Nadační fond Českého rozhlasu


Lidé s postižením

Světluška

Ivo rád sportuje, a tak mu pomáháme jít sportu co nejvíce naproti, například příspěvky na pořízení tandemového kola, sportovních pomůcek nebo pejska Pepiny, který ho během sportovních aktivit doprovází. Aktivní život miluje i sporťák Tomáš, který se dlouhodobě věnuje judu, atletice a goalballu. Jeho cílem je být co nejlepším sportovcem a dostat se na paralympiádu, a tak mu pro maximální sportovní výkony podáváme pomocnou ruku i my ve Světlušce. Nela je zase ohromná milovnice hudby, která si do Světlušky našla cestu skrze benefiční koncert Světlo pro Světlušku, kde předvedla fantastické hudební nadání po boku známých hvězd i jako členka dětského sboru. Těmto i dalším nevidomým jsme měli možnost usnadnit život a pomoct k větší samostatnosti, a to především díky vám, dárcům Světlušky! Pomáhejte nám nevidomým a slabozrakým svítit i nadále.

vybíráme od 22.8.2018

Světluška

Děkujeme, že s námi pomáháte rozsvítit svět nevidomých.
3 086 976 Kč

přispělo

1760 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ i hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku. Vstříc rádi vyjdeme i těm, kteří se chtějí aktivně zapojit do dobrovolničení a uspořádat pro Světlušku vlastní benefiční akci. Pokud máte nápad, jak Světlušce posvítit, navštivte náš web www.svitis.cz. Potěšíme také příznivce nepřetržitého poslechu –  Světlušku a rozhovory známých osobností s nevidomými a slabozrakými naladíte v Podcastu POTMĚ.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dobrý den. Jsem dlouhodobě pracovně v zahraničí. Můžete mi potvrzení o daru zaslat na můj mail vkorsel@seznam.cz?
S pozdravem
Vít Korselt

Vít Korselt
500 Kč

Chodívám pro Světlušku skoro každý rok :) Jsem ráda, že jsem mohla přispět i takhle

Petra Stoklasová
300 Kč

Věřím, že každá korunka má smysl 😉

Radka Vávrová
100 Kč

:) Hezký den

Jan Rygiel

Ať Světluška svítí dál! :-)))

Lenka Svačinová
300 Kč

Pro světlo <3

Vori
50 Kč

Dar z výstavy fotografií Magické Světlušky od Radima Schreibera.

Radim Schreiber
1 000 Kč

Na tento dar přispěli svými sportovními výkony kluci z týmu DUCKSICKS FC hrající 5. ligu v rámci Hanspaulské ligy malého fotbalu. Za každý vstřelený gól v sezoně jsme se jménem společnosti SNAPCORE zavázali věnovat nadaci 100 Kč. Tak doufáme, že v příštím ligovém ročníku kluci přispějí svým výkonem ke stejné nebo vyšší částce.

Bohuslav Kratěna
4 300 Kč

I wish you....

Tomáš Kučera
1 200 Kč

Moc obdivuji slepce !!! S. N.

Stanislav Nerad
111 Kč