Klub přátel Zajíčka na koni, z.s.


Lidé s postižením

Zaměstnání osob s handicapem - Café AdAstra

V kavárně Café AdAstra pracují lidé s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem, kteří nemají uplatnění na běžném trhu práce a většinou své místo nemohou najít ani na chráněných pracovištích. Cílem projektu je vytvoření pracovních míst, vytvoření přirozeného prostředí, kde se spolu potkávají a pracují lidé s handicapem a ti, kteří žádný handicap nemají. Možnost zaměstnání osob s handicapem v kavárně podporuje rozvoj jejich pracovních dovedností a schopností, dochází ke zvyšování sebevědomí klienta, a tím ke zkvalitnění celého jeho života.

vybíráme od 23.3.2018
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (6)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Vážení a milí přátelé naší kavárny. Přicházíme s velice smutnou zprávou o vykradení naší kavárny. Jak si jistě pamatujete, mnoho z vás, možná všichni co tyto řádky čtete :) jste nám pomohli na podzim roku 2018 naší kavárnu postavit na vlastní nohy a společně se nám to podařilo!!! Krásně jsme fungovali, mohli jsme nabídnout více míst pro naše handicapované klienty a každý den jsme na vás čekali s úsměvem. Bohužel toto radostné období nám nebylo dáno na moc dlouho. V březnu jsme museli kvůli koronaviru zavřít, ale i to bychom, sice s velmi předřenýma zaječíma ušima zvládli, a poslední dny jsme vás opět vítali u našeho okénka... Tento víkend ale přišlo něco, co nám opět zasadilo velkou ránu. Z pátku na sobotu byla naše kavárna vykradena. Přišli jsme o hodně věcí, celková škoda je nyní spočítána na 250 000Kč, ale bohužel víme, že to ještě není konečná částka. Přišli jsme o veškerou hodnotnou techniku (projektor, zvuková aparatura), o zásoby hodnotných tekutin a potravin, které prodáváme (mimo jiné i veškeré láhve s alkoholem), ale i o finanční hotovost. Samozřejmě si zloději odnesli i úložiště pro kamerové záznamy a rozbili světla, včetně těch nouzových. Mimo dalších věcí se zloději nezdráhali ani takové věci, jakou je vypáčení kasičky na dýška pro handicapované klient. V této, pro všechny velmi nelehké době, se nám špatně prosí o pomoc i přesto ale, pokud by někdo chtěl a mohl nám nyní pomoci, budeme nesmírně vděční!!! 
A samozřejmě budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit osobně, stavíte se na jídlo, kávu, zákusek :) Protože vaše přítomnost je a bude nyní to, co nás a naše handicapované pracovníky, bude držet nad vodou a ve víře, že to co děláme má smysl!!! DĚKUJEME VÁM!!!

Založení projektu

Přispívám na dobrou věc :) ať se dari a přeji spoustu spokojených zákazníků. Doufám, ze kavárna vydrží co nejdéle :)

Michal

Nemůžeme dojet na oběd, proto posíláme dáreček touto formou. Přejeme hodně pohody a zdravíčka. Hubert

Hubert Rýc
500 Kč

Až pojedeme do Prahy, určitě se u vás stavíme. Držte se.

Simona Chlíbková

Ahoj :),
kávu mám neskutečně rád, sám dokonce dělám v kavárně a vím, jak je to náročné. Upřímně, donést hrnek kávy a nevylít ho, není vůbec sranda :). Obdivuji všechny co u vás pracují.
Jenže Prahu mám z ruky a tak nemohu jednou týdně jezdit na návštěvu :). Vím kolik u nás lidé nechají za jednu návštěvu peněz :) ... dal jsem vám na pár týdnů dopředu i s TIPem :).
Ať se daří :).

Dárce

Přispívám a brzy u Vás na viděnou.

Michaela Ondřejka Menoušková

Ať se vám daří.

Jana Černá
500 Kč

Krásný projekt a někdy se ráda zastavím na kafe, až budu mít cestu kolem :) držím palce!

Tereza Wurstová
300 Kč

moc vám držím palce! Vůbec jsem nevěděl, že něco takovýho existuje, ale rád vás přijdu navštívit a podpořit i osobně :)

Kryštof petrusek
300 Kč

Přeju hodně úspěchů a štěstí Vám a pro všechny kdo se snaží postavit na nohy a mají k tomu díky Vám možnost.

Martin Holy
100 Kč

Preji hodne stesti a uspechu.

Dominik Jirák
500 Kč