Klub přátel Zajíčka na koni, z.s.


Lidé s postižením

Zaměstnání osob s handicapem - Café AdAstra

V kavárně Café AdAstra pracují lidé s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem, kteří nemají uplatnění na běžném trhu práce a většinou své místo nemohou najít ani na chráněných pracovištích. Cílem projektu je vytvoření pracovních míst, vytvoření přirozeného prostředí, kde se spolu potkávají a pracují lidé s handicapem a ti, kteří žádný handicap nemají. Možnost zaměstnání osob s handicapem v kavárně podporuje rozvoj jejich pracovních dovedností a schopností, dochází ke zvyšování sebevědomí klienta, a tím ke zkvalitnění celého jeho života.

vybíráme od 23.3.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vážení a milí přátelé naší kavárny. Přicházíme s velice smutnou zprávou o vykradení naší kavárny. Jak si jistě pamatujete, mnoho z vás, možná všichni co tyto řádky čtete :) jste nám pomohli na podzim roku 2018 naší kavárnu postavit na vlastní nohy a společně se nám to podařilo!!! Krásně jsme fungovali, mohli jsme nabídnout více míst pro naše handicapované klienty a každý den jsme na vás čekali s úsměvem. Bohužel toto radostné období nám nebylo dáno na moc dlouho. V březnu jsme museli kvůli koronaviru zavřít, ale i to bychom, sice s velmi předřenýma zaječíma ušima zvládli, a poslední dny jsme vás opět vítali u našeho okénka... Tento víkend ale přišlo něco, co nám opět zasadilo velkou ránu. Z pátku na sobotu byla naše kavárna vykradena. Přišli jsme o hodně věcí, celková škoda je nyní spočítána na 250 000Kč, ale bohužel víme, že to ještě není konečná částka. Přišli jsme o veškerou hodnotnou techniku (projektor, zvuková aparatura), o zásoby hodnotných tekutin a potravin, které prodáváme (mimo jiné i veškeré láhve s alkoholem), ale i o finanční hotovost. Samozřejmě si zloději odnesli i úložiště pro kamerové záznamy a rozbili světla, včetně těch nouzových. Mimo dalších věcí se zloději nezdráhali ani takové věci, jakou je vypáčení kasičky na dýška pro handicapované klient. V této, pro všechny velmi nelehké době, se nám špatně prosí o pomoc i přesto ale, pokud by někdo chtěl a mohl nám nyní pomoci, budeme nesmírně vděční!!! 
A samozřejmě budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit osobně, stavíte se na jídlo, kávu, zákusek :) Protože vaše přítomnost je a bude nyní to, co nás a naše handicapované pracovníky, bude držet nad vodou a ve víře, že to co děláme má smysl!!! DĚKUJEME VÁM!!!

Založení projektu

Držím vám palce!

Pavel Ryba
300 Kč

Držím palce, aby vše vydrželo fungovat, malá pomoc takto a snad se zastavíme i osobně...

Honza Kroj
500 Kč

Určite prídem aj s kamarátmi na kávu a jedlo :)

Lucia Šušková

Kvůli časové vytíženosti nestihnu dorazit osobně, ale snad tento malý dar udělá někomu velkou radost 😊 držím palce 👍 👍 👍

Vít Kroutl
300 Kč

Neděkujte, já děkuji že v tomto státě jsou lidé kteří mysli i na druhé a je mi ctí Vám alespoň trošičku pomoct ❤️❤️❤️

Jana Středová
500 Kč

Hodně štěstí! ♥

Soňa Juríková
300 Kč

Přeji Vám vše dobré, úsměv na Vašich tvářich, dobré přátele a posilám Vám všem velkou pusu.❤️😘

Diana Vojtíšková
300 Kč

Díky, že jste. Moc Vám fandím.

Alžběta Svobodová
300 Kč

Maličkost, tak snad snad nás bude více a budou z toho statisíce :-) těším se na návštěvu až půjdu kolem. Věřím, že budete dlouho moci pomáhat těm co to potřebují nejvíce.

Patrik Svoboda