem ministra zdravotnictví pro legislativu a právo Radkem Policarem. Zápis ze schůzky si můžete přečíst ZDE.

Ministerstvo zdravotnictví nám včera zaslalo vypořádání připomínek k zákonu o náhradě újmy způsobené POVINNÝM očkováním. Z našich 26 připomínek bylo akceptováno plně 8, akceptováno částečně nebo jinak 6, neakceptováno s řádným vysvětlením 10. Ke dvěma bylo napsáno dovysvětlení. Podle nás se MZ našimi připomínkami seriózně zabývalo a návrh zákona je o poznání proměněn k lepšímu. K vypořádání připomínek proběhne mezi Rozaliem a MZ tento týden schůzka. Během příštího týdne vás budeme informovat jak vypořádání a jednání proběhla. Dosahovat změn v legislativě můžeme i díky vám. Děkujeme za podporu!

Rozalio navrhuje takřka přepsat celý návrh zákona o odškodnění. Máme 26 připomínek! 

Přečtěte si o naší další legislativní aktivitě! Celý článek ZDE.

Děkujeme všem, kteří nás doposud podpořili! A co nového jsme pro projekt udělali? Vydali jsme článek, který zobrazuje, s jakými problémy se potýkají rodiny dětí s nežádoucími účinky po očkování. Máme tedy další podklad pro jednání s politiky! Můžete si jej přečíst ZDE.

Založení projektu

Moc Vám děkuji za to že se snažíte změnit k lepšímu tento nastavený řád, který je ale výhodný pouze pro farmaceutický průmysl. Pevně doufám, že jednou i u nás bude očkování dobrovolné.

Linda Vítová
300 Kč

Děkuji...

Jan Šibrava
300 Kč

Společně změny lze dosáhnout.

František Valeš
444 Kč

Diky za vasi praci!

Radka Acler

Děkuji za Vaši práci. Vaše příspěvky jsou pro mě důležitým zdrojem informací.

Lucie Zachová
1 000 Kč

Držíme Vám palce. V tomto kocourkově není lehké bojovat.

Miroslav Černička
1 000 Kč

Dobry den, jste skveli. Preji hodne uspechu pri prosazovani zmen v nynejsim "Absurdistánu".

Erika Fiserova
500 Kč

Bezpečnost ve věci zdraví našich dětí velmi ráda podpořím. Držím palce. Jsem za Vás ráda. Spousty ovcoidních lidí v této zemi nechápou, že každá vakcína je ruská ruleta a má své nežádoucí účinky, stejně jako kterýkoliv lék. Vtipné je, že nežádoucí účinky léku na rýmu bedlivě studují, ale přibalový leták vakcíny neviděli a ani nepožadují. Vakcíny nejsou testované, testují se přímo na dětech a co to s touto generací udělá, to se uvidí 🙄🤦‍♀️. Hodně zdaru při Vašem boji za bezpečnost a informovanost v těchto otázkách. Hanka

Dárce
500 Kč

Díky za vaši skvělou práci! Snad se dočkáme lepších podmínek pro naše děti.

Dárce

Děkuju za to, co děláte:)

Kateřina Želinová
300 Kč