Klub přátel Zajíčka na koni, z.s.


Lidé s postižením

Zaměstnání osob s handicapem - Café AdAstra

V kavárně Café AdAstra pracují lidé s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem, kteří nemají uplatnění na běžném trhu práce a většinou své místo nemohou najít ani na chráněných pracovištích. Cílem projektu je vytvoření pracovních míst, vytvoření přirozeného prostředí, kde se spolu potkávají a pracují lidé s handicapem a ti, kteří žádný handicap nemají. Možnost zaměstnání osob s handicapem v kavárně podporuje rozvoj jejich pracovních dovedností a schopností, dochází ke zvyšování sebevědomí klienta, a tím ke zkvalitnění celého jeho života.

vybíráme od 23.3.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (6)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Vážení a milí přátelé naší kavárny. Přicházíme s velice smutnou zprávou o vykradení naší kavárny. Jak si jistě pamatujete, mnoho z vás, možná všichni co tyto řádky čtete :) jste nám pomohli na podzim roku 2018 naší kavárnu postavit na vlastní nohy a společně se nám to podařilo!!! Krásně jsme fungovali, mohli jsme nabídnout více míst pro naše handicapované klienty a každý den jsme na vás čekali s úsměvem. Bohužel toto radostné období nám nebylo dáno na moc dlouho. V březnu jsme museli kvůli koronaviru zavřít, ale i to bychom, sice s velmi předřenýma zaječíma ušima zvládli, a poslední dny jsme vás opět vítali u našeho okénka... Tento víkend ale přišlo něco, co nám opět zasadilo velkou ránu. Z pátku na sobotu byla naše kavárna vykradena. Přišli jsme o hodně věcí, celková škoda je nyní spočítána na 250 000Kč, ale bohužel víme, že to ještě není konečná částka. Přišli jsme o veškerou hodnotnou techniku (projektor, zvuková aparatura), o zásoby hodnotných tekutin a potravin, které prodáváme (mimo jiné i veškeré láhve s alkoholem), ale i o finanční hotovost. Samozřejmě si zloději odnesli i úložiště pro kamerové záznamy a rozbili světla, včetně těch nouzových. Mimo dalších věcí se zloději nezdráhali ani takové věci, jakou je vypáčení kasičky na dýška pro handicapované klient. V této, pro všechny velmi nelehké době, se nám špatně prosí o pomoc i přesto ale, pokud by někdo chtěl a mohl nám nyní pomoci, budeme nesmírně vděční!!! 
A samozřejmě budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit osobně, stavíte se na jídlo, kávu, zákusek :) Protože vaše přítomnost je a bude nyní to, co nás a naše handicapované pracovníky, bude držet nad vodou a ve víře, že to co děláme má smysl!!! DĚKUJEME VÁM!!!

Založení projektu

Držte se. Spolu to zvládneme.

Věra Štěpánková
1 000 Kč

Skvelý projekt, držím palce.

Juraj Citorík

Som Slovenka a patrí Vám veľká vďaka,ze dávate priestor zdravotne znevyhodnenym. Ste silní a ani toto vas nepoloží.Vy to dáte a my Vám pomôžeme 🙂 viem,ze je to tažké ale nedajte sa.Myslim na vás 💝

Dominika Káčerová
300 Kč

I really like your coffee shop and the atmosphere =D
You are the best!

CHIALING CHEN
1 000 Kč

Držte se!

Aneta Bínová

Děkujeme za příležitost

Jana Jerabkova
4 174 Kč

Moc vám fandím a až budu někdy v Praze, moc ráda se stavím na kafíčko. Ať se daři!

Janča
300 Kč

Dobrý den, sleduji Vaši kavárnu na sociálních sítích a velmi se mi líbí co děláte, má to smysl. Bohužel bydlím od Prahy 150 km a jezdíme tam jen velmi zřídka. Těším se až Vás někdy navštívím a ochutnám nějaký dortík, ale prozatím posílám alespoň tento menší finanční dar. Děkuji a přeji Vám ať se daří a jste stále tak veselí! :-)

Yvet

Dobrý den,
Poslal jsem vám 1000,-Kč.
Přeji vám, ať se vám v práci, která má určitě smysl, dobře vede.
S úctou,
Jaroslav Sojka

Jaroslav Sojka
1 000 Kč

Lidi si mají pomáhat

Zdenek Pechal
1 000 Kč