ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.


Legislativa a právní pomoc Zdraví

Legislativní změny v systému očkování

Usilujeme o změny v systému očkování. Věříme, že společně to dokážeme!

41 800 Kč
vybráno 21 % z 200 000 Kč

zbývá

346 dní

přispělo

47 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Usilujeme o změny v systému očkování. Věříme, že společně to dokážeme!

Ministerstvo zdravotnictví nám pořádně nakládá. Otevírá zákon o ochraně veřejného zdraví a zároveň připravuje nový zákon o odškodnění újmy způsobené očkováním.

Stávající zákon o ochraně veřejného zdraví nastavuje mimo jiné podmínky přijímání dětí do mateřských škol a na školy v přírodě a zotavovací akce. Ovšem v právě navrhované novele se vůbec nepočítá se změnami týkajícími se přijímání dětí.

Zcela nový zákon o odškodnění může pomoci poškozeným a jejich rodinám, nebo naopak nastavit komplikovaná pravidla, v důsledku čehož nebude odškodněn téměř nikdo.

Úpravy zákona o ochraně veřejného zdraví i odškodňování újmy způsobené očkováním byly přislíbeny již v roce 2015! Evidentně šlo jen o uspokojení zájmu veřejnosti bez ochoty cokoliv změnit.

Naše připomínky a návrhy k oběma zákonům si můžete přečíst např. ZDE a ZDE, další připravujeme.

Pro nás to je výzva a zrovna teď potřebujeme více než kdy dříve vaši podporu! Právě nyní se totiž nabízí šance dosáhnout alespoň některých změn v systému očkování v České republice.

Naší prací bude především koordinace dobrovolníků, schůzky s poslanci a senátory, příprava materiálů pro schůzky i zpracovávání výstupů z nich, vyřizování telefonátů a e-mailů a připomínkování návrhů znění zákonů.

Rozvrh práce, hodin a nákladů:
1. Tvorba materiálů pro práci s politiky: 25 hodin
2. Vytvoření připomínek k zákonům a komunikace s dalšími připomínkovými místy a právníky: 25 hodin
3. Koordinace dobrovolníků: měsíčně 20 hodin
4. Naše schůzky s lídry politických stran a dalšími předními zástupci (ministr zdravotnictví, náměstci ministra zdravotnictví, členové zdravotního výboru...): měsíčně 10 hodin
5. Komunikace s médii a dalšími subjekty: měsíčně 15 hodin
6. Zpracovávání výstupů ze schůzek našich i dobrovolníků: měsíčně 15 hodin
7. Náklady na fundraising, administraci a účetnictví: jednorázově 10.000 Kč

Předpokládaných 15 měsíců práce nám zabere 950 hodin. Měsíčně budeme potřebovat podporu ve výši cca 13.333 Kč.

Zapojte se do prosazování lepších podmínek pro vaše děti a jejich zdraví a za možnost volby!

Podpořte naše úsilí prosadit změny finanční pomocí nebo nám napište na rozalio@rozalio.cz a vyžádejte si materiály k jednání s politiky.

Naši práci si můžete projít ZDE.

Těšíme se na spolupráci,

Tým Rozalio


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Sešli jsme se s náměstkem ministra prof. Prymulou. Zápis ze schůzky si můžete přečíst ZDE.

O vypořádání našich připomínek k návrhu zákona o náhradě újmy způsobené očkováním jsme jednali s náměstkem ministra zdravotnictví pro legislativu a právo Radkem Policarem. Zápis ze schůzky si můžete přečíst ZDE.

Ministerstvo zdravotnictví nám včera zaslalo vypořádání připomínek k zákonu o náhradě újmy způsobené POVINNÝM očkováním. Z našich 26 připomínek bylo akceptováno plně 8, akceptováno částečně nebo jinak 6, neakceptováno s řádným vysvětlením 10. Ke dvěma bylo napsáno dovysvětlení. Podle nás se MZ našimi připomínkami seriózně zabývalo a návrh zákona je o poznání proměněn k lepšímu. K vypořádání připomínek proběhne mezi Rozaliem a MZ tento týden schůzka. Během příštího týdne vás budeme informovat jak vypořádání a jednání proběhla. Dosahovat změn v legislativě můžeme i díky vám. Děkujeme za podporu!

Rozalio navrhuje takřka přepsat celý návrh zákona o odškodnění. Máme 26 připomínek! 

Přečtěte si o naší další legislativní aktivitě! Celý článek ZDE.

Děkujeme všem, kteří nás doposud podpořili! A co nového jsme pro projekt udělali? Vydali jsme článek, který zobrazuje, s jakými problémy se potýkají rodiny dětí s nežádoucími účinky po očkování. Máme tedy další podklad pro jednání s politiky! Můžete si jej přečíst ZDE.

Založení projektu

Bezpečnost ve věci zdraví našich dětí velmi ráda podpořím. Držím palce. Jsem za Vás ráda. Spousty ovcoidních lidí v této zemi nechápou, že každá vakcína je ruská ruleta a má své nežádoucí účinky, stejně jako kterýkoliv lék. Vtipné je, že nežádoucí účinky léku na rýmu bedlivě studují, ale přibalový leták vakcíny neviděli a ani nepožadují. Vakcíny nejsou testované, testují se přímo na dětech a co to s touto generací udělá, to se uvidí 🙄🤦‍♀️. Hodně zdaru při Vašem boji za bezpečnost a informovanost v těchto otázkách. Hanka
Dárce
500 Kč
Díky za vaši skvělou práci! Snad se dočkáme lepších podmínek pro naše děti.
Dárce
Děkuju za to, co děláte:)
300 Kč
Dekuji za vasi praci.
Děkujeme za cenné informace, za to, že se za nás někdo pere, za obětavou pomoc. Vaší práce si moc vážíme. Osobní dík Marii Maříkové!
Šárka Dolejšová
1 000 Kč