Klub přátel Zajíčka na koni, z.s.


Lidé s postižením

Zaměstnání osob s handicapem - Café AdAstra

V kavárně Café AdAstra pracují lidé s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem, kteří nemají uplatnění na běžném trhu práce a většinou své místo nemohou najít ani na chráněných pracovištích. Cílem projektu je vytvoření pracovních míst, vytvoření přirozeného prostředí, kde se spolu potkávají a pracují lidé s handicapem a ti, kteří žádný handicap nemají. Možnost zaměstnání osob s handicapem v kavárně podporuje rozvoj jejich pracovních dovedností a schopností, dochází ke zvyšování sebevědomí klienta, a tím ke zkvalitnění celého jeho života.

vybíráme od 23.3.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (6)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Vážení a milí přátelé naší kavárny. Přicházíme s velice smutnou zprávou o vykradení naší kavárny. Jak si jistě pamatujete, mnoho z vás, možná všichni co tyto řádky čtete :) jste nám pomohli na podzim roku 2018 naší kavárnu postavit na vlastní nohy a společně se nám to podařilo!!! Krásně jsme fungovali, mohli jsme nabídnout více míst pro naše handicapované klienty a každý den jsme na vás čekali s úsměvem. Bohužel toto radostné období nám nebylo dáno na moc dlouho. V březnu jsme museli kvůli koronaviru zavřít, ale i to bychom, sice s velmi předřenýma zaječíma ušima zvládli, a poslední dny jsme vás opět vítali u našeho okénka... Tento víkend ale přišlo něco, co nám opět zasadilo velkou ránu. Z pátku na sobotu byla naše kavárna vykradena. Přišli jsme o hodně věcí, celková škoda je nyní spočítána na 250 000Kč, ale bohužel víme, že to ještě není konečná částka. Přišli jsme o veškerou hodnotnou techniku (projektor, zvuková aparatura), o zásoby hodnotných tekutin a potravin, které prodáváme (mimo jiné i veškeré láhve s alkoholem), ale i o finanční hotovost. Samozřejmě si zloději odnesli i úložiště pro kamerové záznamy a rozbili světla, včetně těch nouzových. Mimo dalších věcí se zloději nezdráhali ani takové věci, jakou je vypáčení kasičky na dýška pro handicapované klient. V této, pro všechny velmi nelehké době, se nám špatně prosí o pomoc i přesto ale, pokud by někdo chtěl a mohl nám nyní pomoci, budeme nesmírně vděční!!! 
A samozřejmě budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit osobně, stavíte se na jídlo, kávu, zákusek :) Protože vaše přítomnost je a bude nyní to, co nás a naše handicapované pracovníky, bude držet nad vodou a ve víře, že to co děláme má smysl!!! DĚKUJEME VÁM!!!

Založení projektu

Je to krásný smysluplný projekt. Přeji ať se Vám daří. Potvrzení prosím vystavit na společnost WOOD Construction s.r.o., IČ 03152316. Děkuji. S pozdravem Jirsová Michaela

Michaela Jirsová
2 000 Kč

Držím pěsti!

Ivona Klusáková
300 Kč

Ať se daří :)

Zdeněk Vymlátil
300 Kč

Držím Vám palce. Děláte skvělou věc paní Musilová.

Tomáš
300 Kč

My díky!

Dárce

dobrý den,včera jsem byla v jednom bistru obslouzena lidmi s handicapem a musim říct,ze to pokládám za jeden z těch nejhezčích zážitků ,tohle má smysl!preju aby se vám dařilo!

lucie žáčková

Posílám aspoň drobný příspěvek a snad Vás brzy navštívíme. Už se těšíme. :-))

Lenka Svačinová
300 Kč

Děláte úžasnou věc. Málo kdy se dostanu do Prahy, proto aspoň přispěji. Díky

Patrik Obrtlík
300 Kč

Držím palce, a budu se snažit k Vám zaskočit.

Lucie Otčenášková
1 000 Kč

Robíte veľkú vec pre tie detičky a ja Vám veľmi držím prsty aby ste vydržali čo najdlhšie😘 aj keď to určite nie je ľahké, detičky si to zaslúžia (veď keď nie už vy, kto sa im bude venovať) raz keď budem v Prahe, určite sa zastavím 😉 držte sa. S pozdravom Martuška skoro podobne ako Maruška 😊 ktorú tiež pozdravujem😉 všetko dobré

Marta Uchaľová
1 000 Kč